Bank Pekao – opinie klientów i informacje

Bank Pekao - Logo


Ocena ogólna

Bank Pekao – opinie klientów i informacje
śr: 3.4 | opinii: 14

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Bank Pekao - Podstawowe informacje

Nazwa:Bank Polska Kasa Opieki
Data powstania:1929
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter działalności:Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:262 470 034,00 zł
Numer NIP:5260006841
Numer KRS:0000014843
Numer Regon:000010205
Adres siedziby:ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
Kredyt hipoteczny w Banku Pekao:

Oprocentowanie
3,70%

RRSO
4,13%

Prowizja
0,00%

Kredyt dla firm w Banku Pekao:

Staż działalności
24 miesiące

Maksymalna kwota
300 000 zł

Prowizja
0,00%

Konto osobiste w Banku Pekao:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
od 0 zł

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Konto młodzieżowe w Banku Pekao:

WIEK : 18 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao:
>> NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA OFERTA <<

Oprocentowanie
9,49%

RRSO
9,92%

Prowizja
od 0%

Kredyt gotówkowy w Banku Pekao:

Oprocentowanie
6,00%

RRSO
8,97%

Prowizja
4,00%

Bank Pekao w Liczbach

2 290 000 000

ZYSK W PLN

5 600 000

LICZBA KLIENTÓW

14 500

LICZBA ETATÓW

1989

ROK ZAŁOŻENIA

736

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Bank Pekao to uniwersalny i jednocześnie jeden z najstarszych polskich banków. Jego początki sięgają marca 1929 roku, kiedy to został założony w celu obsługi Polaków za granicą. Obecnie jest najsilniejszym pod względem kapitału bankiem w Polsce jednocześnie plasując się w ścisłej czołówce Europejskiej. Istotną informacją jest podejście tej instytucji do innowacji. Bank Pekao powołał jednostkę „Laboratorium Innowacji”, która zajmuje się wyłącznie testowaniem nowych innowacyjnych rozwiązań w zakresie bankowości.

Bank Pekao historia i informacje

Bank Pekao to jeden z najstarszych polskich banków z niemal 100-letnim doświadczeniem. Jego początki sięgają marca 1929 roku. To wówczas powstał w Warszawie i wciąż w tym mieście kontynuuje swoją działalność. Jest to bank uniwersalny kierujący swoją ofertę do wszystkich klientów zarówno indywidualnych, małych przedsiębiorców, jak i naprawdę dużych korporacji. Nie posiada tym samym skonkretyzowanego profilu swojej działalności.

Ze względu na podobną w wymowie nazwę często mylony z bankiem PKO BP. Nie ma jednak z nim wiele wspólnego. Bank Pekao od początku swojej działalności funkcjonował jako bank komercyjny w formie spółki akcyjna i stawiał na rozwój w wielu miejscach na świecie . Głównie tam, gdzie imigrowali Polacy np. w Nowym Yorku, Tel-Awiwie, czy Paryżu. Później w czasach PRL-u w latach 50-tych odrywał inną ważna rolę, która była bezpośrednio związana z tzw. „eksportem wewnętrznym”, który polegał na tym, że członek rodziny mieszkający za granicą mógł wpłacić określoną kwotę pieniędzy za to, że odbiorca w Polsce otrzymywał określony towar. Były to tzw. „paczki Pekao”. W kolejnych lata działalności (60-80) wdrożył pierwsze oprocentowane rachunki walutowe, z czego początkowo korzystali dyplomaci oraz inne osoby oddelegowane służbowo za granicę, a później (po 1971 roku) także dla reszty obywateli. Warto zaznaczyć, że była to wówczas jedyna instytucja uprawniona do zakładania rachunków walutowych w złotówkach.

Bank Pekao - wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Banku Pekao

Jednak prawdziwy rozwój nastąpił dopiero po okresie transformacji. Warto w tym miejscu odnotować ważne wydarzenia, których bez wątpienia było co najmniej kilka. Możemy do nich zaliczyć m.in.: wydanie pierwszej karty kredytowej, uruchomienie pierwszego bankomatu i założenie pierwszego biura maklerskiego. Następnie w 1998 roku rozpoczął się proces prywatyzacji, co przełożyło się na przejęcie Banku Pekao przez włoską grupę UniCredit już rok później.

Kolejne lata to rozwój, fuzja i innowacje – tak w skrócie można opisać następne wydarzenia. W 2007 roku nastąpiła fuzja Banku Pekao z wydzieloną częścią Banku BPH, co w efekcie było równoznaczne z przejęciem wszystkich klientów korporacyjnych należących do BPH. Wówczas też powstało nowe hasło reklamowe „sięgaj po więcej„. Wydarzenia w kolejnych latach, które nie obeszły się bez echa to sponsoring EURO 2012 oraz wdrożenie PEOPAY czyli innowacyjnych płatności mobilnych. W 2017 roku nastąpił powrót Banku Pekao w polskie ręce poprzez nabycie akcji przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (20%) i Polski Fundusz Rozwoju (12,8%), z kolei 31 grudnia 2020 roku Bank Pekao przejął Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji.

Oferta Banku Pekao

Bank Pekao to komercyjny bank uniwersalny, posiada zatem bardzo bogatą, szeroką i niesprofilowaną ofertę dla wszystkich możliwych klientów. Dlatego też każdy, niezależnie od tego do jakiego segmentu klientów należy, znajdzie odpowiedni produkt finansowy.

Bank Pekao posiada w ofercie produkty dla:

 • klientów indywidualnych,
 • przedsiębiorców i mikrofirm,
 • małych i średnich firm,
 • korporacji,
 • klientów z segmentu Private Banking.

 

Jak sam widzisz oferta Pekao jest kierowana do wszystkich podmiotów, które mogą występować na rynku. Nie inaczej jest, jeśli chodzi stricte o same produkty i usługi finansowe. Ich katalog jest naprawdę szeroki i ciężko byłoby wskazanie ich wszystkich, dlatego też poniżej prezentujemy najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez klientów.

Bank Pekao w swojej ofercie posiada wszystkie możliwe produkty czyli m.in.:

 

Oferta Banku Pekao jest regularnie doceniana, co przekładania się na otrzymywanie wielu nagród. Doceniane są głównie rozwiązania dla klientów zamożnych. m.in przez magazyn „Forbes”, który już pięciokrotnie, w tym czterokrotnie z rzędu  (2015, 2017, 2018, 2019 i 2020), przyznawał Bankowi Pekao nagrodę za wysoką jakość usług Private Banking.

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao:

Oprocentowanie
3,70%

RRSO
4,13%

Prowizja
0,00%

Kredyt dla firm w Banku Pekao:

Staż działalności
24 miesiące

Maksymalna kwota
300 000 zł

Prowizja
0,00%

Konto osobiste w Banku Pekao:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
od 0 zł

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Konto młodzieżowe w Banku Pekao:

WIEK : 18 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao:
>> NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA OFERTA <<

Oprocentowanie
9,49%

RRSO
9,92%

Prowizja
od 0%

Kredyt gotówkowy w Banku Pekao:

Oprocentowanie
6,00%

RRSO
8,97%

Prowizja
4,00%

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Bank Pekao opinie klientów

Bank Pekao cieszy się dobrą opinią i zaufaniem, to właśnie dzięki nim posiada tak wielką bazę klientów. Co klienci cenią w tym banku? Przede wszystkim szeroką ofertę kierowaną praktycznie dla każdego klienta, możliwość wzięcia kredytu w 100% online, a także podejście do innowacji (w tym aspekcie zdaje się, że nie ma sobie równych w tej części Europy). Na plus są postrzegane również częste akcje promocyjne oraz godziny otwarcia oddziałów, które często są dostosowane do osób pracujących.

Niestety Bank Pekao to nie same plusy i dość sporo klientów ma różnego rodzaju obiekcje. Do najczęściej powtarzających się można zaliczyć spore kolejki w niektórych oddziałach, które potrafią zniechęcić najwytrwalszego klienta. Ponadto zdarzają się uwagi dotyczące częstych przerw w dostępie do bankowości elektronicznej oraz zdarzające się telefony od konsultantów z propozycją oferty.

Bank Pekao jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce.  Jego rozmiar, oferta, historia, liczba oddziałów oraz marketing powodują, że prawdopodobnie bardzo ciężko byłoby znaleźć jakąkolwiek osobę, która chociaż w niewielkim stopniu nie kojarzyłaby „banku z żubrem”. Rozpoznawalność i liczba klientów bez wątpienia wiąże się z ilością różnych komentarzy i opinii, wśród których dość łatwo się pogubić i ciężko wydobyć rzeczowe informacje. Częściej opinie w internecie, w tym na temat Banku Pekao, pozostawiają osoby, które były niezadowolone lub zawiedzione usługą, produktem, obsługą klienta lub kompetencjami konkretnego pracownika. Taki stan rzeczy przekłada się bezpośrednio na liczbę negatywnych opinii, których bez wątpienia jest znacząco więcej, co z kolei mogłoby wypaczyć rzeczywistość. Dlatego też tak ważne są obiektywne i dobrze uargumentowane opinie. Jeśli posiadasz takową jako osoba, która korzystała z usług Banku Pekao powinieneś się nią podzielić. Możesz to zrobić dodając komentarz na niniejszej stronie (do sekcji opinii przejdziesz klikając poniżej przycisk).

DODAJ OPINIĘ

Bank Pekao adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby Banku Pekao:
   Bank Pekao S.A.
   Grzybowska 53/57
   00-950 Warszawa

  • Adres korespondencyjny Banku Pekao:
   Bank Pekao SA
   Lipowy Office Park
   ul. Żwirki i Wigury 31
   02-091 Warszawa

 

Bank Pekao wady i zalety

Aby móc obiektywnie zobrazować sobie przyszłą współpracę z jakimkolwiek bankiem, najlepiej byłoby zestawić wszystkie plusy i minusy danej instytucji. Niestety polegając jedynie na opiniach znalezionych w internecie nie zawsze jest to możliwe. Dlatego przygotowaliśmy poniższe tabele wymieniając w nich największe wady i zalety Banku Pekao.

Zalety
✔️ Największy bank w tej części Europy
✔️ Bogata oferta dla wszystkich klientów
✔️ Instytucja stawiająca na innowacje i rozwój technologiczny
✔️ Uznana marka, długa historia i 100-letnie doświadczenie
✔️ Różnorakie akcje promocyjne
✔️ Oferta płatności mobilnych (w tym blik)
✔️ Przejrzysta i funkcjonalna aplikacja
✔️ Wiele usług produktów dostępnych online
✔️ Godziny otwarcia oddziałów
✔️ Infolinia dostępna przez 24 godziny na dobę
Wady
❌ Duże kolejki w niektórych oddziałach
❌ Przerwy w dostępie do bankowości internetowej
❌ Telefony przychodzące z propozycją oferty
❌ Lepsza oferta dla nowych klientów

INNE BANKI

Volkswagen Bank - Logo
Nest Bank - Logo
Bank Millennium - Logo
Credit Agricole - Logo
Santander Consumer Bank - Logo
BNP Paribas - Logo
Alior Bank - Logo
Santander Bank - Logo
mBank - Logo
Getin Bank - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

 

Wasza dyskusja i opinie o Banku Pekao

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o