Faktoria – opinie klientów i informacje

Faktoria - Logo


Ocena ogólna

Faktoria – opinie klientów i informacje
śr: 2.9 | opinii: 24

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie Faktoria?

Oferta Faktorii jest bardzo szeroka. Możemy w niej znaleźć m.in.:

  • Faktoring należności,
  • Faktoring z przejęciem ryzyka,
  • Faktoring dłużny,
  • Indywidualny program finansownia.
Jaki długo musi istnieć firma, żeby mogła skorzystać z faktoringu w Faktoria?

Wymóg prowadzenia działalności dla firm chcących skorzystać z usług Faktoria jest na niskim poziomie i wynosi jedynie 6 miesięcy.

Jaki jest maksymalny termin na spłatę faktury w Faktoria?

Na uregulowanie należności względem Faktoria możesz otrzymać aż 120 dni.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od Faktoria?

Faktoria informuje na swojej stronie, że nawet 94,8% faktur jest finansowanych tego samego dnia. Duża część przedsiębiorców otrzymuje środki nawet w 30 minut!


Faktoria Przykładowe opinie klientów

Iga, Pszczyna, lat 29

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Jako młoda businesswoman nie miałam wcześniej okazji korzystać z tego rodzaju usług. Cieszę się, że od razu trafiłam na Faktorię. Całą współpracę oceniam świetnie tym bardziej, że pieniądze wysyłają tego samego dnia!”

Jakub, Bełchatów, lat 32

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Korzystam z usług Faktorii regularnie od 4 lat i jestem naprawdę zadowolony. Myślę, że każda osoba, która chce sfinansować zakupy, a nie ma środków powinna rozważyć opcję faktoringu dłużnego w tej firmie.

Witold, Września, lat 44

Ocena 2 na 5 - gwiazdki

„Spóźniłem się parę tygodni z płatnością, a firma zaczęła wysłać mi ponaglenia i wydzwaniać do mnie. Przecież jakbym miał pieniądze to bym zapłacił. Nie mogli poczekać nawet kilku tygodni!

SPRAWDŹ OPINIE

 

Firmy niezależnie od tego w jakich gałęziach gospodarki funkcjonują oraz jaki jest ich model biznesowy muszą mieć zapewnioną płynność finansową, aby móc się rozwijać, płacić pracownikom oraz posiadać środki na bieżącą działalność. Często więc stają przed dylematem po jakie finansowanie zewnętrzne sięgnąć. Jedną z tańszych opcji, którą warto rozważyć, jest faktoring, czyli usługa umożliwiająca zamianę nieprzeterminowanej i nieopłaconej jeszcze przez kontrahenta faktury na gotówkę. Jedną z firm, która posiada szeroką ofertę w tym zakresie jest Faktoria. Dowiedz się o jej szczegółach, kosztach oraz o opiniach jej klientów.

Faktoria co to za firma?

Faktoria jest firmą faktoringową powstałą w celu wspierania małych i średnich przedsiębiorców. Jej początki sięgają 2017 roku, kiedy to w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością została powołana do życia. Istotny dla większości klientów firmowych może być fakt, że Faktoria wywodzi się z sektora bankowego, gdyż jest częścią grupy Nest Banku, który rozszerzając swoją działalność dał temu podmiotowi dużą niezależność. Faktoria określa się nie tyle jako firma świadcząca usługi, co partner biznesowy swoich klientów, a także jako odpowiedź na potrzebę poprawy płynności finansowej małych i średnich firm. Przedsiębiorstwo posiada bogatą ofertę, charakteryzuje się prostą procedurą wnioskowania o środki i działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Siedziba Faktorii mieści się w Warszawie na ulicy Wołoskiej, jednak proces wnioskowania został stworzony w taki sposób, że przedsiębiorca wszystkie niezbędne formalności jest w stanie załatwić za pośrednictwem internetu bez konieczności jego fizycznej obecności w siedzibie firmy.

Faktoria - Wygląd strony głównej

Faktoria – wygląd strony internetowej

Oferta Faktorii

Oferta Faktoria jest bardzo bogata w porównaniu z firmami konkurencyjnymi. Klient może wybrać jedną z szeregu opcji finansowania faktur. W ofercie Faktorii można znaleźć zarówno standardowy faktoring należności, jak i jego odwróconą formę (faktoring dłużny). Co istotne firma umożliwia skorzystanie z faktoringu z przejęciem ryzyka, gdzie odpowiedzialność za brak ewentualnej płatności przez kontrahenta jest zdjęta z barków przedsiębiorcy. Dodatkowo Faktoria posiada kilka usług dodatkowych jak „Faktura na raz”, dzięki czemu można otrzymać środki nawet w 30 minut oraz „Kapitan Faktura”, która jest usługą monitoringu należności oraz wsparciem działań windykacyjnych. Ponadto klient po spełnieniu warunków może skorzystać z indywidualnego programu finansowania oraz usługi F-Pay umożliwiającej przesunięcie terminu płatności za zakupy firmowe.

Oferta Faktoria w pigułce

Finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka:
✅ obowiązek przedstawienia nieprzeterminowanej faktury,
✅ ryzyko niewypłacalności kontrahenta po stronie Faktorii,
✅ wymóg funkcjonowania firmy od minimum 6 miesięcy,
✅ obowiązek przedstawienia wyciągu rachunku bankowego,
✅ umowa na czas nieokreślony,
✅ maksymalny termin płatności faktur do 120 dni.
✅ możliwość finansowania faktur dla klientów klientów UE (bez Grecji), Szwajcarii i Norwegii.
Finansowanie sprzedaży:
✅ obowiązek przedstawienia nieprzeterminowanej faktury,
✅ wymóg funkcjonowania firmy od minimum 6 miesięcy,
✅ obowiązek przedstawienia wyciągu rachunku bankowego,
✅ umowa na czas nieokreślony,
✅ maksymalny termin płatności faktur do 120 dni,
✅ finansowanie faktur w EURO.
Finansowanie zakupów:
✅ płatność dostawcy w ciągu 2 dni roboczych,
✅ płatność Faktorii w ciągu 60 dni,
✅ możliwość finansowania dostawców z krajów europejskich,
✅ finansowanie faktur w EURO.
Faktura na raz:
✅ szybkie finansowanie (nawet w 30 minut),
✅ limit faktoringowy do 30 000 zł,
✅ termin spłaty od 5 do 90 dni,
✅ obowiązek przedstawienia wyciągu rachunku bankowego,
✅ możliwość finansowania faktur dla klientów klientów UE (bez Grecji), Szwajcarii i Norwegii.
Indywidualny program finansowania:
✅ dla firm, których obroty roczne przekraczają 30 mln złotych,
✅ możliwość przyznania limitów finansowania klientom lub dostawcom,
✅ gwarancja otrzymania zapłaty w terminie płatności na fakturze,
✅ możliwość integracji poprzez API z platformą sprzedażową,
✅ obowiązek dostarczenia dokumentów finansowych i historii rozliczeń z odbiorcami i/lub dostawcami.
Kapitan faktura:
✅ monitoring należności,
✅ wsparcie w procesie windykacyjnym,
✅ brak ograniczeń w liczbie faktur,
✅ szczegóły kosztowe ustalane z doradcą
F-Pay:
✅ zamówienie towaru za pośrednictwem F-Pay,
✅ płatność po 30 dniach od zakupów,
✅ wartość zamówienia od 500 zł do 30 000 zł.

W większości przypadków Faktoria nie informuje o kosztach poszczególnych rodzajów swoich usług oraz limitach faktoringowych. O wszystkich szczegółach klient informowany jest poprzez rozmowę z doradcą lub w trakcie wypełniania wniosku. Faktoria chwali się, że 94,8% faktur wypłaca tego samego dnia, nawet w ciągu 30 minut. Warto zauważyć, że w ofercie faktora nie ma faktoringu cichego, zatem kontrahent zostanie poinformowany o tym, że skorzystałeś z usług faktoringu.

Czy faktoring od Faktoria się opłaca?

Faktoring jest jedną z tańszych opcji na finansowanie firmy i poprawienie jej płynności. Korzystanie z takiego rodzaju usług jest również niezbyt wymagające i często po prostu szybkie. W przypadku skorzystania z oferty Faktoria możesz otrzymać pieniądze ekspresowo, a formalności załatwisz przez stronę internetową tej firmy. Faktoria umożliwia również wiele różnych opcji, w tym masz możliwość przeniesienia ryzyka braku spłaty. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty można stwierdzić, że faktoring oferowany przez tą firmie jest opłacalny, w szczególności gdy płynność finansowa Twojego przedsiębiorstwa jest zagrożona. Ewentualne koszty nie są problemem. Zaległości w stosunku do pracowników, podmiotów współpracujących i Urzędu Skarbowego już tak.

Podsumowując, jeżeli prowadzisz firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej lub spółki z o.o. od co najmniej 6 miesięcy i chcesz polepszyć płynność finansową swojej firmy to faktoring w Faktoria może okazać się bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Oferta firmy umożliwia znalezienie odpowiedniego finansowania, wśród których prawdopodobnie znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie. Nawet jeżeli ogólne informacje na stronie faktora Cię nie przekonują, to mimo wszystko warto skontaktować się z firmą, dopytać o szczegóły lub przedstawić zakres swojego problemu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu. Rozmowa w końcu nic nie kosztuje.

Ile kosztuje faktoring w Faktoria?

O szczegółach dotyczących kosztów faktoringu i innych usług oferowanych przez Faktorię klient może dowiedzieć się kontaktując się telefonicznie z konsultantem lub w momencie otrzymania oferty w trakcie składania wniosku przez stronę internetową faktora. Wcześniej można oczywiście zapoznać się z cennikiem, który jest dość ogólny i dla osób średnio zaznajomionymi z kwestiami finansowymi również mało czytelny. Jedynym wyjątkiem właściwie jest „Faktura na raz”, gdzie w opisie oferty udostępniony jest suwak, który umożliwia określenie wartości faktury i liczby dni do spłaty, a następnie zapoznanie się z kosztami.

Przykładowo, w przypadku skorzystania z „Faktura na raz” oraz przedstawienia:

  • faktury o wartości 10 000 zł i wyboru 30 dni na spłatę całkowity koszt wyniesie 298,80 zł,
  • faktury o wartości 15 000 zł i wyboru 60 dni na spłatę całkowity koszt wyniesie 896,40 zł,
  • faktury o wartości 30 000 zł i wyboru 90 dni na spłatę całkowity koszt wyniesie 2 689,20 zł.

 

Koszty prowizyjne należy w każdym przypadku powiększyć o podatek VAT oraz wziąć poprawkę na to, że zgodnie z informacją zamieszczoną pod kalkulatorem podany koszt „jest szacunkowy i ma charakter informacyjny. Ostateczny koszt jest prezentowany klientowi indywidualnie w trakcie wnioskowania i jest zawsze podawany do decyzji klienta”. Niezależnie od przedstawionej oferty powinno porównać się ją z innymi. Warto zatem sprawdzić ranking faktoringu i wybrać odpowiednią ofertę finansowania dla swojej firmy.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o Faktoria

Opinie klientów o Faktoria są różne i można spotkać się z przychylnymi, jak i negatywnymi komentarzami.  Tych pierwszych jest jednak znacznie więcej. Klienci chwalą tę firmę z kilku istotnych powodów. Możemy do nich zaliczyć chociażby prosty sposób na wnioskowanie i bardzo szybką wypłatę środków. Dodatkowo limit 6 miesięcy na rynku jest dość krótki. Inne wymagania właściwie ograniczają się do przekazania danych osobowych i przedstawienia wyciągu z konta firmowego. Opinie o Faktoria wskazują również, że klienci współpracujący z dostawcami zza granicy są zadowoleni z możliwości skorzystania z faktoringu, gdzie nie wszystkie firmy umożliwiłyby im skorzystanie z tego typu usługi. Ponadto cenione jest również przerzucenie ryzyka braku płatności na faktora.

Oczywiście można się również spotkać z opiniami negatywnymi, jednak z reguły piszą je osoby, którym nie udało się uregulować należności na rzecz firmy w terminie, co poskutkowało rozpoczęciem działań windykacyjnych i wysyłaniem ponagleń do zapłaty. Często jednak rzetelni klienci korzystają z usług firmy regularnie. Jeżeli sam masz doświadczenia z faktoringiem w tej firmie zostaw komentarz i opisz jak wyglądała współpraca z Faktorią. Będzie to na pewno ważna informacja dla wielu przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nas skorzystaniem z usług tego faktora.

DODAJ OPINIĘ

Faktoria adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWAFaktoria Sp. z o.o.
KRS0000656462
NIP5252693519
REGON366300448
ADRESFaktoria Sp. z o.o.
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

 

Zalety i wady faktoringu w Faktoria

Zalety
✔️ Duże doświadczenie
✔️ Szeroka oferta
✔️ Możliwość przerzucenia ryzyka na faktora
✔️ Faktorant musi prowadzić działalność jedynie 6 miesięcy
✔️ Szybkie i proste wnioskowanie
✔️ Ekspresowa wypłata
✔️ Finansowanie faktur w EURO
✔️ Możliwość finansowania faktur dla zagranicznych klientów

 

Wady
❌ Brak faktoringu cichego

Numer telefonu i dane kontaktowe do Faktoria

Adres e-mail:kontakt@faktoria.pl
Numer na infolinie:800 500 600
221302130
Strona internetowa:faktoria.pl

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

Brutto Faktoring - Logo
Aforti Factor - Logo
Monevia - Logo
SMEO Faktoring - Logo
NFG e-Faktoring - Logo
Fandla Faktoring - Logo
Finea Faktoring - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o Faktoria

Facebook

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KrzysiekAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość
Krzysiek

Złodzieje!!! Naciągają ludzi!!!
Z kwoty 6,80 niezapłaconej bo gdzieś umknęła uwadze po 2 miesiącach już chcą 98zł
Nie polecam!!!