Finea Faktoring – opinie klientów i informacje

Finea Faktoring - Logo


Ocena ogólna

Finea Faktoring – opinie klientów i informacje
śr: 4 | opinii: 2

ZŁÓŻ WNIOSEK W FINEA

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie Finea?

Finea posiada w ofercie standardowy faktoring należności, faktoring cichy oraz faktoring zakupów (dłużny). Dodatkowo proponuje również finansowanie wkładu własnego za leasing.

Jaki jest limit faktoringowy w Finea?

Limit faktoringowy w Finea wynosi 100 000 zł.

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W Finea maksymalna wartość finansowania faktury zależy od rodzaju faktoringu:

  • 80 - 100 % - faktoring należności i zakupów,
  • 70 - 90% - faktoring cichy.
Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od Finea?

Po załatwieniu formalności Finea powinna przelać środki w ciągu 15 minut.


Finea Faktoring Przykładowe opinie klientów

Malwina, Ełk, lat 26

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Bardzo cenie sobie współpracę z Finea ze względu na możliwość skorzystania z faktoringu cichego. Bardzo zależy mi na tej opcji, a niestety niewiele firm ma ją w ofercie.”

Mirek, Warszawa, lat 55

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Korzystam z usług Finea regularnie i chwalę sobie faktoring w tej firmie w szczególności za warunki i obsługę klienta. W problemach z płynnością naprawdę warto skorzystać.”

Svetlana, Wrocław, lat 62

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„W Polsce mieszkam już bardzo długo i mam kartę stałego pobytu, mimo to wiele firm nie chciało finansować moich faktur. Cieszę się, że trafiłam do Finea! Polecam ze szczerego serca!”

DODAJ OPINIĘ

 

Płynność finansowa jest niezwykle istotna dla każdego przedsiębiorstwa. To ona umożliwia realizację celów, zakup towarów, rozwój oraz terminowe regulowanie należności względem różnych podmiotów. Istnieje kilka możliwości, dzięki którym Twoja firma będzie mogła kontynuować działalność zamiast czekać na płatność od kontrahentów. Jednym z nich jest faktoring, który umożliwia otrzymanie środków za wystawione, a nie opłacone jeszcze faktury. Firmą, którą umożliwia tego typu usługi jest Finea i to właśnie jej przyjrzymy się dzisiaj z bliska. Sprawdzimy jaką posiada ofertę, czy faktoring w Finea się opłaca oraz jakie opinie na jej temat mają jej klienci.

Finea Faktoring co to za firma?

Finea jest firmą, której główną usługą jest faktoring. Co ciekawe w odróżnieniu od wielu konkurencyjnych firm z tej branży działa w formie spółki akcyjnej. Śledząc jej historię pierwsze na co zwraca się uwagę to fakt, że jest to stosunkowo młoda firma, gdyż działa od 2018 roku. To wówczas rozpoczyna się jej działalność. Mimo młodego wieku przekonała do siebie wielu klientów z różnych branż i stała się całkiem rozpoznawalną marką na rynku. Przedsiębiorcy stawiający na współpracę z Finea mogą liczyć na szeroką ofertę i poprawę swojej płynności poprzez skorzystanie z usług, które kierowane są na wielu płaszczyznach. Samo skorzystanie z oferty jest niezwykle proste, gdyż odbywa się za pośrednictwem internetu. Co prawda Finea ma swoją siedzibę na ul. Branickiego w Warszawie, jednak z jej oferty mogą korzystać firmy z całej polski poprzez pozostawienie danych kontaktowych na przejrzystej i ciekawe skonstruowane stronie internetowej. W żadnym wypadku więc nie jest wymagana obecność fizyczna przedstawiciela firmy w siedzibie Finea. Warto zaznaczyć, że jest to firma, która posiada wiele pozytywnych opinii na temat swoich usług oraz w zakresie sposobu obsługi klienta.

Finea Faktoring - Wygląd strony głównej

Faktoria – wygląd strony internetowej

Oferta Finea Faktoring

Wiele firm z sektora usług faktoringowych ogranicza swoją ofertę do standardowego faktoringu należności, który odbywa się jawnie. W przypadku Finea klient ma znacznie większy wybór i może wybrać usługę z szeregu możliwości dobierając ją do swoich indywidualnych potrzeb. Poza typowym faktoringiem jawnym Finea umożliwia skorzystanie z tzw. faktoringu cichego, gdzie kontrahent nie dowiaduje się o sfinansowaniu przez faktora wystawionych faktur. Dodatkowo klient może skorzystać z faktoringu odwrotnego, dzięki czemu ma możliwość sfinansowania zakupów nie posiadając w danym momencie swoich własnych środków finansowych oraz z finansowania wkładu własnego za leasing. Co istotne, Finea umożliwia skorzystanie z usług faktoringu również obcokrajowcom.

Oferta Faktoria w pigułce

Faktoring należności
✅ Limit finansowania do 100 000 zł
✅ Okres spłaty od 7 do 90 dni
✅ Działalność od minimum 6 miesięcy
✅ Każdy rodzaj działalności
✅ Faktura z odroczonym terminem płatności na minimum 14 dni
✅ Obroty minimum 10 000 zł
✅ Informacja zwrotna w 15 minut
✅ Pojedyncza opłata od zaliczkowania faktury, w wysokości maksymalnie 0,1333(3)% dziennie.
Faktoring należności (cichy)
✅ Limit finansowania do 100 000 zł
✅ Limit maksymalnie od 70 do 90% wartości pojedynczej faktury brutto
✅ Wymagany wyciąg z konta za okres 6 miesięcy
✅ Opłata wynosi od 4 do 5% wartości faktury w skali miesiąca
✅ Możliwość negocjacji przy większych kwotach
Faktoring zakupowy (odwrócony)
✅ Możliwość finansowania zobowiązań
✅ Możliwość finansowania różnego rodzaju zobowiązań
✅ Limit finansowania do 100% wartości brutto zobowiązań wynikających z faktur kosztowych
✅ Wymagany wyciąg z konta za okres 6 miesięcy
✅ Opłata w wysokości od 3 do 4% od wartości sfinansowanej faktury
Faktoring dla obcokrajowców
✅ Limit finansowania do 100 000 zł
✅ Działalność od minimum 12 miesięcy
✅ Obowiązek posiadania karty stałego pobytu
✅ Działalność na terenie Polski
Finansowanie wkładu własnego na Leasing
✅ Możliwość zdobycia środków na wkład własny na Leasing
✅ Płatność rozłożona na 12 miesięcy

ZŁÓŻ WNIOSEK W FINEA

Podobnie jak w przypadku konkurencji Finea podaje na swojej stronie internetowej dość ogólne dane. Aby otrzymać szczegółową propozycję najlepiej skontaktować się z firmą. Można to zrobić przy pomocy formularza znajdującego się na stronie, poprzez czat lub dzwoniąc bezpośrednio na podany do firmy numer.

Czy faktoring Finea się opłaca?

Chwilowy brak płynności w przedsiębiorstwie nie powinien być dużą przeszkodą. Większość podmiotów powinna sobie z nim poradzić bez większych problemów. W końcu na rynku istnieje wiele sposobów na finansowanie firmy. Jedynym z nich jest faktoring w Finea, który może być szczególnie przydatny w przypadku, gdy firma potrzebuje pieniędzy szybko i chce je pozyskać bez zbędnych formalności. Jednocześnie umożliwia regulowanie należności względem kontrahentów, pracowników, urzędu skarbowego, ZUS-u, czy też umożliwi niezbędny zakup towarów. Biorąc pod uwagę fakt, że usługa faktoringu w Finea nie jest długoterminowa, a rozliczenia można dokonać przy najbliższym uregulowaniu faktury przez kontrahenta, a co za tym idzie zminimalizować koszty, można śmiało stwierdzić, że faktoring w tej firmie może okazać się naprawdę opłacalny dla wielu przedsiębiorców. Na opłacalność warto spojrzeć nie tylko biorąc pod uwagę kwestie finansowe, ale również inne, na których może zależeć danej firmie. Przykładowo dzięki tzw. faktoringowi cichemu (który nie występuję często w ofercie innych firm faktoringowych) możesz mieć pewność, że Twój kontrahent nie dowie się o korzystaniu przez Ciebie z tej usługi.

ZŁÓŻ WNIOSEK W FINEA

Ile kosztuje faktoring w Finea?

Na stronie internetowej Finea o kosztach usług dowiadujemy się pobieżnie. Nie ma na niej cennika, ani kalkulatora pomagającego oszacowanie kosztów danej usługi poprzez wprowadzenie odpowiednich kryteriów. O dokładnych kosztach danej usługi można dowiedzieć się dopiero podczas rozmowy z konsultantem. Z danych, które widnieją na stronie można natomiast zweryfikować ceny trzech usług tj. faktoringu należności, faktoringu cichego oraz zakupowego (odwróconego).

Koszty usług faktoringu w Finea kształtują się w następujący sposób:

  • faktoring należności – opłata od zaliczkowania faktury, w wysokości maksymalnie 0,1333(3)% dziennie,
  • faktoring cichy – od 4 do 5% wartości faktury w skali miesiąca,
  • faktoring zakupowy (dłużny) – od 3 do 4% od wartości sfinansowanej faktury.

 

Niestety powyższe informacje są „rozrzucone” po stronie, a taki sposób przedstawienia informacji o dość istotnym czynniku jakim jest cena zdecydowanie nie zachęca do skorzystania z usług. Mimo wszystko powyższe ceny są dość standardowe i nie różnią się zbytnio od opłat proponowanych przez konkurencję. Warto jednak zwracać uwagę na szczegóły i porównać oferty tego rodzaju usług w rankingu firm faktoringowych prowadzonych na stronie Asystenta Finansowego.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o Finea Faktoring

Tak jak w przypadku każdej usługi finansowej, tak i w przypadku faktoringu w Finea możemy natknąć się na różne opinie, często bardzo skrajne i różniące się od siebie. W przypadku tego faktora znacznie częściej komentujący dają wyraz swojemu zadowoleniu ze skorzystania z usług faktoringu tej firmy. Zwracają uwagę na kilka istotnych zalet, które zdają się przemawiać za skorzystaniem z oferty Finea. Przede wszystkim wskazują na obowiązek dość krótkiego stażu jako jednego z wymogów oraz stosunkowo wysoki limit faktoringowy (jak na małe i średnie firmy). Firma ta chwalona jest również za szeroką ofertę kierowaną również do obcokrajowców, a także na możliwość skorzystania z faktoringu cichego, dzięki czemu kontrahent nie dowiaduje się o skorzystaniu z usług faktoringowych. Opcje te w końcu nie są szczególnie często spotykane w ofertach firm konkurencyjnych.

Pozytywne opinie o faktoringu w Finea przeważają, jednak możemy spotkać się również z negatywnymi. Do nich można zaliczyć chociażby zwrócenie uwagi, że oferta faktoringu jest skierowana głównie do małych firm, a duże przedsiębiorstwa raczej nie znajdują w ofercie Finea usługi dla siebie. Na tym właściwie merytoryczne uwagi się kończą, a rozpoczynają nieuzasadnione ataki. Często bowiem negatywne opinie pozostawiają osoby, które nie uregulowały należności w terminie przez co firma zaczęła ich ponaglać i rozpoczęła wobec nich działania windykacyjne. Niemniej wszystkie komentarze są istotne, dlatego jeżeli masz doświadczenia we współpracy z tym faktorem zostaw swoją opinię w sekcji komentarzy. Być może pomoże ona innemu przedsiębiorcy w podjęciu decyzji o skorzystaniu z faktoringu w tej firmie.

DODAJ OPINIĘ

Finea Faktoring adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWAFinea S.A.
KRS0000539205
NIP9512387426
REGON360668153
ADRESFinea S.A.
ul. Adama Branickiego 15,
02-972 Warszawa

 

Zalety i wady faktoringu w Finea Faktoring

Zalety
✔️ Szeroka oferta
✔️ Możliwość skorzystania z faktoringu cichego
✔️ Oferta również dla obcokrajowców
✔️ Wymagany krótki staż (wystarczy 6 miesięcy, dla obcokrajowców 12)
✔️ Szybkie i proste wnioskowanie

 

Wady
❌ Oferta tylko dla małych przedsiębiorców

Numer telefonu i dane kontaktowe do Finea Faktoring

Adres e-mail:kontakt@finea.pl
Numer na infolinie:BOK: 732 489 174
Sprzedaż: 732 489 171
Strona internetowa:finea.pl

 

Finea warunki faktoringu

Limit Faktoringowy100 000 zł
Okres spłatyod 7 do 90 dni
Wartość faktury80% – 100% należności i zakupów,
70% – 90% faktoring cichy
Rodzaj faktoringunależności, odwrócony, cichy
Opłaty i prowizjemaksymalnie 0,1333(3)% dziennie
Czas wypłaty
ok. 15 minut

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

Fandla Faktoring - Logo
NFG e-Faktoring - Logo
Faktoria - Logo
Brutto Faktoring - Logo
SMEO Faktoring - Logo
Monevia - Logo
Aforti Factor - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o Finea Faktoring

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o