Citi Handlowy – opinie klientów i informacje

Citi Handlowy - Logo


Ocena ogólna

Citi Handlowy – opinie klientów i informacje
śr: 3 | opinii: 8

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Citi Handlowy - Podstawowe informacje

Nazwa:Bank Handlowy
Data powstania:1870
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:522 638 400,00 zł
Numer NIP:5260300291
Numer KRS:0000001538
Numer Regon:000013037
Adres siedziby:
ul. Senatorska 16, 00-923
Warszawa
Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy:

Oprocentowanie
3,60%

RRSO
3,65%

Prowizja
0,00%

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy:

Oprocentowanie
7,19%

RRSO
9,08%

Prowizja
2,99%

Karta kredytowa w Citi Handlowy:

Okres bezodsetkowy
56 dni

RRSO
13,08%

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Rabaty do 1 200 zł u 300 partnerów

Citi Handlowy w Liczbach

653 120 000

ZYSK W PLN

685 000

LICZBA KLIENTÓW

3 200

LICZBA ETATÓW

1870

ROK ZAŁOŻENIA

21

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Citi Handlowy to tak naprawdę marka pod którą działa Bank Handlowy w Warszawie (w skrócie BHW). Jego początki sięgają aż 1870 roku i co ciekawe działał nawet w czasach PRL-u. Był jednym z dwóch banków (drugim był Pekao), który w ówczesnym czasie funkcjonował w formie Spółki Akcyjnej. Swój obecny brand oraz formę prawną zawdzięcza fuzji BHW z Citibankiem w 2001 roku. Jego historia jest więc długa i ciekawa, a oferta zaś niezwykle szeroka i kierowana do wszystkich klientów na rynku. Poznaj bank Citi Handlowy, który jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie.

Citi Handlowy historia i informacje

Citi Handlowy to bank, którego przeciętnemu konsumentowi usług finansowych nie trzeba szczególnie przedstawiać. Jest to instytucja znana ze względu na szeroko zakrojoną kampanie medialną we wszystkich możliwych mediach. Za reklamą idzie oczywiście odpowiednia rozpoznawalność i przede wszystkim zainteresowanie klientów, którzy chętnie sięgają po produkty i usługi marki, którą dobrze znają.

Citi Handlowy - Wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Citi Handlowy

Historia Citi Handlowego jest bardzo długa i rozpoczyna się 150 lat temu w drugiej połowie XIX wieku, a dokładnie w 1870 roku. To wówczas w Warszawie powstaje Bank Handlowy, który niemal od razu staje się bankiem o zasięgu międzynarodowym działając nieprzerwanie do dzisiaj. Warto zaznaczyć, że działał również w czasach obu wojen światowych i komunizmu, praktycznie bez przerwy. W okresie po transformacji Bank Handlowy traci monopol na dokonywanie rozliczeń zagranicznych, zyskując jednak o wiele większą swobodę działania w pełnym zakresie usług bankowych. Dopiero po 89 r. BH może rozwinąć skrzydła, rozbudować sieć oddziałów i stworzyć nowe usługi nieznane dotąd w starym systemie. Tak też robi, zyskując nowych klientów i uzyskując wzrost wolumenu.

Kolejne lata to wejście na giełdę papierów wartościowych (1997) oraz fuzja z Citibankiem (2001) który jest jednym z największych banków na świecie obsługujących klientów indywidualnych. Prowadzi ponad 200 000 000 rachunków oraz posiada placówki w 160 krajach na świecie. Jego siedziba główna znajduję się w Nowym Yorku. Fuzja powoduje, że Bank Handlowy zmienia swoją markę (2003) na Citibank Handlowy, a następnie (2007) na funkcjonującą po dziś dzień nazwę Citi Handlowy.

Citi Handlowy jest bankiem ze stosunkowo nową nazwą, ale bardzo bogatą i długą historią. W chwili obecnej może pochwalić się innowacyjnością, nowoczesnymi produktami i technologią. Oferuje szeroki dostęp do swoich produktów za pomocą wszystkich kanał komunikacji. Prowadzi politykę energetyczną, środowiskową oraz fundację na rzecz dobra publicznego, w którą w ramach wolontariatu angażują się pracownicy banku.

Oferta Citi Handlowy

Citi Handlowy to bank komercyjny o charakterze uniwersalnym, zatem nie posiada konkretnego profilu i oferuje swoje usługi wszystkim uczestnikom rynku. Być może nie posiada najbardziej zróżnicowanej i szerokiej oferty wśród polskich banków, jednak z pewnością większość klientów znajdzie w jego ofercie produkt finansowy dopasowany pod swoje potrzeby. Oczywiście ze względu na charakter prowadzonej działalności Citi dzieli klientów na odpowiednie segmenty, dla każdego z nich posiadając odpowiednio przygotowaną ofertę.

Klientów Citi Handlowy możemy podzielić na klientów:

 

Jak widać oferta Citi Handlowy jest różnorodna i kierowana dla klientów indywidualnych, małych i dużych przedsiębiorców. Niestety strona internetowa, na której prezentowana jest oferta zdecydowanie jest najgorsza ze wszystkich polskich banków. Sposób przedstawienia oferty jest chaotyczny, linki  wewnętrzne i przyciski nie działające, a do niektórych podstron można przejść jedynie z wyszukiwarki Google. Naszym zdaniem tak amatorskie podejście do bankowości elektronicznej nie przystoi w XXI wieku największemu bankowi na świecie!

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy:

Oprocentowanie
3,60%

RRSO
3,65%

Prowizja
0,00%

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy:

Oprocentowanie
7,19%

RRSO
9,08%

Prowizja
2,99%

Karta kredytowa w Citi Handlowy:

Okres bezodsetkowy
56 dni

RRSO
13,08%

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Rabaty do 1 200 zł u 300 partnerów

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Citi Handlowy opinie klientów

Klienci mają powody aby chwalić Citi Handlowy. Nie bez przyczyny bank ten całkiem nieźle sobie radzi na polskim rynku, który jest dość konkurencyjny. Przede wszystkim konsumenci zauważają szeroką ofertę dla wszystkich możliwych klientów, prostą bankowość elektroniczną, godziny otwarcia placówek i całkiem wysoką przyznawalność kredytów. Warto również zauważyć, że średnie zadowolenie z usług tego banku jest znacząco wyższe wśród nowych klientów niż stałych, ponieważ to właśnie do nich kierowana jest większość promocji.

Niestety klienci Citi miewają też negatywne opinie, które słusznie zwracają uwagi na kwestie, które mogłyby ulec poprawie. Klienci tego banku często narzekają na ograniczony czas działania infolinii, która nie jest dostępna przez 24h na dobę jak u konkurencji. Mają również duże uwagi do działania strony internetowej, czasu oczekiwania na połączenie z konsultantem oraz braku możliwości skorzystania z oferty przez internet.

Citi Handlowy ma całkiem silną pozycję na polskim rynku. Posiada dziesiąte miejsce wśród rodzimych banków jeśli chodzi o wielkość aktywów. Jest też mocno promowany w mediach, co przekłada się na dość dobrą rozpoznawalność marki. Za rozpoznawalnością idą klienci, a Ci jak wiadomo mają swoje opinie, którymi chętnie dzielą się w internecie. Opinie klientów Citi Handlowy bez wątpienia są różne, jednak przeglądając fora internetowe i różnego rodzaju serwisy z opiniami natkniemy się głównie na niezbyt przychylna komentarze. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest dość prosta. Większość osób po prostu chętnie dzieli się swoją opinią na temat danej firmy w przypadku, gdy coś nie zadziała po ich myśli. Z kolei, gdy wszystko jest w porządku, a usługa, produkt bądź obsługa klienta działa na wysokim poziome, niekoniecznie mają ochotę informować o tym inne osoby. Stąd też większość opinii o Citi Handlowym jest po prostu zła. Oczywiście sugerując się nimi otrzymamy mocno wypaczony obraz funkcjonowania banku, który niekoniecznie może być zgodny z prawdą. Dlatego też bardzo istotne jest aby wszyscy, którzy mieli doświadczenie z danym bankiem, podzielili się opinią na jego temat. Jeżeli jesteś klientem tej instytucji i masz swoje zdanie na jej temat (niezależnie od tego czy jest ono pozytywne czy negatywne), podziel się nim. Możesz to zrobić dodając komentarz na dole niniejszej strony (do tej sekcji przejdziesz klikając poniższy przycisk). Twoja opinia może pomóc innym!

DODAJ OPINIĘ

Citi Handlowy adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny Citi Handlowy:
   Bank Handlowy S.A.
   ul. Senatorska 16
   00-923 Warszawa

 

Citi Handlowy wady i zalety

Chcąc wyrobić sobie zdanie o danym banku lub podjąć decyzję o przyszłej współpracy należałoby wziąć pod uwagę pozytywy i negatywy danej instytucji. Niestety w gąszczu różnych informacji, które można odnaleźć w sieci, nie jest to proste. Dlatego też, aby usystematyzować różne opinie, dokonaliśmy ich segregacji, a wnioski przedstawiamy poniżej w formie tabel prezentujących największe wady i zalety banku Citi Handlowy.

Zalety
✔️ Szeroka oferta dla klientów z różnych segmentów
✔️ Długie godziny otwarcia placówek
✔️ Dość łatwo otrzymać kredyt
✔️ Przyjazna bankowość elektroniczna
✔️ Wykwalifikowanie pracowników infolinii
✔️ Płatności mobilne
Wady
❌ Beznadziejna i niedopracowana strona internetowa
❌ Brak dbania o relacje ze stałymi klientami (promocje kierowane głównie do nowych)
❌ Infolinia działająca w ograniczonych godzinach
❌ Długi czas oczekiwania na połączenie z konsultantem infolinii
❌ Ograniczona liczba produktów dostępnych online
❌ Niechciane telefony z propozycją oferty kredytu

INNE BANKI

inBank -Logo
mBank - Logo
Bank Millennium - Logo
Nest Bank - Logo
Alior Bank - Logo
Getin Bank - Logo
Bank Pekao - Logo
Credit Agricole - Logo
PKO Bank Polski - Logo
Santander Consumer Bank - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

 

Wasza dyskusja i opinie o banku Citi Handlowy

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AdamAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

W Citi Handlowy odradzam otwarcie konta. Dlaczego? Otóż, w przypadku jakiegokolwiek zajęcia konta przez urząd skarbowy albo inną instytucję, która wg. ustawy o bankach ma takie prawo, bank nie poinformuje swojego klienta o tym fakcie, chociaż ma jego email i numer telefonu. Twój tzw. opiekun w Citi Bank nie zadzwoni by Ciebie poinformować o zajęciu, chociaż mógłby Cię poinformować w ramach przyzwoitości, poszanowania klienta i troski o niego, choć ma taką możliwość, ale tego nie zrobi. Czysta przyzwoitość nakazywałaby poinformowanie go. Bank wykręca się informacją, że „nie ma zwyczaju”. Uważam, że ten „zwyczaj” powinien zostać zmieniony, ale po rozmowach z… Czytaj więcej »