Ferratum Money – opinie i informacje

Ferratum Money - Logo


Ocena ogólna

Ferratum Money – opinie i informacje
śr: 4 | opinii: 3

RANKING CHWILÓWEK

CZĘSTE PYTANIA

Jaką pożyczkę ma w ofercie Ferratum Money?

Ferratum Money ma w ofercie pożyczkę na raty.

Kwota pożyczki wynosi od 1 000 do 15 000 zł. Okres spłaty jest elastyczny. Możesz wybrać od 6 do 48 miesięcy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Ferratum Money?

Ferratum Money nie posiada dużych wymagań względem klientów.

Aby Twój wniosek pozytywnie przeszedł procedurę w Ferratum Money powinieneś:

 • mieć pomiędzy 25 a 75 lat,
 • rachunek osobisty,
 • stały dochód,
 • aktualny dowód osobisty,
 • polskie obywatelstwo,
 • zdolność do spłaty pożyczki.

 

Jak wziąć pożyczkę w Ferratum Money - Krok po kroku
 1. Przejście z rankingu do strony internetowej Ferratum Money.
 2. Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty.
 3. Wypełnienie formularza
 4. Weryfikacja za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza.
 5. Otrzymanie decyzji.
 6. Wypłata środków.
 7. Spłata rat w ustalonych terminach.
Czy Ferratum Money zweryfikuje mnie w BIK?

NIE. Ferratum Money należy do nielicznych firm pożyczkowych, które nie sprawdzają BIK i innych bazach.


Ferratum Money Przykładowe opinie klientów

Mirka, Ostrów Wlkp., lat 47

Ocena 3 na 5 - gwiazdki

„Pożyczkę w Ferratum Money otrzymać nie trudno, jednak jest dość droga. Jeśli kogoś stać, to radzę wybrać krótszy okres, żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów”

Adam, Wisła, lat 30

Ocena 3 na 5 - gwiazdki

„Otrzymałem pożyczkę już za 1 podejściem. Dobrze, że nie sprawdzają bazy dłużników 🙂 Trzeba jednak przyznać, że jest dość droga. Po spóźnieniu się z ratą wydzwania windykacja.”

Sebastian, Wejherowo, lat 23

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Ferratum Money to świetna firma pożyczkowa! Pożyczka wysoka, a raty wygodnie dopasowane. Jak ktoś jest rzetelny to na pewno pożyczkę otrzyma. Ja nie miałem problemów. Współpraca idealna! Polecam!”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Ferratum Money to bardzo popularna międzynarodowa firma pożyczkowa zaspokajająca rynkowy popyt na internetowe pożyczki ratalne wśród konsumentów. W Polsce działa od 2011 roku zdobywając od tego czasu bardzo duże doświadczenie w obsłudze klientów instytucji pozabankowych. To właśnie do grona osób, które chcą uzyskać sporą kwotę oraz spłacać ją w ratach, a niekoniecznie mogą sobie pozwolić na kredyt gotówkowy, Ferratum kieruje swoją dość interesującą ofertę. Może się ona okazać atrakcyjna dla sporej części klientów przede wszystkim ze względu na wysoką maksymalną kwotę pożyczki (wynoszącą 15 000 zł) oraz z powodu długiego okresu spłaty (aż 4 lata).

Wiele osób szuka pożyczkodawcy w typie Ferratum Money z kilku podstawowych względów. Przede wszystkim oferta, którą posiada stanowi ciekawą alternatywę dla kredytów gotówkowych, które z reguły znacznie trudniej uzyskać. Jednak w odróżnieniu do oferty bankowej pożyczki na raty są z reguły droższe za sprawą kosztów innych niż oprocentowanie (te jest ustawowo ograniczone). Nie inaczej jest w przypadku Ferratum, który obiektywnie rzecz ujmując należy do grona firm pożyczkowych ceniących swoje usługi. Mimo to bardzo wiele osób korzysta z oferty tej instytucji ceniąc ją za możliwość sprawnego przejścia przez procedurę, która odbywa się w 100% online. Po zaakceptowaniu wniosku przez firmę, klient nie musi długo czekać na wypłatę, gdyż środki na jego koncie przeciętnie pojawiają się w ciągu 15 minut. Zatem osoba, która nie może sobie pozwolić na finansowanie w banku, w ciągu kilku chwil może otrzymać do 15 000 zł w dopasowanych do swoich możliwości ratach. Ciekawa perspektywa, prawda?

Ferratum Money - Wygląd strony głównej

Ferratum Money – wygląd strony internetowej pożyczkodawcy

Co warto wiedzieć o Ferratum Money?

Ferratum to nie tylko marka pożyczkodawcy, ale również nazwa firmy, która tych pożyczek udziela. Jej pełna nazwa to Ferratum Bank p.l.c. Co może okazać się interesujące dla większości osób to fakt, że firma ta zarejestrowana jest na Malcie. W opinii części klientów pożyczanie od spółek zagranicznych zarejestrowanych poza granicami Polski może wiązać się z pewnym ryzykiem. Klienci po uzyskaniu takiej informacji mogą czuć niepokój w związku z tym, że firma może chcieć ich wykorzystać wpisując różnego rodzaju kruczki w umowie. W przypadku Ferratum nic takiego nie ma miejsca, a liczba klientów, jej doświadczenie oraz ciągłość działania świadczy tylko o jej profesjonalizmie. Warto nadmienić, że spółka udziela pożyczek ratalnych polakom od 2011 roku, a na jej stronie w głównym menu każdy klient jeszcze przed zawarciem umowy może zapoznać się ze wszystkim istotnymi dokumentami takimi jak: formularz informacyjny, warunki umowy, czy też zasady przetwarzania danych osobowych.

Kolejną istotną informacją na temat Ferratum Money z pewnością jest jej podejście do oceny zdolności klienta. W odróżnieniu od znacznej części instytucji, pożyczkodawca ten nie sprawdza baz dłużników BIG, ani nie zaciąga informacji z Biurowa Informacji Kredytowej. Daje to szanse na otrzymanie pieniędzy przez osoby, których wnioski są odrzucane w innych firmach ze względu na złą historią kredytową lub niespłacone zobowiązania. Mimo wszystko zawsze warto porównać oferty z podobnymi, gdyż Ferratum nie jest jedyną firmą udzielającą co raz rzadziej spotykanych pożyczek bez BIK.

Pożyczki w Ferratum Money wbrew pozorom nie są dostępne dla każdego, gdyż pożyczkodawca posiada wymóg ukończenia 25 lat. Jest to bardzo wysoka granica minimalnego wieku, ponieważ u większości pożyczkodawców wiek ten jest znacznie niższy. Jak widać Ferratum nie jest pozbawione wad. Kolejną, którą warto wymienić, to koszty, które należy ponieść. Są one ciut ponadprzeciętne, jeśli chodzi o ten rodzaj pożyczek. Szukając tańszego rozwiązania warto zwrócić się chociażby do takiego pożyczkodawcy jak HapiPożyczki, który naliczy nam mniejsze opłaty (ale sprawdzi bazy).

Ferratum Money Oferta pożyczki na raty

Ofertą Ferratum Money jest pożyczka na raty w kwocie od 1 000 zł do 15 000 zł. Okres spłaty wynosi od 6 do 48 miesięcy i można go dopasować indywidualnie według swoich potrzeb. Dłuższa spłata wiąże się z większymi kosztami, jednak umożliwia spłatę mniejszych rat. Te płaci się co miesiąc na wskazany rachunek bankowy do ustalonego dnia miesiąca. Wnioskowanie i cała procedura uzyskania pożyczki odbywa się online za pośrednictwem strony internetowej Ferratum. Klient posiada swój profil, dzięki któremu posiada dane dotyczące spłaty, ma wgląd w dokumenty oraz ewentualnie może „doładować pożyczkę” tj. dopożyczyć środki w trakcie okresu spłaty lub po spłacie zobowiązania wnioskować o nową bez konieczności ponownego wypełniania formularza. Za dodatkową opłatą można przesunąć termin spłaty raty. Ponadto firma nie sprawdzi Cię w BIK-u ani w żadnej innej bazie w trakcie procedowania Twojego wniosku.

Pożyczka w Ferratum jest z pewnością dobrą opcją dla osób, które chcą pożyczyć większą kwotę oraz indywidualnie dopasować termin spłaty do swoich możliwości, a niekoniecznie mają sposobność na uzyskanie kredytu gotówkowego. Zaciągnięcie zobowiązania w tej firmie może być również szczególnie atrakcyjne dla osób, które mają złą historię kredytową lub widnieją w bazach dłużników, a pilnie potrzebują pieniędzy lub też chcą potraktować je jako pożyczkę oddłużeniową pozwalającą im na wyjście z problemów finansowych. Może to być racjonalnie o ile będą pamiętali o zasadach odpowiedzialnego pożyczania i przeznaczą środki z pożyczki na spłatę wszystkich zobowiązań. Brak racjonalnego podejścia do pożyczania w najgorszym wypadku może się skończyć wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Ferratum Money Koszty

12 miesięcy24 miesięcy36 miesięcy48 miesięcy
3000 zł1791 zł2693 złxx
5000 zł2981 zł4481 zł4773 zł4710 zł
7500 zł4468 zł6713 zł7150 zł7049 zł
10000 zł5956 zł8945 zł9525 zł9390 zł
15000 zł8930 zł13406 zł14271 zł14065 zł

CHWILÓWKI ZA DARMO

 

Ferratum Money Jakie wymagania?

Każda osoba chcąca zaciągnąć zobowiązanie w jakiejkolwiek instytucji finansowej musi się liczyć z pewnymi wymaganiami, które zostaną przed nią postawione. Oczywiście, w przypadku firm pożyczkowych wymagania te są minimalne i znacznie mniej angażujące niż w przypadku tych, które są stawiane przez banki. Nie inaczej jest w przypadku Ferratum, które stawia przed klientem kilka prostych do spełnienia wymagań w znacznej większości postawionych jedynie w celu ustalenia i weryfikacji tożsamości. Pierwszym z wymogów jest spełnienie kryteriów wieków. Firma ta ustaliła je pomiędzy 25 a 75 lat. Oznacza to, że osoby młodsze i starsze z automatu nie będą miały możliwości zaciągnięcia pożyczki.

Do kolejnych wymagań możemy zaliczyć posiadanie telefonu komórkowego, konta osobistego, aktualnego dowodu osobistego oraz stałego dochodu, na podstawie którego Ferratum Money określi zdolność klienta do zaciągnięcia pożyczki. Duża ułatwieniem jest brak sprawdzania BIK-u i baz dłużników. Jak widać nie są to szczególnie duże wymagania tym bardziej, że pożyczkodawca nie będzie oczekiwał przedstawiania zaświadczenia o dochodach, ani żadnego innego dokumentu. Rodzaj umowy również nie będzie miał większego znaczenia. Pożyczkę otrzymasz niezależnie od tego czy pracujesz na umowę o pracę, czy też na podstawie umowy cywilnoprawnej. Formalności można uznać więc za minimalne.

POŻYCZKI BEZ BIK

Jak dostać pożyczkę w Ferratum Money?

Ferratum Money należy do grona firm pożyczkowych działających w 100% w internecie. Online złożysz wniosek i przejdziesz całą procedurę udzielania finansowania. Firma ta nie posiada swoich przedstawicieli jak Provident czy Bliska Pożyczka, którzy udają się do swoich klientów w celu podpisania umowy. Nie posiada również oddziałów fizycznych. Jest to duże uproszczenie, które umożliwia skorzystanie z oferty każdej osobie posiadającej łącze internetowe oraz podstawową obsługę komputera.

Pierwszym krokiem w celu otrzymania pożyczki będzie przejście na stronę pożyczkodawcy. Na stronie głównej należy ustalić wysokość pożyczki oraz okres spłaty. Przy okazji można zapoznać się z kosztami i ratą, które automatycznie zostaną wyświetlone. Następnie kliknąć w przycisk sugerujący chęć zaciągnięcia pożyczki i wypełnić formularz przez wpisanie wszystkich danych, których wymaga pożyczkodawca. Chodzi o dane osobiste, adresowe, numer telefonu, konta oraz dotyczące uzyskiwanego dochodu. Dzięki temu stworzysz swój indywidualny profil, z którego będziesz mógł obsługiwać pożyczkę. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja przy pomocy przelewu w wysokości 1 grosza, a następnie oczekiwanie na decyzję. Jeżeli będzie ona pozytywna powinieneś otrzymać pieniądze w bardzo krótkim czasie. W przypadku, gdy posiadasz już profil i zaciągnąłeś w przeszłości zobowiązanie, które już spłaciłeś, możesz pominąć początkowe kroki i wnioskować o pożyczkę bezpośrednio ze swojego profilu. Wystarczy, że się do niego zalogujesz. W każdym wypadku pamiętaj o terminowej spłacie rat. Pomoże Ci to uniknąć problemów i nieprzyjemności.

Ferratum Money adres siedziby oraz dane firmy pożyczkowej

NAZWAFerratum Bank p.l.c.
KRSFirma pożyczkowa Ferratum Money jest zarejestrowana na Malcie
NIP
REGON
ADRESFerratum Bank p.l.c.
ST Business Centre 120,
The Strand, Gzira,
GZR 1027 Malta

 

Ferratum Money Zalety i wady

Zalety
✔️ Cała procedura online (jest bardzo prosta)
✔️ Bez sprawdzania baz BIK, KRD i BIG
✔️ Przedłużenie terminu spłaty
✔️ Stosunkowo wysoka kwota pożyczki
✔️ Minimum formalności
✔️ Szybka wypłata środków

 

Wady
❌ Wysoka opłata administracyjna
❌ Panel klienta na stronie internetowej jest dość skromny.
❌ Bardzo wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy (aż 25 lat)

Numer telefonu i dane kontaktowe do Ferratum Money

Adres e-mail: info@ferratum.pl
Numer na infolinie:801404040
Strona internetowa:ferratum.pl

 

Ferratum Money Informacje o pożyczce

Wiek pożyczkobiorcy:
25 – 75 lat
Pierwsza Darmowa:
N/D
Maks pierwsza pożyczka
1000 – 15000 zł
Maks kolejna pożyczka
1000 – 15000 zł
Termin spłat6 – 48 miesięcy
Czas wypłatyok. 15 minut

 

INNE FIRMY POŻYCZKOWE

LendON - Logo
Kuki - Logo
HaloPożyczka - Logo
Monedo Now - Logo
Pożyczka City - Logo
Extraportfel - Logo
Ekassa - Logo
Loans 4 Players - Logo
AleGotówka - Logo
KredytOK - Logo
Provident - Logo
HapiPożyczki - Logo
Visset - Logo
NetCredit - Logo
Banknot - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

SPRAWDŹ RANKINGI

Opinie i dyskusja o Ferratum Money

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o