inBank – opinie klientów i informacje

inBank - Logo


Ocena ogólna

inBank – opinie klientów i informacje
śr: 3.9 | opinii: 17

 

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

INFOLINIA I KONTAKT

SIEDZIBA I ADRES

inBank - Podstawowe informacje

Nazwa:inBank
Data powstania:2017
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter działalności:Bank internetowy
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:961 053,00 euro
Numer NIP:1070036848
Numer KRS:0000635086
Numer Regon:365371021
Adres siedziby:Riverside Park, ul Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Lokata w inBanku:

Najwyższe oprocentowanie!

Czas trwania
1 – 60 miesięcy

Oprocentowanie
do 3,50%

Kwota lokaty
5000 zł – 50 000 zł

inBank w Liczbach

10 000 000

ZYSK W EURO

550 000

LICZBA KLIENTÓW

4 000

LICZBA PARTNERÓW

2017

POCZĄTEK DZIAŁALNOŚCI W POLSCE

736

RYNKI NA KTÓRYCH DZIAŁA INBANK

 

InBank to dość świeża instytucja na naszym rynku i jeden z nielicznych banków w Polsce, z którego oferty można skorzystać jedynie przy pomocy internetu. Placówki stacjonarne nie istnieją, nie jest to też szczególnie rozpoznawalna marka, a mimo to znajduje klientów, którzy z reguły są bardzo zadowoleni ze współpracy, a w szczególności z atrakcyjnej oferty kredytów i lokat, którą inBank kieruje tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Prezentujemy jedyny w swoim rodzaju, stworzony całkiem niedawno estoński inBank.

inBank historia i informacje

InBank nie jest szczególnie znanym i szerzej rozpoznawalnym Bankiem w Polsce. Składa się na to kilka istotnych powodów. Przede wszystkim jako instytucja finansowa jest pokłosiem założonego w Tallinie (stolica Estonii) startup’u o nazwie Cofi, który z założenia był spółką typu FinTech. To właśnie ta firma poprzez dokonanie pierwszego większego przedsięwzięcia powołuje do życia bank, który z założenia ma być instytucją nastawioną na pozyskiwanie i obsługę klientów poprzez jeden kanał, mianowicie internet. Estońską licencję bankową inBank otrzymuje w 2015 roku i wówczas staje dopuszczonym do funkcjonowania pełnoprawnym bankiem, który jakiś czas później wchodzi na estońską giełdę papierów wartościowych.

inBank - wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej inBanku

Bez wątpienia można stwierdzić, że inBank był dobrze przemyślanym projektem, który idealnie wpasował się w tamtejszy rynek. Po zaledwie 5 latach działalności, na rynku kierowanym do konsumentów, zajmuję pozycję jednego z liderów mającego 25% udział w sprzedaży kredytów ratalnych i 20% udział w sprzedaży kredytów gotówkowych. Dzisiaj inBank posiada 300 umów partnerskich w handlu detalicznym oraz ponad 160 tysięcy aktywnych umów z klientami. Biorąc pod uwagę, że mówimy o dość małym rynku Estońskim, obiektywnie trzeba przyznać, że to wynik bardzo dobry. Nie gorzej jest jeśli chodzi o kwestie finansowe. W 2016 roku ta innowacyjna instytucja finansowa osiąga 11,7 mln zł netto.

Dobry wynik banku stawiającego na obsługę w internecie nie powinien być szczególnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że mówimy o Estonii czyli państwie, które jest liderem europejski jeśli chodzi o cyfryzację usług publicznych oraz w którym aż 88% obywateli korzysta z szerokopasmowego internetu. Zatem pomysł funkcjonowania instytucji finansowej w taki sposób w zdigitalizowanym społeczeństwie był jak najbardziej na miejscu.

InBank nie ogranicza się w swojej działalności jedynie do Estonii i działa również na rynkach zagranicznych takich jak Austria, Niemcy, Łotwa i właśnie Polska. Historia tej instytucji w naszym Państwie jest bardzo krótka, gdyż rozpoczyna się w marcu 2017 roku. To wówczas w Warszawie powstaje spółka AS In Bank Oddział w Polsce, która zostaje powołana do działania na naszym terytorium w formie oddziału na jednolitej licencji bankowej. Podlega nadzorowi  zarówno polskiej Komisji Nadzoru Finansowego jak i jej estońskiej wersji. InBank dołącza też do Związku Banków Polskich.

Jak już wspominaliśmy inBank jest bankiem internetowym i na takich zasadach działa też w Polsce. Nie posiada on zatem żadnych fizycznych oddziałów, a z jego oferty można skorzystać jedynie przy pomocy strony internetowej. Nie zajmuje się obsługą rachunków i skupia się jedynie na klientach detalicznych. Szerzej ofertę inBanku opisujemy poniżej.

Oferta inBanku

Jak już wspominaliśmy powyżej inBank działający w Polsce jest przykładem instytucji internetowej nie posiadającej oddziałów stacjonarnych. Z całą jego ofertą możemy zapoznać się oraz skorzystać przy pomocy strony internetowej. InBank nie segmentuje klientów w żaden sposób. Jest to zbędne, ponieważ jego cała oferta jest kierowana do klientów indywidualnych, zaś klienci instytucjonalni nie znajdą dla siebie żadnego rozwiązania finansowego. Sama oferta wydaje się też dość skromna i można ją podzielić na trzy rodzaje.

W inBanku każdy klient indywidualny może skorzystać z:

 • kredytów – instytucja proponuje ich dwa rodzaje:
  • kredyt gotówkowy – korzystając z niego otrzymasz pieniądze na dowolny cel, a cała procedura od wnioskowania przez podjęcie decyzji kredytowej po wypłatę środków odbędzie się w 100 % online. Kwota kredytu, o który możesz się ubiegać wynosi od 2 000 zł do 50 000 zł, zaś okres spłaty może wynosić od 4 do 72 miesięcy.
  • kredyt samochodowy – ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą zakupić pojazd. Co istotne finansowanie pojazdu odbywa się bez zabezpieczenia (brak wpisów zabezpieczenia w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, brak cesji praw z ubezpieczenia), a całość procedury również odbędzie się całkowicie przez internet. Kredytobiorca będzie zobowiązany jedynie do przesłania dowodu zakupu pojazdu np. umowy kupna-sprzedaży). Okres spłaty oraz kwota są identyczne jak w przypadku kredytu gotówkowego oferowanego przez ten bank.
 • kredytu ratalnego – jest to sposób na finansowanie zakupu w sklepach stacjonarnych i internetowych. Cały proces jest szybki i wygodny, dostępna kwota jest całkiem wysoka (od 100 zł do 16 000 zł), a okres spłaty dość długi (do 60 miesięcy).
 • lokat – inBank proponuje całkiem nieźle oprocentowane lokaty (na tle krajowych banków) oraz daje szerokie spektrum dostosowania tego produktu do swoich wymagań. Kwota lokat może zostać ustalona od 5 000 zł do 50 000 zł, a okres trwania lokaty jest bardzo elastyczny (można go ustalić na 3, 6, 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy).

 

Jak widać instytucja ta nie posiada oferty konta osobistego oraz innych rozwiązań pośrednio z nim związanych jak limity i karty kredytowe.

Lokata w inBanku:

Najwyższe oprocentowanie!

Czas trwania
1 – 60 miesięcy

Oprocentowanie
do 3,50%

Kwota lokaty
5000 zł – 50 000 zł

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

inBank opinie klientów

Opinie o inBank oczywiście nie są jednolite. Jedne osoby cenią sobie współpracę z tą instytucją, inne niekoniecznie. Jeśli chodzi o pozytywy, to klienci przede wszystkim skupiają się na produktach, które wydają się szczególnie atrakcyjne. Mowa tutaj przede wszystkim o tanich kredytach, prostym wnioskowaniu oraz braku zabezpieczeń w przypadku kredytu samochodowego, co jest dość rzadkim zjawiskiem. Ponadto klienci inBanku cenią sobie lokaty, które nie dość, że są bardzo dobrze oprocentowane to w dodatku w bardzo elastyczny sposób można dopasować okres ich trwania. Kolejną kwestią, za którą chwalona jest ta instytucja, to sposób jej funkcjonowania. Osoby zabiegane, nie mające czasu lub chęci na fizyczne korzystanie z oferty w oddziałach mogą skorzystać z dowolnego produktu nie ruszając się sprzed komputera lub telefonu.

Oczywiście to co dla jednych jest zaletą dla innych może być sporą wadą lub co najmniej nieprzyjemnym utrudnieniem. Bowiem niektóre osoby wolą korzystać z usług banku w sposób stacjonarny i w tym zakresie inBank nie ma im wiele do zaoferowania. Zdarzają się również komentarze w internecie wskazujące, że bankowi zdarza się umieścić informację dotyczącą kosztów kredytów inną niż zapis w umowie.

Jak widać opinie o inBanku są o dziwo całkiem niezłe. Dlaczego o dziwo? Dlatego, że klienci banków z reguły wyrażają swoje zdanie na różnego rodzaju portalach i forach dopiero wówczas, gdy są niezadowoleni. Niestety powtarzające się wszędzie negatywne opinie powodują, że potencjalni klienci często zakładają z góry, że dana instytucja jest nieuczciwa, co oczywiście z reguły nie jest prawdą. Dlatego też niezwykle ważne jest aby każda osoba posiadająca obiektywną opinię na temat danej instytucji finansowej, wypowiedziała się na jej temat. Jeżeli zatem byłeś lub jesteś klientem inBanku, co do którego masz już wyrobioną swoją opinię (pozytywną, negatywną lub neutralną) możesz pomóc innym podjąć decyzję wypowiadając się na jego temat. Możesz to zrobić na dole niniejszej strony (do sekcji komentarzy przejdziesz klikając poniższy przycisk).

DODAJ OPINIĘ

inBank adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny inBanku w Polsce:
   AS Inbank S.A Oddział w Polsce
   Riverside Park
   Ul. Fabryczna 5A
   00-446 Warszawa

 

inBank wady i zalety

Różnorodność opinii o inBanku może sprawić, że przeciętna osoba zainteresowana współpracą z tym bankiem może nieco się pogubić. Opinii jest wiele, bywają skrajnie różne, często są emocjonalnie i nie zawsze jest łatwo o konkrety. Dlatego też przygotowaliśmy proste zestawienie wskazujące na największe wady i zalety inBanku.

Zalety
✔️ wszystkie produkty można nabyć online
✔️ tanie kredyty (niskie RRSO)
✔️ kredyt samochodowy bez zabezpieczeń
✔️ wysoko oprocentowane lokaty
✔️ elastyczny okres lokat bankowych
✔️ szybkie procedowanie wniosków
Wady
❌ „młoda” instytucja
❌ niektórzy klienci narzekają na brak stacjonarnych oddziałów
❌ mała liczba produktów
❌ na stronie zdarzają się błędy

INNE BANKI

Nest Bank - Logo
PKO Bank Polski - Logo
Getin Bank - Logo
BNP Paribas - Logo
Santander Bank - Logo
Credit Agricole - Logo
ING Bank Śląski - Logo
Citi Handlowy - Logo
Volkswagen Bank - Logo
Alior Bank - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

Wasza dyskusja i opinie o inBanku

 

Facebook

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MaciejAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Nie polecam.
Po półtora roku od spłaty potrafią wysyłać monity o zaległej płatności.
Półtora roku żadnych informacji, żadnego faktury.
Kredyt spłacony, ale nagle po półtora roku uważają ze nie.

Tym się UOIK powinien zainteresować!