Ocena ogólna
Nazwa: | Credit Agricole |
Data powstania: | 1894 (w Polsce 1991) |
Rodzaj działalności: | Bank komercyjny |
Charakter działalności: | Bank uniwersalny |
Forma prawna: | Spółka Akcyjna |
Kapitał zakładowy: | 876 833 400,00 zł |
Numer NIP: | 6570082274 |
Numer KRS: | 0000039887 |
Numer Regon: | 290513140 |
Adres siedziby: | Wrocław |
Credit Agricole w Liczbach
87 000 000
ZYSK W PLN
1 750 000
LICZBA KLIENTÓW
4 700
LICZBA ETATÓW
1894
ROK ZAŁOŻENIA
358
LICZBA ODDZIAŁÓW
Credit Agricole to uniwersalny bank funkcjonujący na polskim rynku od jakichś 30 lat. Jest częścią międzynarodowej grupy Credit Agricole, która powstała we Francji ze spółdzielczej kasy rolników. We Francji potocznie nazywany „zielonym bankiem”, posiada szeroką ofertę kierowaną do wszelkich grup klientów. Łącznie grupa działa w 49 krajach oraz obsługuje ponad 52 miliony klientów.
Credit Agricole historia i informacje
Polski oddział Credit Agricole nie zawsze funkcjonował w naszym kraju pod obecną postacią. Chcąc prześledzić jego historię musimy cofnąć się do 1991 roku, to wówczas powstaje Bank Świętokrzyski S.A. działający jedynie na terenie Kielc i okolic. Następnie zostaje on przejęty w 1998 roku przez spółkę Lukas (prężnie rozwijająca się wrocławska spółka), co skutkuje zmianą nazwy na Lukas Bank Świętokrzyski. Wówczas zaczynają się pierwsze innowacje (oczywiście jak na tamte czasy) pod postacią Lukaslini czyli Centrum Telefonicznych Usług Bankowych Lukas Banku oraz usługa Lukas e-Bank umożliwiająca dostęp do konta przez internet.

Wygląd strony internetowej Credit Agricole
W 2001 roku do gry wchodzi francuska Grupa finansowa Credit Agricole, która obejmuje 75% akcji, przenosi siedzibę do Wrocławia i zmienia nazwę na Lucas Bank S.A. Kolejne lata to praca na rozwojem przedsięwzięcia, która skutkuje ponad milionem wydanych kart kredytowych oraz otwarciem 331 placówek w 2007 roku. Cztery lata później w 2011 roku dochodzi do rebrenadingu i Lucas Bank odchodzi w zapomnienie, a w jego miejsce pojawia się Credit Agricole Bank Polska S.A, co wiąże się z dużą kampanią wizerunkową. Ta z kolei sprawia, że dwa lata później Credit Agricole staje się rozpoznawalną i cenioną w Polsce marką. Świadczą o tym fakty, a według nich 90% badanych rozpoznaje bank, zaś 50% uważa, że jest to wiarygodna instytucja finansowa. Nieco wcześniej bo na początku 2013 roku Credit Agricole dokonuje fuzji z Credit Agricole Corporate and Investment Bank S.A stając się tym samym bankiem w pełni uniwersalnym mającym ofertę dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorców oraz dużych firm i korporacji.
Przez kolejne lata bank z pewnością nie próżnował dbając o kampanie reklamową, wdrażając chatbot, bloga, płatności mobilne oraz aplikację mobilną, do której można logować się za pomocą biometru i za którą otrzymał nagrodę Gazety Bankowej. Jak widać instytucja ta stawia na innowacje, nowe technologie oraz bezpieczeństwo, za które również została wyróżniona nagrodą „Portfel Wprost” w 2019 roku (nagroda za bezpieczeństwo aplikacji CA24). Credit Agricole przedstawia się jako bank, który działa na rzecz klientów oraz społeczeństwa. Warto też zaznaczyć zaangażowanie banku w projekty społeczne, które mają na celu wsparcie osób z wadą słuchu oraz działanie na rzecz środowiska.
Oferta Banku Credit Agricole
Każdy może zainteresować się ofertą Credit Agricole, który jest bankiem uniwersalnym czyli takim, który posiada produkty dopasowane do wszystkich grup klientów. Zatem klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy (niezależnie od swojej wielkości) powinni znaleźć interesujący ich produkt w ofercie tego banku, a ta jest dość szeroka i obejmuje wszystkie rodzaje produktów. Jakie dokładnie?
Na pierwszy plan wychodzą depozyty. W tym aspekcie Credit Agricole oferuje konta (osobiste, młodzieżowe, oszczędnościowe, dla cudzoziemca, firmowe) oraz lokaty bankowe. Kolejna część oferty to produkty kredytowe, do których możemy zaliczyć kredyt przeznaczony na konsumpcje (czyli kredyt gotówkowy) oraz kredyty celowe (w tym: kredyt konsolidacyjny, hipoteczny, samochodowy, firmowy) a także linie i karty kredytowe. Jest to całkiem szeroka oferta nawet jak na bank uniwersalny, jednak to nie wszystko co oferuje ta instytucja finansowa. Poza standardową ofertą bankową w wachlarzu proponowanych usług i produktów Credit Agricole możemy znaleźć ubezpieczenia (domu, komunikacyjne, na życie, kredytów, dla firm itd.), produkty inwestycyjne (fundusze inwestycyjne, produkty emerytalne, lokaty z funduszem) oraz ciekawą ofertę dla firm (terminale płatnicze, leasing, faktoring i najem długoterminowy.)
Credit Agricole opinie klientów
Klienci Credit Agricole wbrew pozorom doceniają w nim wiele rzeczy. Możemy do nich zaliczyć m.in. całkiem nieźle rozwinięte płatności mobilne, dzięki którym klienci tej instytucji nie muszą mieć przy sobie karty płatniczej aby móc płacić za towary i usługi w dowolnym miejscu. Zamiast karty mogą użyć telefonu, zegarka lub Blika. Oczywiście rozwinięte płatności mobilne to nie wszystko. Dodatkowo mogą liczyć na jedną z najlepszych i najbardziej bezpiecznych aplikacji mobilnych na rynku, a także na specjalne promocje, które co jakiś czas znajdują się w ofercie Credit Agricole. Ponadto cenią sobie bardzo przejrzystą i zadbaną stronę internetową oraz wysoką jakość obsługi klienta na infolinii.
Credit Agricole tak jak każda inna instytucja finansowa ma swoje zauważalne wady. Tym samym zdarza się, że klienci narzekają na niektóre kwestie dotyczące tego banku. Pierwszym negatywem, który wydaje się być dość istotny to koszt kredytów. Niestety zdaje się, że oferta kredytowa nie jest mocną stroną tej instytucji i jest dość mało konkurencyjna względem ofert innych banków komercyjnych. Powody do narzekania daje również spora trudność w uzyskaniu kredytu. Bank posiada dość spore wymagania względem potencjalnych kredytobiorców. Warto tutaj również wspomnieć o kolejkach w oddziałach, które czasami utrudniają załatwienie ważnej sprawy.
Credit Agricole, mimo że nie należy do ścisłej czołówki pod względem aktywów, ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku bankowym na tyle, że jest instytucją bardzo rozpoznawalną i kojarzoną przez znaczącą większość konsumentów. Taki stan rzeczy bezpośrednio przekłada się na liczbę klientów, którzy mają swoją indywidualną opinię na temat tego banku, którą z resztą z reguły chętnie się dzielą. Niestety robią to głównie wówczas, gdy są z czegoś niezadowoleni i chcą w ten sposób „odwdzięczyć” się tej instytucji. To z kolei sprawia, że osoba szukająca konkretnych i wiarygodnych informacji znajdzie jedynie wypowiedzi pełne zarzutów i wskazywania na brak jakichkolwiek zalet po stronie Credit Agricole. Oczywiście nie ma banku, który pod każdym względem byłby idealny, jednak wytykanie samych wad może sprawić, że osoba szukająca rzetelnych informacji będzie miała wypaczony obraz całkiem przyjaznej klientowi instytucji. Stąd też niezwykle ważne jest, aby jak najwięcej osób wypowiedziało się w sposób jak najbardziej obiektywny. Jeżeli jesteś klientem Credit Agricole, który chce podzielić się opinią, to możesz zrobić to na dole niniejszej strony (do sekcji komentarzy przejdziesz zjeżdżając na dół lub klikając w poniższy przycisk).
Credit Agricole adres siedziby i korespondencyjny
- Adres siedziby oraz adres korespondencyjny Credit Agricole:
Credit Agricole Bank Polska S.A.
pl. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław
- Adres siedziby oraz adres korespondencyjny Credit Agricole:
Credit Agricole wady i zalety
Trudno aby niezweryfikowane opinie klientów stanowiły rzetelne źródło informacji tym bardziej, że na pierwszy rzut oka występuje w nich pewna nieregularność i dysproporcja uniemożliwiająca selekcję największych plusów i minusów danej instytucji. Dlatego też wyselekcjonowaliśmy najczęściej powtarzające się w różnych komentarzach wady i zalety Credit Agricole.
Zalety |
✔️ popularny bank cieszący się zaufaniem |
✔️ rozwinięty system płatności mobilnych |
✔️ ciekawa i szeroka oferta dla wszystkich klientów |
✔️ bezpieczna aplikacja mobilna |
✔️ wykwalifikowani konsultanci na infolinii |
✔️ częste promocje |
✔️ duża liczba oddziałów |
✔️ czytelna i miła dla oka strona internetowa |
Wady |
❌ niełatwo o pozytywną decyzję kredytową |
❌ dość drogie kredyty |
❌ kolejki w niektórych oddziałach |
Wasza dyskusja i opinie o Credit Agricole
Jaką masz opinię o Banku Credit Agricole?
Jak oceniasz ofertę? Czy opłaty i prowizje nie są za wysokie?
Co sądzisz o obsłudze klienta w Credit Agricole?
Czy korzystasz z bankowości internetowej/aplikacji mobilnej?
Czy jest coś co byś zmienił lub ulepszył w Credit Agricole?