Fandla Faktoring – opinie klientów i informacje

Fandla Faktoring - Logo


Ocena ogólna

Fandla Faktoring – opinie klientów i informacje
śr: 3.8 | opinii: 4

ZŁÓŻ WNIOSEK W FANDLA

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie Fandla?

Fandla posiada w ofercie standardowy faktoring należności.

Jaki jest limit faktoringowy w Fandla?

Limit faktoringowy w Fandla wynosi 100 000 zł.

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W Fandla możesz sfinansować do 100 % wartości wystawionej faktury.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od Fandla?

Z reguły czas oczekiwania na środki od Fandla nie powinien przekroczyć 24h.


Fandla Faktoring Przykładowe opinie klientów

Krystyna, Legionowo, lat 49

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Nie pierwszy raz korzystałam z usług faktoringu, ale pierwszy raz we Fandla. Było wszystko to na co się umówiliśmy. Polecam!”

Marek, Kolbudy, lat 34

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Faktoring w Fandla jest łatwo dostępny i nawet tani, co czyni go w moim odczuciu jedną z lepszych opcji na rynku!”

Piotr, Krosno, lat 46

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Fandla to uznana marka. Polecił mi ją znajomy, który miał dobre doświadczenia z tą firmą. Cieszę się, że mu zaufałem. Żadne niemiłe niespodzianki mnie nie spotkały. Współpraca przebiegła tak, jak na to liczyłem.

SPRAWDŹ OPINIE

 

Posiadanie odpowiedniej płynności finansowej jest priorytetem dla większości firm. Świadczy ona bowiem o kondycji finansowej firmy. Dzięki niej przedsiębiorstwa posiadają zdolność do wywiązywania się ze swoich krótkoterminowych zobowiązań. Jej brak z kolei może wiązać się z wieloma problemami, w tym nawet z zastojem działalności i brakiem możliwości uregulowania niezbędnych płatności w terminie. Płynność finansowa z reguły jest ściśle powiązana z płatnością za faktury od kontrahentów. Te z kolei często mają odroczoną płatność. W takich przypadkach warto zastanowić się nad skorzystaniem z faktoringu. Jedną z firm, która ma ciekawą ofertę w tym zakresie jest Fandla. Przyglądamy się szczegółom oferty, jej opłacalności, kosztom oraz opiniom klientów, którzy skorzystali już z usług faktoringu w Fandla.

Fandla Faktoring co to za firma?

Fandla to stosunkowo młody startup, który za cel obrał sobie finansowe wsparcie przedsiębiorców, którzy dzięki usługom tej firmy mogą liczyć na szybsze otrzymanie pieniędzy za faktury. Fandla co prawda działa dopiero od 2016 roku, jednak w tym czasie udało się jej obsłużyć spore grono firm oraz nawiązać współpracę z istotnymi partnerami m.in z Bankiem Pocztowym, u którego w ofercie można znaleźć właśnie usługę faktoringu oferowanego przez Fandlę. Warto wiedzieć, że poza standardowym faktoringiem firma ta pomaga również w monitoringu i egzekwowaniu należności, co dla niektórych firm może być bardzo przydatną usługą. Faktor stawia na współpracę przez internet, dzięki czemu każda zainteresowana faktoringiem firma może wybrać parametry usług, złożyć wniosek i skutecznie przejść przez całą procedurę finansowania kanałami zdalnymi. Samo rozpatrzenie wniosku jest szybkie, podobnie zresztą jak wypłata środków. Siedziba firmy znajduje się na ulicy Haculskiej 6 w Warszawie.

Fandla Faktoring - Wygląd strony głównej

Fandla – wygląd strony internetowej

Oferta Fandla Faktoring

Zakres usług Fandla nie jest szczególnie szeroki. W praktyce przedsiębiorcy mogą skorzystać z jednego rodzaju faktoringu tj. faktoringu należności, który jest standardową usługą polegają na tym, że firma otrzymuje środki po przedstawieniu nieprzeterminowanej faktury o odroczonym terminie płatności. Jest to oczywiście doskonały sposób na szybsze otrzymanie środków i natychmiastowe polepszenie płynności w firmie. Dodatkowo Fandla oferuje usługi z zakresu monitorowania i dochodzeniu należności, dzięki czemu przedsiębiorstwo korzystające z tej usługi może minimalizować opóźnienia w spłacie oraz przeciwdziałań zatorom płatniczym.

Oferta Fandla w pigułce

Faktoring należności:
✅ obowiązek przedstawienia nieprzeterminowanej faktury,
✅ faktura minimum na 500 zł netto,
✅ termin płatności to maksymalnie 90 dni,
✅ limit faktoringowy 100 000 zł,

ZŁÓŻ WNIOSEK W FANDLA

Czas wypłaty nie powinien przekroczyć 24h. Zauważ, że w ofercie Fandla na próżno szukać usługi faktoringu odwróconego oraz faktoringu cichego. Nie ma zatem możliwości skorzystania z finansowania zakupów, a Twój kontrahent każdorazowo dowie się o korzystaniu z usług faktoringu. Aby skorzystać z oferty musisz złożyć prosty wniosek na stronie internetowej Fandla. Jest to prosty proces, z którym nie powinieneś mieć większych problemów.

Czy faktoring Fandla się opłaca?

Opłacalność faktoringu jest zależna od sytuacji Twojej firmy. Jeżeli masz dobrą płynność i możesz poczekać na uiszczenie płatności przez kontrahenta korzystanie z faktoringu będzie zbędnym ponoszeniem kosztów. Jeżeli z kolei w Twoim przedsiębiorstwie występuje problem z płynnością, musisz ponieść koszty i jednocześnie termin płatności od kontrahentów jest daleki, to powinieneś poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z faktoringu. Jeżeli skorzystasz z tej usługi w Fandla możesz liczyć na stosunkowo niskie koszty i szybkie załatwienie sprawy, a także ekspresową wypłatę, co może być dla Ciebie bardzo opłacalne. Praktycznie w mgnieniu oka rozwiążesz swoje problemy z płynnością. Nawet jeśli nie jesteś do końca przekonany, czy będzie to odpowiednie rozwiązanie, warto zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem. Możesz to zrobić klikając słuchawkę w prawym dolnym rogu strony, a następnie wpisując swój numer i ustalając datę oraz godzinę kontaktu. Rozmowa nic nie kosztuje, a może Ci znacznie ułatwić poznanie szczegółów oferty.

ZŁÓŻ WNIOSEK W FANDLA

Ile kosztuje faktoring w Fandla?

Istotnym elementem faktoringu w każdej firmie jest jej koszt. Niektórzy z faktorów udostępniają szczegółowe informacje na jego temat dopiero w momencie kontaktu i złożenia oferty. W przypadku Fandla sytuacja wygląda inaczej. Firma udostępnia na swojej stronie kalkulator, który umożliwia ustawienie dokładnych parametrów dotyczących kwoty oraz terminy spłaty, a następnie sprawdzenie kosztów. Co do zasady opłaty i prowizje obowiązujące w przypadku oferty Fandla zaczynają się od 0,12% dziennie.

Przykładowe parametry wraz z kosztem wyglądają następująco:

  • 10 000 zł na 30 dni – koszt prowizji 348,78 zł + VAT (po odliczeniu podatków 282,51 zł) – 2.83%,
  • 50 000 zł na 30 dni – koszt prowizji 1 743,90 zł + VAT (po odliczeniu podatków 1 412,56 zł) – 2.83%,
  • 100 000 zł na 30 dni – koszt prowizji 3 487,80 zł + VAT (po odliczeniu podatków 2 825,12 zł) – 2.83%,
  • 10 000 zł na 60 dni – koszt prowizji 712,52 zł + VAT (po odliczeniu podatków 577,14 zł) – 5.77%,
  • 50 000 zł na 60 dni – koszt prowizji 3 562,60 zł + VAT (po odliczeniu podatków 2 885,71 zł) – 5.77%,
  • 100 000 zł na 60 dni – koszt prowizji 7 125,20 + VAT (po odliczeniu podatków 5 771,41 zł) – 5.77%,
  • 10 000 zł na 90 dni – koszt prowizji 1 091,87 zł + VAT (po odliczeniu podatków 884,41 zł) – 8.84%,
  • 50 000 zł na 90 dni – koszt prowizji 5 459,35 zł + VAT (po odliczeniu podatków 4 422,07 zł) – 8.84%%,
  • 100 000 zł na 90 dni – koszt prowizji 10 918,70  zł + VAT (po odliczeniu podatków 8 844,15 zł) – 8.84%,

 

Jak widać ceny w Fandla nie są szczególnie wysokie tym bardziej, że dzięki odliczeniu kosztów przez księgowego realnie faktoring będzie Cię kosztował jeszcze mniej, a Twoja firma odzyska płynność finansową. Warto też zauważyć, że do kosztów prowizji należy doliczyć podatek VAT. Jeżeli koszty faktoringu w Fandla mimo wszystko Cię nie przekonują warto porównać ofertę tego faktora w rankingu firm faktoringowych.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o Fandla Faktoring

Pozytywne opinie o Fandla zdecydowanie przeważają nad negatywnymi. Klienci tej firmy często wymieniają szereg zalet, które sprawiają, że w ich opinii oferta faktoringu w Fandla jest bardzo atrakcyjna. Przede wszystkim wskazują na prostą drogę do uzyskania faktoringu, który w praktyce udzielany jest online, dzięki czemu przedsiębiorca może uzyskać pieniądze z domu, bez wypełniania wielu dokumentów i spełniania kłopotliwych formalności. Kolejną zaletą jest rzetelność firmy i wywiązywanie się z umowy. Innymi słowy, Fandla do relacji z klientem podchodzi rzetelnie i uczciwie, a pieniądze wypłaca na czas. Jako duży plus można zaliczyć też podejście do warunków, które stawia przed swoimi klientami. Przede wszystkim nie wymaga długiego stażu, dzięki czemu nawet młode firmy mogą skorzystać z jej oferty. Oczywiście zdarzają się też negatywne opinie o Fandla, jednak z reguły są one pisane przez przedsiębiorców, którzy nie uregulowali należności względem Fandla na czas i tym samym firma rozpoczęła w stosunku do nich działania windykacyjne. A Ty jaką masz opinię o Fandla? Korzystałeś już usług z tej firmy? Jeśli tak, dodaj swoją opinie w sekcji komentarzy.

DODAJ OPINIĘ

Fandla Faktoring adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWAFandla Faktoring sp. z o.o.
KRS0000706157
NIP5842765332
REGON368838749
ADRESFandla Faktoring sp. z o.o.
Huculska 6
00-730 Warszawa

 

Zalety i wady faktoringu w Fandla Faktoring

Zalety
✔️ Rzetelna i wiarygodna firma
✔️ Dostępne dla firm po 3 miesiącach działalności
✔️ Prosty wniosek
✔️ Stosunkowo szybka wypłata
✔️ Niskie koszty
✔️ Nawet 100% faktury

 

Wady
❌ Brak faktoringu odwrotnego (dłużnego)
❌ Brak faktoringu cichego

Numer telefonu i dane kontaktowe do Fandla Faktoring

Adres e-mail:fandla@fandla.com
Numer na infolinie:+48 22 357 45 50
Strona internetowa:fandla.com

 

Fandla Faktoring warunki faktoringu

Limit Faktoringowy30 000 zł
Okres spłaty90 dni
Wartość faktury100%
Rodzaj faktoringuFaktoring należności
Opłaty i prowizjeod 0,12%
Czas wypłaty
ok. 1 dzień

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

NFG e-Faktoring - Logo
Faktoria - Logo
Monevia - Logo
Finea Faktoring - Logo
SMEO Faktoring - Logo
Brutto Faktoring - Logo
Aforti Factor - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o Fandla Faktoring

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o