Brutto Faktoring – opinie klientów i informacje

Brutto Faktoring - Logo


Ocena ogólna

Brutto Faktoring – opinie klientów i informacje
śr: 5 | opinii: 1

ZŁÓŻ WNIOSEK W BRUTTO

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie Brutto?

Brutto posiada w ofercie standardowy faktoring należności oraz faktoring dłużny (odwrócony). Ofertę Brutto uzupełnia usługa pod nazwą „finansowanie podatków i ZUS”.

Jaki jest limit faktoringowy w Brutto?

Limit faktoringowy w Brutto uzależniony jest od rodzaju oferty:

  • Faktoring należności ("finansowanie sprzedaży") - 250 000 zł
  • Faktoring dłużny ("finansowanie zakupów") - 100 000 zł
  • "Finansowanie podatków i ZUS" - 30 000 zł

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W Brutto możesz sfinansować do 95 % wartości wystawionej faktury.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od Brutto?

Jeśli dobrze pójdzie, to wszystkie formalności załatwisz w ciągu godziny. Brutto wykonuje ekspresową wypłatę środków.


Brutto Faktoring Przykładowe opinie klientów

Ewelina, Tarnów, lat 39

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Brutto to naprawdę idealna firma do współpracy. Niezależnie od problemu zawsze można na nich liczyć!”

Maksym, Ciechocinek, lat 44

Ocena 3 na 5 - gwiazdki

„Współpraca poprawna, aczkolwiek mogliby wdrożyć faktoring cichy.”

Piotr, Warszawa, lat 37

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Super! Szeroka oferta, szybka wypłata. Firmę miałem kilka miesięcy, ale to nie przeszkodziło w skorzystaniu z oferty Brutto”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Dla każdej firmy niezależnie od jej wielkości i branży, w której działa niezwykle istotne jest posiadanie odpowiedniej płynności finansowej. Ta z kolei zależy m.in. od stanu płatności faktur od kontrahentów jak i tych, które przedsiębiorstwo musi opłacić. Dobrym rozwiązaniem często palącej potrzeby finansowej przedsiębiorstwa może być skorzystanie z usług faktoringu i szybkie pozyskanie środków za jeszcze nieuregulowane faktury. Jest to z reguły prosta, tania i niezbyt skomplikowana opcja na pozyskanie niezbędnych dla funkcjonowania firmy pieniędzy. Jedną z firm, która posiada dość ciekawą ofertę faktoringu jest Brutto. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tej firmie i sprawdzimy jej ofertę, koszty oraz czy faktoring w tej firmie jest opłacalny. Dodatkowo sprawdzimy opinie klientów, którzy już skorzystali z jej usług.

Brutto co to za firma?

Brutto jest odpowiadającą na potrzeby przedsiębiorców firmą faktoringową, która została założona w 2016 roku i działa od tego czasu bez przerwy wciąż się rozwijając i poszerzając grono swoich klientów. Przedsiębiorcy korzystający z usług Brutto mogą liczyć na obsługę w zakresie faktoringu i tym samym otrzymać pieniądze za niezapłacone jeszcze faktury od kontrahentów, może również sfinansować zakupy, a także podatki oraz ZUS. Firma więc zapewnia finansowanie w sposób kompleksowy umożliwiając rozwiązanie finansowego problemu niezależnie od jego rodzaju. Charakterystyczną cechą jest dość spory limit faktoringowy, stosunkowo niewielkie opłaty i bardzo szybka wypłata. Klient firmowy może bowiem otrzymać środki w niecałe 60 minut. Brutto posiada przejrzystą stronę internetową, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje, a sama oferta jest przedstawiona w prosty i jasny sposób. Dodatkowo za pośrednictwem internetu klient może się skontaktować z firmą i mieć szybki dostęp do źródła finansowania. Cały proces, który należy przejść został przez Brutto uproszczony, a klient dzięki rozmowie z doradcą zostanie poprowadzony przez wszystkie niezbędne kroki. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie na ulicy Inżynierskiej, jednak wszystkie kwestie formalne bez problemu zostaną załatwione online bez potrzeby fizycznej obecności przedsiębiorcy.

Brutto Faktoring - Wygląd strony głównej

Brutto Faktoring – Wygląd strony internetowej

Oferta Brutto Faktoring

Oferta Brutto jest dość rozbudowana. Jej podstawę stanowi standardowy faktoring należności (pod nazwą „finansowanie sprzedaży”) polegający na sfinansowaniu nieprzeterminowanych faktur od kontrahentów, które nie zostały jeszcze przez nich opłacone. Jest to doskonały sposób na otrzymanie pieniędzy bez zbędnego czekania i polepszenie płynności. Brutto posiada również w ofercie faktoring odwrócony (odwrotny, dłużny) pod nazwą „finansowanie zakupów”, dzięki któremu możesz sfinansować potrzebne zakupy w przypadku, gdy sprzedawca nie proponuje Ci faktury z odroczonym terminem płatności. Ofertę Brutto uzupełnia usługa pod nazwą „finansowanie podatków i ZUS”. Dzięki tej opcji możesz sfinansować daniny i należności publicznoprawne, a następnie oddać środki w wygodnych ratach.

Oferta Brutto w pigułce

Finansowanie sprzedaży:
✅ obowiązek przedstawienia nieprzeterminowanej faktury,
✅ faktura minimum na 1000 zł netto,
✅ termin płatności to maksymalnie 90 dni (przy stałej współpracy),
✅ limit faktoringowy do 250 000 zł,
✅ pieniądze w 60 minut
Finansowanie zakupów:
✅ decyzja w 2 godziny,
✅ limit faktoringowy do 100 000 zł (przy stałej współpracy),
✅ wartość zakupów minimum na 500 zł netto,
✅ raty od 3 do 12 miesięcy
✅ przelew ekspresowy do dostawcy
Finansowanie podatków i ZUS:
✅ decyzja w 2 godziny,
✅ limit do 30 000 zł,
✅ przeznaczenie na należności publicznoprawne
✅ minimum na 500 zł netto,
✅ raty od 3 do 12 miesięcy

ZŁÓŻ WNIOSEK W BRUTTO

Jak widać decyzja o przyznaniu środków może trwać nawet 1 godzinę. Sam kontakt z Brutto można zainicjować telefonicznie lub poprzez rejestrację na stronie. Założenie konta umożliwi przedsiębiorcy wnioskowanie o odpowiedni rodzaj faktoringu. Niestety Brutto nie posiada opcji faktoringu cichego, zatem za każdym razem mamy do czynienia z transakcją trójstronną, a Twój kontrahent będzie wiedział o tym, że korzystasz z tego rodzaju usługi.

Czy faktoring Brutto się opłaca?

Większość firm miewa problemy z płynnością finansową w różnych okresach swojej działalności. W takich momentach niezbędne okazuje się finansowanie zewnętrzne, jednak nie każde przedsiębiorstwo może wybierać z palety opcji dostępnych na rynku. Tym samym dostęp chociażby do kredytu firmowego może być dla części z nich mocno ograniczony. W końcu należy spełnić wysoko postawione przez banki wymagania dotyczące funkcjonowania na rynku i wyników finansowych. Inaczej jest w przypadku faktoringu, który jest o wiele prostszy w uzyskaniu. Dzięki usługom oferowanym przez Brutto możesz mieć dostęp do środków zarówno w przypadku oczekiwania na płatność kontrahenta, chęci zrobienia zakupów, jak i uiszczenia obowiązkowych danin.

Brutto swoje usługi kieruje do jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli zatem Twoja firma ma jedną z tych form prawnych, a cel jest skorelowany z ofertą tej firmy, możesz rozważyć skorzystanie z usług tego faktora mając jednocześnie świadomość, że oferta Brutto jest łatwo dostępna i stosunkowo tania, szczególnie jeśli porównamy je z innymi możliwościami, które daje rynek finansowy. Podsumowując, w zależności od potrzeb i możliwości Twojej firmy, faktoring w Brutto może okazać się niezwykle opłacalny, a także umożliwi Ci aktywną działalność dzięki ekspresowej wypłacie pieniędzy.

ZŁÓŻ WNIOSEK W BRUTTO

Ile kosztuje faktoring w Brutto?

Koszt usług w firmie faktoringowej Brutto jest uzależniony od opcji, którą wybierzesz. Niestety Brutto podaje jedynie koszty minimalne, a więc w domyśle mogą się one kształtować inaczej i są uzależnione od stażu współpracy oraz innych warunków. W przypadku „Finansowania sprzedaży”, a więc faktoringu należności opłata rozpoczyna się od 1,9% finansowanej faktury miesięcznie, w przypadku „Finansowania zakupów” (faktoringu dłużnego) oraz „Finansowania podatków i ZUS” koszty rozpoczynają się już od 2,5% miesięcznie.

Jak wiadomo firm faktoringowych na polskim rynku jest wiele i nie warto stawiać na pierwsze lepsze rozwiązanie, na które się akurat trafiło. Odpowiedzialne wydaje się przeanalizowanie również ofert konkurencyjnych i próba znalezienia najlepszej oferty. Brutto oczywiście jest jedną z wielu firm posiadających tego typu usługi w swojej ofercie i chociaż są one dość tanie, to warto sprawdzić ranking faktoringu i wybrać ofertę, która w najlepszy sposób odpowie na potrzeby Twojej firmy oraz jednocześnie będzie wiązała się z minimalnymi kosztami.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o Brutto

Wielu klientów firmowych korzystających z usług Brutto ceni i chwali sobie współpracę z tą firmą. Ich zadowolenie głównie wynika z szeregu korzyści, które otrzymują korzystając z oferty. Klienci wskazują na łatwy kontakt, możliwość załatwienia wszelkich formalności online, ekspresową wypłatę oraz korzyści płynące z długofalowej współpracy. Nie bez znaczenia zdają się być również stosunkowo niskie koszty, a także możliwość dobrania odpowiedniego rozwiązania do bieżących potrzeb firmy. Dodatkowo dużym plusem jest możliwość skorzystania z ofert firm partnerskich (fakturownia, szybkafaktura.pl), a także tego, że Brutto nie podejmuje decyzji w oparciu o BIK firmy wnioskującej o finansowanie. Oczywiście zdarzają się również opinie negatywne, jednak te z reguły wystawiają osoby posiadające opóźnienia w płatnościach, które nie są zadowolone z podjętych działań windykacyjnych przez firmę.

DODAJ OPINIĘ

Brutto adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWABrutto sp. z o.o.
KRS0000631388
NIP7123316804
REGON365116501
ADRESBrutto sp. z o.o.
Inżynierska 8
03-422 Warszawa

 

Zalety i wady faktoringu w Brutto Faktoring

Zalety
✔️ Szeroka oferta
✔️ Szybka decyzja i wypłata środków
✔️ Wszystkie formalności online
✔️ Brutto nie sprawdza BIK-u
✔️ Oferta firm partnerskich
✔️ Niskie koszty

 

Wady
❌ Brak faktoringu cichego

Numer telefonu i dane kontaktowe do Brutto

Adres e-mail:Formularz na stronie
Numer na infolinie:22 699 97 47
Strona internetowa:brutto.pl

 

Brutto warunki faktoringu

Limit Faktoringowy
FS – 250 000 zł
FZ – 100 000 zł
FPiZ – 30 000 zł
Okres spłaty
1 – 12 miesięcy
Wartość faktury
95%
Rodzaj faktoringu
faktoring należności,
faktoring dłużny,
Opłaty i prowizjeFS – od 1,9%
FZ i FPiZ – od 2,5%
Czas wypłaty
ok. 60 minut

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

SMEO Faktoring - Logo
NFG e-Faktoring - Logo
Finea Faktoring - Logo
Faktoria - Logo
Monevia - Logo
Aforti Factor - Logo
Fandla Faktoring - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

Dyskusja o Brutto Faktoring

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o