Funeda – opinie i informacje

Funeda - Logo


Ocena ogólna

Funeda – opinie i informacje
śr: 4.5 | opinii: 6

RANKING CHWILÓWEK

CZĘSTE PYTANIA

Jaką pożyczkę ma w ofercie Funeda?

Ofertą Funeda jest pożyczka na raty

Kwota pożyczki wynosi od 2 000 do 20 000 zł. Klient może ustalić okres spłaty od 6 do 60 miesięcy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Funeda?

Klient otrzyma pozytywną decyzję w sprawie pożyczki, jeżeli ma:

 • między 20 a 70 lat,
 • konto osobiste obsługiwane przez internet,
 • stały dochód,
 • ważny dowód osobisty,
 • polskie obywatelstwo,
 • telefon,
 • adres zameldowania na terytorium RP,
 • brak negatywnych wpisów w bazach.
Jak wziąć pożyczkę w Funeda - Krok po kroku
 1. Przejście z rankingu do strony internetowej Funeda.
 2. Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty.
 3. Wypełnienie formularza.
 4. Weryfikacja za pomocą aplikacji Instator
 5. Otrzymanie decyzji.
 6. Wypłata środków.
 7. Spłata rat w ustalonych terminach.
Czy Funeda zweryfikuje mnie w BIK?

Tak. Funeda na etapie procesowania wniosku sprawdzi Twój BIK oraz bazy dłużników.


Funeda Przykładowe opinie klientów

Aneta, Kraków, lat 49

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Funeda to dla mnie szybka wypłata środków i niskie koszty, czyli wszystko to czego można oczekiwać od dobrze działającej firmy pożyczkowej. Polecam!”

Piotr, Słupsk, lat 40

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Niestety mam słabą pamięć do obowiązkowych płatności i często zdarzało się, że płaciłem ratę dopiero wówczas, gdy firma pożyczkowa o sobie przypomniała. W Funeda nie ma tego problemu, ponieważ ustawiłem płatność cykliczną 🙂

Krzysztof, Stargard Szczeciński, lat 32

Ocena 1 na 5 - gwiazdki

„Odbiłem się od twardej ściany procedur. Mój BIK nie jest najlepszy, do tego konsultant chciał potwierdzenie dochodu. Pracuję na czarno i dostałem odmowę. Oczywistym jest, że jakbym miał inną sytuację, to bym skorzystał z oferty kredytów gotówkowych.”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Funeda jest firmą pożyczkową posiadającą w ofercie popularną wśród klientów pożyczkę na raty. Jest jedną z młodszych instytucji działających w branży pożyczkowej, gdyż została zarejestrowana dopiero w 2017 roku. Nie oznacza to, że nie ma nic ciekawego do zaproponowania potencjalnym klientom. Jest wręcz przeciwnie. W jej ofercie znajdziemy pożyczkę nawet do 20 000 zł, którą można rozłożyć na aż 60 miesięcy. Wysoka kwota i długi okres pożyczki to zdecydowanie cechy wyróżniające tego pożyczkodawcę na rynku. Co jeszcze skłania klientów do korzystania z oferty Funeda? Co warto wiedzieć o tej firmie pożyczkowej? Jakie opinie dominują wśród jej klientów? Przyjrzyjmy się bliżej tej instytucji.

Oferty pożyczek ratalnych są jednymi z bardziej popularnych na rynku. Nic więc dziwnego, że spore grono osób zainteresowanych tym produktem składa swój wniosek w firmie Funeda. Często klienci szukają alternatywnego produktu dla kredytu gotówkowego, którego z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą otrzymać. Pożyczki są oczywiście droższe niż produkty bankowe, jednak mają swoje niepodważalne zalety, które są atrakcyjne dla wielu osób. Mowa tutaj przede wszystkim o prostocie w ich uzyskaniu. Wnioski są składane przez internet, nie trzeba przedstawiać żadnej dokumentacji, decyzje często podejmowane są automatycznie, a pieniądze otrzymuje się w kilkadziesiąt minut wprost na konto osobiste. Ponadto często zdarza się, że osoby, które otrzymują odmowę w banku bez problemu sięgają po finansowanie na rynku poza bankowym. Mimo, że rynek ten jest już dość konkurencyjny Funeda świetnie się na nim odnalazła i zyskała spore grono klientów co jest zapewne spowodowane wysoką kwotą i długim okresem spłaty umożliwiającym dopasowaniem rat do swoich możliwości. Niestety Funeda jest firmą pożyczkową, która nie należy do najtańszych.

Funeda - Wygląd strony głównej

Funeda – wygląd strony internetowej pożyczkodawcy

Co warto wiedzieć o Funeda?

Funeda to nie tylko brand pożyczkodawcy, ale również sama nazwa firmy, która udziela pożyczek. Dokładna nazwa to Funeda Sp. z o.o. Nie trudno więc zauważyć, że jest to spółka zarejestrowana w Polsce, a wszystkie jej dane są udostępnione na stronie internetowej. Działa w oparciu o polskie przepisy prawa cywilnego, nie ma zatem większego ryzyka, że Funeda mogłaby należeć do jeden z firm popularnie określanych jako „firmy krzaki”, których domeną jest naciągnięcie klientów, a następnie zniknięcie z ich pieniędzmi lub przygotowanie skrajnie nieuczciwej umowy mającej na celu wyzyskanie nieświadomego klienta. W przypadku Funeda nic takiego nie będzie miało miejsca, a odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na dobrze przemyślanej stronie tego pożyczkodawcy. Warto nadmienić, że firma ta działa od 2017 roku w sposób ciągły. Posiada więc całkiem spore doświadczenie w obsłudze klientów rynku pozabankowego. Zawierając umowę z tym pożyczkodawcą nie powinieneś mieć więc obaw, że coś pójdzie nie tak.

Warunki, które proponuje Funeda są naprawdę ciekawe i wyróżniające się na rynku. Bardzo wysoka kwota (20 000 zł) oraz niezwykle długi okres spłaty pożyczki (60 miesięcy) stanowi rzadkość na polskim rynku pozabankowym, gdzie większość instytucji stawia na znacznie krótsze okresy. Biorąc pożyczkę w tej firmie masz więc możliwość elastycznego dopasowania raty w taki sposób, aby pożyczyć wystarczająco dużo i zaspokoić swoją potrzebę oraz płacić co miesiąc taką kwotę, która nie nadszarpnie znacząco Twojego budżetu domowego. Może być to zatem ciekawe rozwiązanie dla wielu osób, którym odmówiono kredytu gotówkowego w banku, gdyż warunki pożyczki mogą skutecznie go zastąpić.

Wielu klientów przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku u danego pożyczkodawcy zastanawia się nad tym, czy zaciągnie on informacje na ich temat z popularnych baz. Z uwagi na złą historię kredytową lub długi, wielu klientów może zrezygnować z ubiegania się o pożyczkę w jakiejś firmie. Niestety, jeżeli szukasz pożyczki na raty bez BIK powinieneś wybrać inną instytucję niż Funeda. Pożyczkodawca ten, jak sam zresztą deklaruje na swojej stronie, w trakcie procesowania wniosku sprawdza swoich klientów w takich bazach jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG InfoMonitor, KRD i ERIF. Jeżeli zatem szukasz firmy, która przymknie oko na Twoje wpisy, powinieneś zapoznać się z odpowiednim rankingiem (poszukaj go w menu).

 

Funeda Oferta pożyczki na raty

Oferta Funeda to pożyczka na raty od 2 000 do 20 000 zł na okres od 6 miesięcy do 60 miesięcy. Obie kwestie można dowolnie dopasować według swoich potrzeb i możliwości. Należy mieć na uwadze, że dłuższy okres to oczywiście mniejsza rata, jednak ogólne koszty pożyczki w takim wypadku będą wyższe (dłużej naliczane odsetki). Raty niezależnie od ich wysokości należy uiszczać co miesiąc na wskazany przez pożyczkodawcę rachunek bankowy. Nie ma zatem możliwości wpłat gotówkowych w oddziale, ani u mobilnego pracownika firmy. Tych Funeda z resztą nie ma, a całą swoją działalność skupia w internecie. To właśnie przez stronę internetową złożysz wniosek i założysz profil, z którego będziesz mógł obsługiwać swoje zobowiązanie. Ponadto miej na uwadze, że Funeda sprawdza bazy dłużników.

Pożyczka na raty w Funeda może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają pożyczkodawcy oferującego dużą kwotę pożyczki oraz długi okres spłaty umożliwiając tym samym dopasowanie raty do swoich preferencji. Kolejną grupą dla której skorzystanie z tej oferty może być szczególnie atrakcyjne są osoby, które chcą załatwić wszystkie formalności online bez przedstawiania żadnych dokumentów (w tym zaświadczenia o dochodach) oraz liczą na ekspresową wypłatę. Jak deklaruje Funeda pieniądze z pożyczki mogą pojawić się na koncie klienta już w 15 minut od zaakceptowania jego wniosku.

Funeda Koszty pożyczki

6 miesięcy12 miesięcy24 miesiące
500 zł19.73 zł39.45 zł78.9 zł
1000 zł39.45 zł186.79 zł157.81 zł
2000 zł98.63 zł197.26 zł394.52 zł
4000 zł157.81 zł315.62 zł631.23 zł
5000 zł197.26 zł394.52 zł789.04 zł
6000 zł236.71 zł473.42 zł946.85 zł
7000 zł276.16 zł552.33 zł1104.66 zł
8000 zł315.62 zł631.23 zł1262.47 zł
9000 zł355.07 zł710.14 zł1420.27 zł
10000 zł394.52 zł789.04 zł1578.08 zł

CHWILÓWKI ZA DARMO

 

Funeda Pożyczki Jakie wymagania?

Wiele osób korzysta w ofert firm pożyczkowych nie tylko ze względu na bardzo szybkie załatwienie wszystkich formalności, ale również z innego równie istotnego powodu, którym jest przeświadczenie, że na rynku pożyczek wymagania względem klientów są znacząco mniejsze niż to czego oczekują od nich banki. Oczywiście ilość formalności oraz forma jest o wiele bardziej przystępna. Ponadto instytucje pożyczkowe mają nieco mniejsze wymagania również pod względem warunków finansowych, które powinien spełnić klient. Nie jest to jednak tożsame z tym, że każda osoba niezależnie od swojej sytuacji zawsze otrzyma dowolną pożyczkę. Wręcz przeciwnie. Wiele firm pożyczkowych ma sztywne kryteria, które stawa przed pożyczkobiorcami. Nie inaczej jest z Funeda. Pożyczkodawca ten wskazuje na kilka warunków, które są niezbędne aby móc przyznać klientowi pożyczkę.

Pierwszym z kryteriów jest wiek. Pożyczkobiorca powinien mieć co najmniej 20 lat, jednak nie więcej niż 70 lat. Osoby młodsze i starsze raczej nie mają szans na otrzymanie finansowania. Kolejnymi wymaganiami są: konto osobiste obsługiwane przez internet, polskie obywatelstwo, telefon, adres zameldowania na terytorium RP oraz ważny dowód osobisty. Dodatkowo, tak jak w przypadku każdego wniosku o pożyczkę, niezbędne okaże się posiadanie stałego dochodu umożliwiającego regularną spłatę rat. Ostatnim z wymagań jest posiadanie statusu rzetelnego pożyczkobiorcy. Funeda aby to zweryfikować zaciąga informacje o swoich klientach z BIK oraz baz dłużników.

POŻYCZKI BEZ BIK

Jak dostać pożyczkę na raty w Funeda?

Ubieganie się o pożyczkę ratalną w Funeda jest proste, przyjemne i nie będzie wymagało od Ciebie szczególnego wysiłku. Nie będziesz musiał się również ruszać sprzed komputera, gdyż całą procedurę przejdziesz online w kilkanaście minut. Nie martw się również o kwestie dokumentacji. Wystarczy, że posiadasz pod ręką jedynie dowód osobisty. Z kolei umowę zawrzesz za pośrednictwem internetu i nic nie będziesz musiał fizycznie podpisywać. Po pozytywnej decyzji pieniądze trafią prosto na wskazany wcześniej wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

Początkowym etapem jest przejście na stronę internetową Funeda. Od razu powinieneś zauważyć dwa suwaki, dzięki którym możesz ustalić wysokość pożyczki oraz okres jej spłaty. Przy okazji możesz zapoznać się zarówno ze wszystkim istotnymi informacjami takimi jak: wysokość raty, RRSO oraz koszty, które będziesz musiał ponieść. Ustal więc interesujące Cię parametry w taki sposób aby przyszła rata nie nadwyrężyła zbytnio Twojego budżetu. Następnie kliknij w przycisk „Wnioskuj o [wybrana kwota]”. Tym sposobem przejdziesz do formularza, który składa się z 5 krótkich kroków, a są nimi:

 1. dane podstawowe – dane osobiste jak imię, nazwisko, e-mail, pesel, numer tel itp.,
 2. dane dodatkowe – dane dotyczące Twoje stanu cywilnego, wykształcenia, numer dowodu osobistego itd.
 3. dochód i zatrudnienie – informacje o zarobkach i miejscu zatrudnienia,
 4. finanse – informacje na temat zobowiązań oraz bieżących wydatków,
 5. zamieszkanie – dane dotyczące Twojego miejsca zamieszkania.

 

Po wypełnieniu powyższych danych ostatnią kwestią, która Ci zostanie będzie weryfikacja podanego rachunku. Zrobisz to bez przelewania jakichkolwiek pieniędzy, gdyż Funeda weryfikuje konto za pomocą aplikacji Instator, który prześwietli Twój rachunek nie tylko pod kątem Twoich danych, ale również wypłacalności. Jeżeli wszystko pójdzie po Twojej myśli pieniądze z pożyczki powinny pojawić się na Twoim koncie w kilkanaście minut.

Funeda adres siedziby oraz dane firmy pożyczkowej

NAZWAFuneda Sp. z o.o
KRS0000701262
NIP9512448406
REGON368609397
ADRESFuneda Sp. z o.o
Henryka Sienkiewicza 85/87
90-057 Łódź

 

Funeda Zalety i wady

Zalety
✔️ Wysoka pierwsza chwilówka
✔️ Stosunkowo niskie koszty pożyczki
✔️ Szybka wypłata (15 minut)
✔️ Prosta i niewymagająca procedura
✔️ Potwierdzenie przez instator (szybka metoda weryfikacji konta osobistego)
✔️ Możliwość cyklicznej spłaty pożyczki

 

Wady
❌ Wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy (20 lat)
❌ Firma sprawdza bazy BIK, KRD i BIG
❌ Nieterminowa spłata może skutkować negatywnym wpisem w bazach
❌ Maksymalny wiek pożyczkobiorcy to tylko 70 lat
❌ Obligatoryjność posiadania regularnego dochodu
❌ Konsultant może prosić o potwierdzenie dochodu

Numer telefonu i dane kontaktowe do Funeda

Adres e-mail:info@funeda.pl
Numer na infolinie:717567756
Strona internetowa:funeda.pl

 

Funeda Pożyczki Informacje o chwilówce

Wiek pożyczkobiorcy:
20 – 70 lat
Pierwsza Darmowa:
NIE
Maks pierwsza pożyczka
2 000 – 20 000 zł
Maks kolejna pożyczka
2 000 – 20 000 zł
Termin spłat
6 – 60 miesięcy
Czas wypłaty
1 dzień

 

INNE FIRMY POŻYCZKOWE

VIA SMS - Logo
Freezl - Logo
HaloPożyczka - Logo
Finbo - Logo
Zaplo - Logo
Wandoo - Logo
YOLO - Logo
Ferratum Money - Logo
LendON - Logo
Euroexpert - Logo
Banknot - Logo
AlfaKredyt - Logo
HapiPożyczki - Logo
NetCredit - Logo
Pożyczka Plus - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

SPRAWDŹ RANKINGI

Opinie i dyskusja o Funeda

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o