Alior Bank – opinie klientów i informacje

Alior Bank - Logo


Ocena ogólna

Alior Bank – opinie klientów i informacje
śr: 3.6 | opinii: 32

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Alior Bank - Podstawowe Informacje

Nazwa:Alior Bank
Data powstania:Listopad 2008
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter działalności:Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:1 305 539 910,00 zł
Numer NIP:1070010731
Numer KRS:0000305178
Numer Regon:141387142
Adres siedziby:ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku:

Oprocentowanie
8,69%

RRSO
9,04%

Prowizja
0%

Konto osobiste w Alior Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Kredyt firmowy w Alior Banku:

Staż działalności
10 miesięcy

Maksymalna kwota
3 000 000 zł

Prowizja
0,00%

Konto firmowe w Alior Banku:

Opłata za konto
od 0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 1500 zł za otwarcie konta!

Alior Bank w Liczbach

713 000 000

ZYSK W PLN

4 000 000

LICZBA KLIENTÓW

250 000

LICZBA KLIENTÓW FIRMOWYCH

8 000

LICZBA ETATÓW

2008

ROK ZAŁOŻENIA

213

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Alior Bank jest bankiem uniwersalnym, funkcjonującym na naszym rynku od listopada 2008 roku. Powszechnie znane jest jego hasło reklamowe „wyższa kultura bankowości”, z którym bank chce być kojarzony. Swoją ofertę kieruję do klientów indywidualnych oraz firmowych. Proponuje konta, kredyty, produkty oszczędnościowe, a także prowadzi usługi biura maklerskiego.

Alior Bank historia i informacje

Alior bank jest bankiem dbającym przede wszystkim o marketing. Większość konsumentów zna Alior Bank głównie ze względu na fakt, że często można natknąć się na jego reklamy we wszystkich mediach, w tym w telewizji. Skuteczna reklama jest powiązana z zainteresowaniem produktami banku, a to ciągle rośnie i przejawia się w postaci całkiem niezłych zysków. Sam Alior jest bankiem uniwersalnym i tak jak znaczna większość banków posiada swoją siedzibę w Warszawie. Pod względem oferty nie jest nastawiony stricte na jeden segment i tym samym stara się przyciągnąć różnych klientów, zarówno biznesowych (różnej wielkości), indywidualnych oraz inwestorów, dla których ma ofertę w postaci biura maklerskiego.

Alior Bank stawia na nowe technologie i wprowadzanie innowacji. Jako pierwszy bank w Polsce wprowadził możliwość wideoweryfikacji przy zakładaniu konta osobistego. Badał sztuczną inteligencję oraz blockchain. Nie wiele osób wie, że T-mobile Usługi Bankowe to tak naprawdę oddział Alior Banku, pierwotnie działający jako Alior Sync. Natomiast kolejnym interesującym faktem jest to, że jednym z głównym akcjonariuszu Alior Banku jest Grupa PZU posiadająca w przybliżeniu 32% akcji.

Alior Bank - wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Alior Banku

Alior Bank jest w pełni internetowy czyli proponuje płatności blikiem, dostęp do zarządzania swoimi produktami, otwarcie kont i lokat oraz złożenie wniosków o kredyty za pomocą bankowości internetowej i aplikacji mobilnej z każdego zakątka na świecie. Nie oznacza to, że w jakimkolwiek aspekcie rezygnuje ze standardowej kanałem stacjonarnym w wielu miastach Polski, gdzie ma setki swoich oddziałów.

Mimo, że wielu klientów chwali sobie współpracę i ofertę Alior Banku, to nie jest on na naszym rynku szczególnie długo. Jego początki sięgają 17 listopada 2008 roku i co godne pochwały zdążył sobie wyrobić markę nowoczesnego banku, stawiającego na innowacje i posiadającego całkiem ciekawą ofertę dla wszystkich rodzajów klientów. Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że Alior Bank odniósł sukces rozumiany nie tylko jako zyski i rozpoznawalność, ale również (a może przede wszystkim) w postaci tysięcy zadowolonych klientów, którzy obdarzyli ten bank zaufaniem.

Oferta Alior Banku

Alior Bank jako bank uniwersalny posiada szeroką ofertę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Ciężko wskazać jeden produkt finansowy, który byłby szczególnie promowany lub wybierany przez klientów. Sam Alior jest mocno zróżnicowany i proponuje cały szereg produktów zarówno depozytowych (w postaci kont osobistych, rachunków firmowych i lokat bankowych) oraz produktów pożyczkowych i kredytowych (przez kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i hipoteczne, aż po karty kredytowe). Ponadto Alior Bank posiada całkiem ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych zakupem ubezpieczenia. W jego ofercie można znaleźć ubezpieczenia domu i mieszkania, turystyczne, samochodu oraz ubezpieczenia będące zabezpieczeniem kredytów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że Alior jest dystrybutorem ubezpieczeń (oferuje produkty firm ubezpieczeniowych), a nie ubezpieczającym.

Dla siebie znajdą też coś osoby, które często wymieniają waluty, gdyż Alior w swojej ofercie posiada internetowy kantor, który umożliwia wymianę waluty o każdym czasie i miejscu. Szczególnie przydatny może być dla osób, które zarabiają pieniądze w obcej walucie, przesyłają pieniądze za granicę lub spłacają kredyt zaciągnięty np. we frankach szwajcarskich. Alior Bank świadczy również usługi biura maklerskiego. Zakładając odpowiedni rachunek będziesz miał możliwość kupna i sprzedaży akcji spółek notowanych na GPW oraz NewConnect.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku:

Oprocentowanie
8,69%

RRSO
9,04%

Prowizja
0%

Konto osobiste w Alior Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Kredyt firmowy w Alior Banku:

Staż działalności
10 miesięcy

Maksymalna kwota
3 000 000 zł

Prowizja
0,00%

Konto firmowe w Alior Banku:

Opłata za konto
od 0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 1500 zł za otwarcie konta!


Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Alior Bank opinie klientów

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Znane polskie przysłowie, które w przypadku Alior Banku jest jak najbardziej prawdziwe. Bank ten jest często prezentowany w mediach jako ten, który oferuje wyższą kulturę bankowości i często klienci tak go właśnie postrzegają. Alior Bank kojarzy się z nowoczesnością, innowacjami oraz wysoko wykwalifikowanymi pracownikami w kapeluszach. Warto również wspomnieć o tym, że klienci Alior Banku w dużej mierze chwalą go przede wszystkim za aplikację, która oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do swoich produktów, a także inne często całkiem przydatne narzędzia jak możliwość zakupu biletów komunikacyjnych czy opłacenie postoju w strefie płatnego parkowania.

Oczywiście w dzisiejszych czasach co raz mniej osób ufa reklamom i często przed podjęciem ostatecznej decyzji o skorzystaniu z usług bądź produktu finansowego chcą zweryfikować rzeczywistość i sprawdzają opinie o Alior Banku w internecie. Prawdopodobnie zresztą tak trafiłeś na niniejszą stronę. Na jej dole możesz sprawdzić opinie prawdziwych klientów Alior Banku oraz dodać swoją. Komentarze i opinie w żaden sposób nie są moderowane przez bank i każdy może wypowiedzieć się odnośnie dowolnie wybranej przez siebie kwestii. Weryfikując opinie pamiętaj, że częściej piszą je osoby, które się zawiodły lub nie są do końca zadowolone co może nieco wypaczyć ogólny stan faktyczny.

DODAJ OPINIĘ

Alior Bank adres siedziby i korespondencyjny

 • Adres siedziby Alior Banku:
  Alior Bank Spółka Akcyjna
  ul. Łopuszańska 38D
  02-232 Warszawa

 • Adres korespondencyjny Alior Banku:
  Alior Bank SA
  ul. Postępu 18 B
  02-676 Warszawa

 

Alior Bank wady i zalety

Opinie o Alior Banku są różne, a wpisy często nacechowane emocjami. Nie jest więc łatwo zestawić różne opinie tak, aby wiedzieć, co w Alior Banku klienci doceniają i z czego są zadowoleni, a co uważają za duży minus we współpracy. Poniżej prezentujemy zalety i wady Alior Banku.

Zalety
✔️ zróżnicowana i szeroka oferta
✔️ ciekawa i użyteczna aplikacja mobilna
✔️ duża liczba oddziałów i placówek
✔️ obsługa na infolinii przez wykwalifikowanych pracowników
✔️ oferta banku dostępna przez bankowość internetową
✔️ ciekawe promocje
Wady
❌ opłaty i prowizje
❌ częste przerwy w dostępie do bankowości internetowej
❌ nie wszystkie sprawy są możliwe do załatwienia przez infolinię
❌ długi czas oczekiwania na konsultanta

INNE BANKI

Nest Bank - Logo
Getin Bank - Logo
PKO Bank Polski - Logo
ING Bank Śląski - Logo
BNP Paribas - Logo
Citi Handlowy - Logo
inBank -Logo
mBank - Logo
Bank Millennium - Logo
Bank Pekao - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

Wasza dyskusja i opinie o Alior Banku

 

Facebook

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DD KKMaciejPawełAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Witam, podpisałem umowę z Alior bankiem na 500 tys. Niestety jestem zmuszony napisać negatywną opinię. Dziś się dowiedziałem po 4 tyg od podpisania aktu natorialnego ze nie ma w nim zapisu o egzekucji i mój akt jest nieważny – trzeba go zrobić na nowo a to koszt 3600zl!!! Przed podpisaniem aktu jeszcze dzwoniłem do pani Magdy z Bydgoszczy ze starego rynku, czy muszę coś wiedzieć przed jego podpisaniem, otrzymałem odpowiedź ze nie. Jak klient ma ufać bankowi i doradcy skoro jest oszukiwany na każdym kroku i do tego ponosi konsekwencje wybrania złego banku? Jestem zdziwiony i bardzo rozczarowany. Pozdrawiam panią… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Bardzo nieprzyjazny bank. Bezduszny / odhumanizowany. Za najdrobniejszą czynność pobierają opłaty. W ogóle nie ma dyskusji, partnerskiego podejścia. Tylko płać i płać …

DD KK
Gość
DD KK

Żeby dodzwonić się na infolinię trzeba mieć nieziemską cierpliwość. Czeka się w kolejce jak na infolinii do przychodni NFZ. Dlatego ocena 1. Oferta miała być „bezpłatnym prowadzeniem konta firmowego”, a kilka razy w miesiącu pobierane są opłaty za każdym razem za coś innego (od 0,50 zł do 15 zł). 1 pkt na 5 za ofertę. Główną przyczyną rezygnacji z tego banku są: WIECZNE PROBLEMY Z APLIKACJĄ. Szału można dostać. Ciągle albo wyświetla się błąd techniczny, albo, że trwa naprawa, albo nie da się z jakiegoś magicznego powodu wysłać przelewu. Najgorszy i najczęściej występujący błąd to problem płatności blikiem. Jestem w… Czytaj więcej »