Ranking Kredytów Gotówkowych

Ranking Kredytów Gotówkowych
śr: 4.8 | opinii: 132
Jeżeli chcesz łatwo i szybko pożyczyć pieniądze powinieneś wybrać kredyt gotówkowy. Na rynku istnieją dziesiątki ofert, a różnice w kosztach między nimi mogą być naprawdę ogromne. Jeżeli dokonasz złego wyboru będziesz płacił nawet kilkaset złotych więcej każdego miesiąca. Nie przejmuj się jednak. Przeanalizowaliśmy banki za Ciebie. Po prostu sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych, wybierz ofertę i złóż wniosek online!

Oprocentowanie
6,00%

RRSO
8,97%

Prowizja
4,00%

Oprocentowanie
7,20%

RRSO
7,40%

Prowizja
0,00%

Oprocentowanie
7,00%

RRSO
7,23%

Prowizja
0,00%

Oprocentowanie
7,20%

RRSO
7,45%

Prowizja
0,00%

Oprocentowanie
7,19%

RRSO
9,08%

Prowizja
2,99%

Oprocentowanie
7,20%

RRSO
9,25%

Prowizja
3,29%

Oprocentowanie
9,49%

RRSO
12,73%

Prowizja
8,00%

PRZYDATNE ARTYKUŁY
PORADNIK O KREDYTACH GOTÓWKOWYCH

 

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to najbardziej popularna forma finansowania potrzeb osobistych. Z definicji jest on udzielany przez banki, a kredytobiorcą jest osoba fizyczna. Przykładowo, jeżeli posiadasz pewną potrzebę (samochód, wycieczka, wesele itd.), na którą obecnie nie posiadasz środków, to możesz ją sfinansować kredytem gotówkowym.

Po zweryfikowaniu Twojej zdolności kredytowej  bank wypłaci Ci pieniądze. W innym wypadku Twój wniosek może zostać odrzucony lub zostanie Ci przedstawiona inna mniejsza oferta. Ty natomiast (jako strona umowy) jesteś zobowiązany do terminowego płacenia comiesięcznych rat przez określony z góry czas.

Aby móc otrzymać kredyt gotówkowy musisz potwierdzić, że jesteś wstanie oddać pieniądze, które pożyczysz wraz z odsetkami. Potwierdzenie tych kwestii będzie wymagało przedstawienia przed bankiem odpowiedniej dokumentacji.

Jeżeli liczysz się ze swoimi pieniędzmi to musisz też pamiętać, że wybór najtańszej oferty jest koniecznością. Jeżeli Twoja zdolność kredytowa pozawala Ci na uzyskanie środków z kredytu bankowego, a oferta którą wybrałeś nie będzie atrakcyjna, to stracisz dużo pieniędzy. Kredyt gotówkowy to często zobowiązanie na wiele lat, a różnica pomiędzy ofertami poszczególnych banków to nawet kilkaset złotych różnicy. Comiesięczne koszty, które mógłbyś zaoszczędzić wybierając tańszy kredyt, mogą w perspektywie przemijającego czasu i kolejnych spłacanych rat, przeistoczyć się w dużą ilość pieniędzy. Odpowiedz sobie na pytanie, czy stać Cię na niepotrzebną rozrzutność. Jeżeli nie, to skorzystanie z naszego rankingu kredytów gotówkowych będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

 

Jakie jest przeznaczenie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie chociażby do kredytu hipotecznego jest sposobem na zaspokojenie dowolnej potrzeby finansowej. Bank udzielając Ci tego produktu, w żadnym stopniu nie jest zainteresowany celowością kredytu, nie będzie zatem sprawdzał sposobu wydania tych pieniędzy. Biorąc kredyt gotówkowy możesz wydać pieniądze w dowolny sposób. Przykładowo możesz je wydać na wakacje, remont, samochód czy spłatę innych pożyczek/kredytów.

W związku z tym, że kredyt gotówkowy jest kredytem niecelowym, to nie będziesz musiał przedstawiać żadnej dokumentacji w tym zakresie. Jest to typowa cecha wszystkich produktów kredytowych o charakterze konsumpcyjnym. Poza kredytem gotówkowym możemy do nich zaliczyć też chwilówki oraz pozabankowe pożyczki na raty oferowane przez firmy pożyczkowe.

 

Jakie jest zabezpieczenie kredytu gotówkowego?

Zazwyczaj banki nie oczekują szczególnych zabezpieczeń dla kredytu gotówkowego. Nie powinieneś spotkać się z prośbą o znalezienie tzw. żyranta, czy o podpisanie weksla in blanco. Możesz natomiast trafić na wymóg w postaci dobrowolnego poddania się egzekucji. Taka forma oświadczenia pozwala bankowi skrócić czas odzyskiwania środków od dłużnika.

Instytucje udzielające kredytów najczęściej dołączają w pakiecie do kredytu gotówkowego ubezpieczenie. Pamiętaj, że nie zawsze jest ono obowiązkowe!

Ubezpieczenie jako zabezpieczenie kredytu gotówkowego

To, czy powinieneś je mieć zależy od kilku czynników. Z jednej strony jest to ubezpieczenie, które w zależności od jego warunków, w niektórych sytuacjach może ochronić Cię przed przykrymi okolicznościami. Z drugiej jednak strony, banki nie zawsze są w 100% szczere wobec swoich klientów i często oferują ubezpieczenie, jako pewnego rodzaju okazję.

Możesz się spotkać z tym, że usłyszysz od Pani w banku, że dzięki ubezpieczeniu dostaniesz oprocentowanie np. o 1% niższe. Może Ci się wydawać, że to pewnego rodzaju promocja czy też okazja. W rzeczywistości te 1% mniejsze oprocentowanie to zaledwie ułamek kwoty, którą będziesz musiał „dodatkowo” ponosić z tytułu ubezpieczenia kredytu.

Kwestia, czy chcesz płacić nawet kilkaset złotych miesięcznie za bezpieczeństwo finansowe, podczas gdy dana (tj. ubezpieczona) okoliczność (np. wypadek czy utraty pracy) może się nie zdarzyć, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Zdarza się, że banki w niektórych przypadkach wymagają ubezpieczenia, jako obowiązkowej formy zabezpieczenia. Ta kwestia zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Jeżeli spotkasz się z taką sytuacją, to prawdopodobnie będziesz mógł zrezygnować z ubezpieczenia po pewnym okresie czasu. Kto pyta nie błądzi, dlatego czym więcej pytań zadasz pracownikowi, u którego składasz wniosek, tym więcej kwestii będzie dla Ciebie jasnych.

 

Umowa kredytowa przy kredycie gotówkowym

Umowa kredytowa jest podstawowym dokumentem, który będzie łączył prawnie oba podmioty tj. Ciebie oraz bank, który udziela Ci kredytu gotówkowego. Wynikają z niej prawa oraz obowiązki Twoje i pożyczkodawcy, zatem powinna zawierać wszystkie podstawowe kwestie, których powinieneś być świadomy przy jej podpisywaniu. W jej treści powinieneś znaleźć takie informacje jak:

 • dane kredytobiorcy,
 • dane banku,
 • czas trwania,
 • kwotę kredytu,
 • oprocentowanie kredytu,
 • koszt prowizji,
 • warunki odstąpienia,
 • harmonogram spłat.

 

Warto zapoznać się z umową kredytową przed jej zawarciem. Wiele osób pomija ten proces i podpisuje bez namysłu, aby szybciej otrzymać środki. Niektóre z kwestii są dość ważne m.in jednostronne wypowiedzenie umowy przez bank, które może nastąpić po określonym w umowie czasie. Jeżeli zdarzy Ci się kryzys finansowy, to lepiej żebyś wiedział po jakim czasie bank ma prawo wypowiedzieć Ci umowę.

 

Jaka jest podstawowa dokumentacja przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest rodzajem kredytu, do którego liczba potrzebnych dokumentów nie jest szczególnie duża. Podpisując umowę kredytową bank musi wiedzieć o Tobie dwie podstawowe kwestie. Przede wszystkim kim jesteś i jak zamierzasz oddać pieniądze.

Do potwierdzenia tej pierwsze wystarczy dowód tożsamości np. dowód osobisty. Natomiast do udokumentowania Twoich możliwości finansowych potrzebujesz zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.

Te dwa dokumenty powinny wystarczyć, aby bank mógł zweryfikować, czy jest w stanie udzielić Ci kredytu gotówkowego.

Jak widzisz kwestia dokumentacji przy tego typu kredycie jest dość skromna, w szczególności jeśli porównamy ją do celowych kredytów bankowych. W przypadku kredytu hipotecznego oraz kredytu samochodowego dokumentacja jest znacznie większa. Wynika to z kwestii zabezpieczeń, których nie ma w przypadku kredytów gotówkowych.

 

Tryb udzielania kredytu gotówkowego

Przede wszystkim, (jak już wspomniano) kredyt gotówkowy to forma kredytu, przy którym jakiekolwiek zabezpieczenie czy też poręczenie jest zbędne. Bank udzielając Ci kredytu może jedynie polegać na dokumentacji jaką przedstawisz oraz na Twojej historii kredytowej.

Bank na pewno sprawdzi na ile rzetelnym płatnikiem jesteś. Sprawdzi Twoją historię spłat poprzednich kredytów i pożyczek. Będzie miał pełny wgląd w Twoją historię kredytową, którą udostępni mu Biuro Informacji Kredytowej. Biorąc pod uwagę te kwestie, Twoje dochody oraz to, z jakich źródeł je czerpiesz, bank określi Twoją zdolność kredytową. Na jej podstawie podejmie decyzje o przyznaniu Ci kredytu bądź o odrzuceniu Twojego wniosku.

 

Dlaczego akurat kredyt gotówkowy?

Oczywiście kredyt gotówkowy to nie jedyna możliwość pożyczania pieniędzy od banków. Istnieją również inne kredyty, na innych warunkach. Pytanie które samo się nasuwa to, czy kredyt gotówkowy bardziej Ci się opłaca. Odpowiedź brzmi: to zależy. Wybór odpowiedniego kredytu w dużej mierze zależy od celu, na jaki przeznaczysz pieniądze.

Jeżeli chcesz:

 • zaciągnąć kredyt na rozwój firmy – to warto zastanowić się nad bardziej opłacalnym rozwiązaniem, czyli kredytem dla firm, którego odsetki będziesz mógł „wrzucać” w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
 • kupić mieszkanie – wówczas kredyt gotówkowy nie będzie mądrą decyzją, ponieważ będzie niewspółmiernie drogi i lepiej jest wybrać kredyt hipoteczny.
 • kupić nowy pojazd – w takiej sytuacji lepiej przyjrzeć się rynkowej ofercie kredytów samochodowych. Są znacznie tańsze.

 

Kredyt gotówkowy warto zaciągnąć wówczas, kiedy nasze cele są typowo konsumpcyjne i nie dotyczą, żadnego z powyższych przykładów. Ponadto musisz mieć na uwadze, że kredyty bankowe są znacząco tańsze od pozabankowych produktów pożyczkowych, dlatego jeżeli myślisz o wzięciu pożyczki online, to aby zaoszczędzić na kosztach warto zorientować się, czy masz szanse otrzymać kredyt gotówkowy.

 

Zalety kredytu gotówkowego

Każdy produkt finansowy ma swoje zalety. Nie inaczej jest z kredytem gotówkowym, który jest najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy w naszym kraju. Uwierz, na pewno ma to swoje powody. Poniżej znajdują się niektóre z nich.

Wysoka kwota kredytu

Typową cechą każdego kredytu gotówkowego jest jego górna wysokość, która według przepisów nie może być większa niż 255 550 zł. To dość spora kwota, jednak oferty banku są różnorodne i najczęściej spotykaną maksymalną wysokością jest 150 000 zł. Bank oczywiście dostosuje maksymalną kwotę jaką będzie Ci wstanie pożyczyć do Twojej zdolności kredytowej.

Łatwy tryb przyznawania

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy jest bardzo proste. Większość banków oferuje możliwość wysłania wniosku przez internet. Jako klient danego banku możesz otrzymać spersonalizowaną propozycje kredytu przy pomocy bankowości internetowej. Wszystkie kwestie w tym przypadku, również zostaną „załatwione” online.

Krótki czas oczekiwania na decyzje

Po złożeniu dokumentacji wymaganej przez bank nie będziesz czekać dłużej niż 24 godziny na odpowiedź. Co ciekawe, czas ten można uznać za dość długi, ponieważ w większości przypadków decyzja kredytowych jest udzielana w ciągu jednej godziny, chociaż zdarzają się banki, które potrafią podjąć decyzje nawet w kilkanaście minut.

Dogodna forma wypłaty

Po wypełnieniu dokumentów, ich podpisaniu i podjęciu pozytywnej decyzji przez bank nadchodzi moment, w którym instytucja ta musi wypłacić Ci pieniądze. Forma przekazania gotówki jest wybierana przez Ciebie. W praktyce oznacza to, że masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest otrzymanie gotówki bezpośrednio z kasy oddziału banku, drugą zaś otrzymanie przelewu na wskazany rachunek bankowy. Najbardziej prawdopodobną opcją w tym wypadku jest to, że bank wraz z kredytem założy Ci obowiązkowy rachunek osobisty, na który wypłaci Ci środki, a następnie będzie pobierał z niego comiesięczną ratę na rzecz spłaty zaciągniętego kredytu gotówkowego.

Długi okres spłaty

W większości banków maksymalny termin zaciągnięcia tego rodzaju kredytu to nawet 10 lat. Raty mogą zostać dopasowane do Twoich możliwości. Musisz jednak zrobić to rozsądnie. Z jednej strony krótki termin to mniej odsetek, z drugiej zaś dłuższy termin to mniejsza rata i większy bieżący przepływ środków finansowych.

Możliwość wcześniejszej spłaty

Jeżeli posiadasz wolne środki, które chcesz przeznaczyć na szybsze spłacenie kredytu, możesz to zrobić bez większych problemów. Co ważne, nadpłacając kapitał automatycznie zmniejszają się całkowite koszty kredytu. Możesz to robić w dowolny sposób np. nadpłacając co miesiąc lub „zebrać większą sumę” i spłacić całość. Nieważne jaki sposób wybierzesz, ponieważ nadpłata kredytu, zgodnie z prawem, nie może wiązać się z dodatkowymi kosztami po stronie pożyczkobiorcy.

Udogodnienia zależne od oferty banku

Część banków ma w swojej ofercie ciekawe udogodnienia dla klientów. Przykładowo, w niektórych bankach możesz liczyć na mniejsze odsetki przez pewien okres. Innym bardzo popularnym rozwiązaniem są tzw. wakacje kredytowe. Pierwsza opcja jest warta uwagi, ponieważ każda możliwość oszczędzania na kosztach kredyt jest dobra. Druga również, przede wszystkim dlatego, że w przypadku „powinięcia się nogi” masz możliwość zawieszenia na pewien okres spłacania rat. Tym samym zyskujesz okres, w którym możesz wyprostować swoje finanse, a bank za ten czas „niespłacania” nie będzie wyciągał żadnych negatywnych konsekwencji.

 

Kredyt Gotówkowy a pożyczka pozabankowa

Oba te produkty mają podobne cechy. Przede wszystkim, pożyczasz pewną kwotę pieniędzy, ustalany jest termin i wysokość rat, które jesteś zobowiązany spłacać. Różnice dotyczą głównie prawnych kwestii oraz kosztów.

Firmy pożyczkowe nie udzielają pożyczek w oparciu o prawo bankowe. Nie muszą stosować się do wszystkich wymogów, do których muszą stosować się banki. Są tego plusy oraz minusy. Do plusów zdecydowanie należy to, że jeżeli nie masz zdolności kredytowej, aby wziąć kredyt w banku, to ze zdecydowanie większym prawdopodobieństwem uzyskać pożyczkę w firmie pożyczkowej.

Niektóre firmy pożyczkowe mają specjalną ofertę w tym zakresie. Na rynku pozabankowym możemy wyróżnić takie produkty, jak chwilówka bez BIK, pożyczka na raty bez BIK, pożyczka dla zadłużonych czy pożyczka z komornikiem.

Z kolei zdecydowanym minusem firm pożyczkowych jest to, że prawie zawsze koszty pożyczenia od nich pieniędzy i odsetki, które musisz oddać są zdecydowanie wyższe, niż gdybyś pożyczył pieniądze od banku. Wiąże się to z ryzykiem, które jest związane z mniejszymi wymaganiami po stronie pożyczkobiorców. Często osoby, które nie otrzymały kredytu gotówkowego wnioskują o pożyczkę pozabankową mimo, że wiąże się to z większymi kosztami.

 

Jak wybrać kredyt gotówkowy i na co zwracać uwagę?

Twoja umowa o kredyt gotówkowy będzie Cię „łączyła” z bankiem przez dziesiątki miesięcy. Warto poświęcić trochę czasu i przyjrzeć się wszystkim kwestiom związanym z udzielaniem i wnioskowaniem o kredyt. Brak zainteresowania tym tematem w dłuższej perspektywie może odbić się czkawką. Dlatego tak ważne jest, żeby przed złożeniem wniosku dołożyć starań, aby odpowiednio porównać oferty kredytów. Wybierając kredyt gotówkowy najważniejszą rzeczą jest to, ile za niego zapłacisz.

Wybór pierwszego lepszego kredytu skończy się prawdopodobnie regularnym przepłacaniem. Nie ma sensu płacić za ratę więcej niż musisz. Dlatego ważne jest znalezienie odpowiedniego zestawienia, które umożliwi Ci wybór najtańszej oferty na rynku. W tym celu zalecamy sprawdzenie naszego rankingu kredytów gotówkowych na górze strony. Za nim złożysz wniosek o kredyt możesz samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową za pomocą raportu BIK. Powinieneś też pamiętać, że każdy kolejny wniosek niezależnie od tego jak rozpatrzony obniża Twój scoring.

 

Kredyt gotówkowy podsumowanie

Jeżeli posiadasz potrzebę, na którą szybko potrzebujesz pieniędzy i jednocześnie nie chcesz o niej informować banku, to kredyt gotówkowy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dostaniesz go, o ile posiadasz dobrą historię kredytową oraz stałe źródło zarobków. Wybór najlepszej oferty spośród całej gamy kredytów gotówkowych nie jest łatwym zadaniem, a analiza wszystkich możliwych opcji na rynku może okazać się bardzo trudne.

Jeżeli jesteś zdecydowany na kredyt gotówkowy i szukasz najlepszej oferty dla siebie (a najlepsza oferta to zawsze niskie koszty) powinieneś sprawdzić nasz ranking na górze niniejszej strony. Na pewno znajdziesz ofertę, która będzie Ci odpowiadała i będziesz miał możliwość aplikowania online. Życzymy mądrych i roztropnych decyzji.

 

Dyskusja i wasze opinie o kredytach gotówkowych:

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Admin Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o