ING Bank Śląski – opinie klientów i informacje

ING Bank Śląski - Logo


Ocena ogólna

ING Bank Śląski – opinie klientów i informacje
śr: 3.8 | opinii: 10

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

ING Bank Śląski - Podstawowe informacje

Nazwa:ING Bank Śląski
Data powstania:1988
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:130 100 000,00 zł
Numer NIP:6340135475
Numer KRS:0000005459
Numer Regon:271514909
Adres siedziby:ul. Kasprzaka 10/16, 01-211
Warszawa

 

ING Bank Śląski w Liczbach

1 658 700 000

ZYSK W PLN

4 606 000

LICZBA KLIENTÓW

8 135

LICZBA ETATÓW

1998

ROK ZAŁOŻENIA

298

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

ING Bank Śląski to uniwersalny bank z ponad 30 letnią historią, który dzięki dobrze prowadzonej kampanii reklamowej jest świetnie znaną instytucją finansową. Często kojarzony jest z Markiem Kondratem, polskim aktorem, który od lat występuje w reklamach promujących bank. ING jest czwartym bankiem w Polsce pod względem aktywów, ma niezwykle bogatą ofertę i świetnie funkcjonującą bankowość elektroniczną, za pośrednictwem której można skorzystać ze wszystkich produktów w ofercie.

ING Bank Śląski historia i informacje

ING Bank Śląski to komercyjny, uniwersalny bank, który jest już uznaną marką w świecie polskiej bankowości. Każdy klient zarówno indywidualny jak i instytucjonalny znajdzie w jego ofercie rozwiązanie dla siebie. Dzieje się tak, ponieważ jako instytucja finansowa posiada dużo ciekawych produktów i usług, które oferuje poprzez wszystkie możliwe kanały dystrybucji. Jest również aktywny w mediach, stawia na kreację swojego wizerunku i kampanie reklamowe kierowane na całą Polskę. Reklamy ING zobaczymy w internecie, telewizji, radiu i prasie. Któż z nas nie kojarzy klipów reklamowych ze znanym aktorem zachęcającym do oszczędzania? Dobry marketing sprawił, że dzisiaj ING jest szeroko znanym bankiem posiadającym prawie 5 mln klientów i mimo to wciąż rozwijającym się. Zdecydowanie nie spoczywa na laurach i konsekwentnie dąży do doskonalenia swojej działalności, co jest zauważane przez jego klientów.

ING Bank Śląski - Wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej ING Banku Śląskiego

Za nim przejdziemy do obecnie oferowany usług, produktów oraz sprawdzimy opinie o ING Banku Śląskim sprawdźmy jak wyglądały jego początki, a te sięgają końcówki lat 80. I tak w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z Narodowego Banku Polskiego powstaje Bank Śląski. Do 1991 roku funkcjonuje jako bank państwowy i dopiero wówczas zyskuje nową osobowość prawną w postaci spółki akcyjnej, co skutkuje debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w 1994 roku. Prężnie rozwijający się bank zostaje dostrzeżony przez holenderską instytucje finansową ING Groep (ING to skrót od Internationale Nederlanden Groep), która przejmuje Bank Śląski w 1996 roku.

Kolejne lata to stabilny rozwój aż do 2001 roku, kiedy następuję przełomowy moment (pod względem wizerunkowym), gdyż wówczas dochodzi do zmiany nazwy na obecną, czyli na ING Bank Śląski. Nowa nazwa jest wynikiem połączenia Banku Śląskiego z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Tego samego roku bank ten przenosi się do Katowic i jako jedyny duży bank komercyjny posiada tam swoją siedzibę. Kolejnym godnym odnotowania wydarzeniem jest przejęcie Bieszczadzkiej SKOK w Sanoku w 2017 roku.

Przez ponad 30 lat swojej działalności ING zmieniał osobowość prawną, nazwę i akcjonariat, jednak z pewnością nie można mu odmówić jednego, mianowicie jako instytucja finansowa zawsze stawiał na stabilny rozwój. To właśnie dzięki temu jest dziś w miejscu, w którym chciałoby być wiele innych banków (jest czwarty pod względem aktywów w Polsce).

Oferta ING Bank Śląski

Jak już wspomniano ING BŚ jest bankiem uniwersalnym, zatem nie ma konkretnie sprofilowanej oferty, która jest na tyle szeroka, że każdy podmiot na rynku może z niej skorzystać. Produkty i usługi są podzielone pod kątem profilu klienta. Ze strony internetowej tego banku dowiadujemy się, że ING Bank Śląski dzieli swoich klientów na pięć segmentów. Klient należący do każdego z nich może skorzystać z całej gamy różnych produktów, które zostały przewidziane dla jego profilu, wymagań i oczekiwań.

ING Bank Śląski dzieli klientów na następujące segmenty:

 • klienci indywidualni,
 • przedsiębiorcy,
 • firmy i samorządy,
 • korporacje,
 • private & wealth.

 

ING Bank Śląski posiada ofertę, na którą składają się:

 

Jak widać oferta ING jest naprawdę szeroka i w praktyce uwzględnia wszystkie możliwe potrzeby finansowe różnych klientów. Strona internetowa, na której prezentowana jest oferta, jest bardzo przejrzysta i umożliwia dokładne zapoznanie się z opisami produktów i usług. Co istotne, klienci ING Banku Śląskiego przy pomocy bankowości internetowej mogą w praktyce korzystać z całej oferty tej instytucji, a nabycie nowego produktu to jedynie kilka kliknięć bez potrzeby odwiedzin oddziału stacjonarnego.

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

ING Bank Śląski opinie klientów

Pozytywne opinie klientów ING Banku Śląskiego z reguły dotyczą szerokiej gamy produktów i usług, które posiada w ofercie. Ponadto klienci sobie chwalą miłą i efektywną obsługę klienta, akcje promocyjne, bardzo rozwinięte płatności mobilnych (płatność telefonem, Apple pay, Google pay, Garmin pay, Blik) oraz ciekawą, funkcjonalną i dającą wiele możliwości (w tym otworzenie lokat, kont i wnioskowanie o kredyty) bankowość elektroniczną.

Oczywiście negatywne opinie klientów ING Banku Śląskiego również się pojawiaj, gdyż ciężko aby wszyscy klienci mieli pozytywne skojarzenia z tą instytucją. Z reguły narzekania dotyczą wysokich opłat za niewypełnienie warunków umożliwiających korzystanie z konta osobistego za darmo, często nie działającej aplikacji/modułu maklera (przez co klienci nie mogący sprzedać/kupić akcji w konkretnym momencie mogą ponieść duże straty finansowe) oraz zbyt długi proces udzielania kredytu gotówkowego.

Reklama kierowana do szerokiego grona odbiorców prędzej czy później musi przynieść efekt. Oczywiście jest nim większa rozpoznawalność marki, skojarzenia z nią i de facto pozyskanie nowych klientów. Ci z reguły mają swoją opinie o danej instytucji, którą dzielą się z innym na różnego rodzaju stronach, portalach i forach tematycznych. Niestety, o wiele częściej skłonni do pozostawienia opinii są klienci, którzy pod wpływem negatywnych emocji „rysują” produkty, usługi i obsługę klienta w nie najciekawszych barwach. Osoby zadowolone mające dobrą opinie nie są tak skore do pozostawiania pozytywnych komentarzy w sieci. Nie inaczej jest z ING Bankiem Śląskim, który jak na instytucje finansową ma i tak całkiem niezłe opinie w internecie.  Warto pamiętać o takim mechanizmie, gdy będzie się wertowało portale z opiniami różnych osób. Przykładanie do nich zbyt dużej wagi może skończyć się nieco wypaczoną wizją instytucji posiadającej naprawdę niezłą ofertę. Istotne zatem wydaje się, aby jak największe grono osób miało możliwość dodania opinii (negatywnych jak i pozytywnych). Dlatego też jeżeli jesteś klientem ING Bank Śląskiego zostaw opinię na dole niniejszej strony w sposób jak najbardziej obiektywny (do sekcji komentarzy możesz przejść klikając w poniższy przycisk).

DODAJ OPINIĘ

ING Bank Śląski adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny ING Bank Śląski:
   ING Bank Śląski S.A.
   ul. Sokolska 34
   40-086 Katowice

 

ING Bank Śląski wady i zalety

Opinii o bankach w internecie jest bardzo wiele i często bywają różne, nieskładne, przeczące sobie wzajemnie. Niezwykle ciężko jest pogrupować opinie tak, aby móc poznać największe plusy i minusy danej instytucji. Dlatego też posegregowaliśmy najczęściej występujące opinie, dzięki czemu możemy zaprezentować w poniższych tabelach wady i zalety ING Banku Śląskiego.

Zalety
✔️ Szeroka i ciekawa oferta
✔️ Profesjonalna obsługa klienta
✔️ Rozwinięta oferta płatności mobilnych
✔️ Przejrzysta i funkcjonalna aplikacja mobilna/bankowość internetowa
✔️ Promocje na start
✔️ Profesjonalna strona internetowa
Wady
❌ Często nie działająca aplikacja/moduł makler przez co klienci mogą ponosić straty
❌ Wysokie opłaty za rachunki (w przypadku niespełnienia odpowiednich warunków)
❌ Długi i skomplikowany proces udzielania kredytów
❌ Lepsze oferty dla nowych klientów

INNE BANKI

Citi Handlowy - Logo
Santander Consumer Bank - Logo
Bank Millennium - Logo
Volkswagen Bank - Logo
Bank Pekao - Logo
Credit Agricole - Logo
Santander Bank - Logo
Nest Bank - Logo
Alior Bank - Logo
PKO Bank Polski - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

Wasza dyskusja i opinie o ING Bank Śląski

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o