mBank – opinie klientów i informacje

mBank - Logo


Ocena ogólna

mBank – opinie klientów i informacje
śr: 3.6 | opinii: 14

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

mBank - Podstawowe informacje

Nazwa:mBank
Data powstania:1986
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:169 393 748,00 zł
Numer NIP:5260215088
Numer KRS:0000025237
Numer Regon:001254524
Adres siedziby:ul. Senatorska 18, 00-950
Warszawa
Konta młodzieżowe w mBanku:
WIEK : 13 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł

WIEK : 18 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Konto osobiste w mBanku:

Opłata za konto
od 0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 300 zł za otwarcie konta!

Konto firmowe w mBanku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 350 zł za otwarcie konta!

Konto oszczędnościowe w mBanku:

Wymagane konto osobiste
TAK

Oprocentowanie
0,01%

Kwota
do 100 000 zł

Lokata w mBanku:

mBank – nieaktywna

Czas trwania
3 miesiące

Oprocentowanie
1,00%

Kwota lokaty
500 zł – 10 000 zł

mBank w Liczbach

116 250 000

ZYSK W PLN

5 600 000

LICZBA KLIENTÓW

6070

LICZBA ETATÓW

1986

ROK ZAŁOŻENIA

143

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

mBank to znana i prężnie działająca instytucja finansowa na rynku polskim, słowackim i czeskim. Jego początki sięgają 1986 roku, kiedy to rozpoczyna swoją działalność jako BRE Bank, który swego czasu również był całkiem nieźle rozpoznawalny. Dzisiaj mBank posiada 5,6 mln klientów bankowości detalicznej, do których kieruje bogatą ofertę produktów kredytowych, depozytowych i inwestycyjnych. Jako bank uniwersalny posiada również sporą liczbę produktów i usług kierowanych do sektora przedsiębiorstw i korporacji. Niektórym klientom kojarzy się głównie z czasów, kiedy to udzielał kredytów frankowych. Jeżeli szukasz opinii i informacji o ofercie oraz samym mBanku to świetnie trafiłeś. Postaramy się przybliżyć jego działalność i to co ma do zaoferowania, zwracając również uwagę na jego wady.

mBank historia i informacje

mBank jest znanym w Polsce bankiem komercyjnym o uniwersalnym charakterze działalności. Oznacza to, że jego oferta kierowana jest do wszystkich segmentów klientów działających we wszystkich sektorach gospodarki. Produkty i usługi w jego ofercie są kierowane do klientów indywidualnych,  przedsiębiorców, firm i korporacji oraz zamożnych osób prywatnych. Osoby zainteresowane inwestowaniem swoich środków również znajdą w mBanku odpowiednie do tego narzędzia. Początki tej instytucji sięgają 1986 roku, to właśnie wówczas powołany zostaje Bank Rozwoju Eksportu (później rozpoznawany jako BRE Bank), a 3 lata później (89r.) otrzymuje linię kredytową przyznaną przez Bank Światowy i IFC oraz zostaje członkiem międzynarodowego systemu rozliczeniowego SWIFT. Z kolei 1990 roku wraz z kroczącą transformacją następuje jego prywatyzacja.

Istotnym z perspektywy czasu okresem zdaje się 1992 rok, gdy ówczesny BRE Bank pojawia się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zaś jeszcze ważniejszy wydaje się przełomowy dla banku rok 1994, gdy dochodzi do zawarcia umowy o partnerstwie strategicznym z Commerzbank AG (obecnie drugi największy bank w Niemczech), który następnie staje się udziałowcem zwiększającym swoje udziały w kolejnych latach.

mBank - wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej mBank

W 2000 roku po raz pierwszy powstaje marka mBank, jest to pierwszy w 100% wirtualny (działający jedynie w internecie) bank w Polsce dostępny dla klientów detalicznych. Rok później powstaje kolejne ramie BRE Banku w postaci Multibanku, który jest kolejną marką detaliczną. Godnym odnotowania jest fakt, że w 2003 roku Commerzbank AG zwiększa zaangażowanie do 72,16%. Cztery lata później rozpoczyna się ekspansja mBanku na Słowację oraz Czechy.

W grupie BRE Banku najsilniejszą marką staje się właśnie mBank, który w ramach swojej marki łączy się z BRE Bankiem i Multibankiem, których brandy przestają istnieć. Pod takim szyldem funkcjonuje do dziś jako silna bo mająca 5,6 mln klientów instytucja finansowa. W międzyczasie wielokrotnie nagradzany m.in. za rozwiązania dotyczące nowego serwisu transakcyjnego, modelu lekkich placówek akwizycyjnych, za program rabatowy mOkazje, bankowość online i mobile oraz za mKsięgowość. Oczywiście historia mBanku to nie same pasmo sukcesów, ale też pewnego rodzaju rysy. Warto tutaj wpomnieć o 2016 roku, kiedy to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na mBank karę w wysokości 6,59 mln zł za nieuwzględnianie ujemnego oprocentowania kredytów CHF (po odwołaniu ostatecznie łagodząc karę).

Oferta mBanku

Jak już wiesz mBank to bank uniwersalny, a to oznacza, że jego oferta jest ogólna, kierowana do wszystkich rodzajów klientów. Oczywiście jak każda instytucja finansowa tak i mBank dba o przejrzystość swojej oferty segmentując swoich klientów. Do każdego segmentu są przypisane produkty, które klienci mogą nabyć. Tyczy się to zarówno klientów indywidualnych, zamożnych, firm, jak i dużych korporacji. Wszystkie te podmioty znajdą w ofercie mBanku produkty i usługi skrojone pod siebie lub swoją działalność. Dlatego też przeglądając stronę tej instytucji natrafisz na propozycje produktów depozytowych, kredytowych, ubezpieczeń, oszczędnościowych, inwestycyjnych, na różnego rodzaju usługi, również te kierowane stricte do przedsiębiorców. Poniżej prezentujemy ogólny przegląd produktów i usług mBanku.

W ofercie mBanku są:

 

Jak widać mBank ma całkiem szeroką ofertę i opisywanie jej całej może nieco minąć się z celem, gdyż każdy z produktów w prosty sposób można znaleźć wraz z szerokim opisem na stronie internetowej tej instytucji. Wydaje się, że informacje tam zawarte są wystarczające aby przeciętnie znająca się na obszarze bankowości osoba zapoznała się ze specyfiką tych produktów i usług oraz opłatami, które będę im towarzyszyć.

Konta młodzieżowe w mBanku:
WIEK : 13 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł

WIEK : 18 – 24 lata

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 200 zł za otwarcie konta!

Konto osobiste w mBanku:

Opłata za konto
od 0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 300 zł za otwarcie konta!

Konto firmowe w mBanku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 350 zł za otwarcie konta!

Konto oszczędnościowe w mBanku:

Wymagane konto osobiste
TAK

Oprocentowanie
0,01%

Kwota
do 100 000 zł

Lokata w mBanku:

mBank – nieaktywna

Czas trwania
3 miesiące

Oprocentowanie
1,00%

Kwota lokaty
500 zł – 10 000 zł

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

mBank opinie klientów

Klienci mBanku z pewnością mają powody do zadowolenia ze współpracy. Często polecając współpracę z tym bankiem wskazują na szeroką ofertę kredytową, bonusy pieniężne za założenie konta osobistego oraz wygodną w użytkowaniu, ciekawą i funkcjonalną aplikację mobilną, do awarii której dochodzi bardzo rzadko. Wskazują również na możliwość założenia konta dla dziecka na całkiem atrakcyjnych warunkach oraz możliwość korzystania z produktów online. Dla nowych klientów poza promocją korzystne wydaje się też założenie konta na selfie, bez wizyty w placówce stacjonarnej.

Oczywiście istnieje też grupa klientów, która punktuje tą instytucję wskazując na wady współpracy z mBankiem. Głosy krytyczne często się powtarzają i w dużej mierze skupiają się wokół częstych zmian w regulaminach na niekorzyść klienta, podnoszeniu opłat oraz na sposób działania infolinii.

Nie wiele instytucji w Polsce może pochwalić się taką ilością klientów co mBank. Naturalnym jest więc, że wiele osób pozostając w relacji z bankiem wyrabia sobie na jego temat lepszą bądź gorszą opinię, a następnie dzieli się nią na różnego rodzaju portalach tematycznych, do których zaglądają takie osoby jak Ty tj. potencjalni klienci tej instytucji. Za nim całkowicie zaufa się tym opiniom należy wziąć małą poprawkę na to, że w większości przypadków komentarze pozostawiają osoby skrajnie zawiedzione i niezadowolone, często z jednej rzeczy bądź sprawy, której nie udało im się załatwić. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że czytając opinie natrafimy na same nieprzychylne mBankowi komentarze, gdyż z reguły osoby zadowolone korzystają z usług tego banku w najlepsze nie myśląc o tym aby go chwalić w sieci. Stąd też potencjalny klient może się zniechęcić, często tracąc okazyjny produkt. Ważne jest zatem aby móc zapoznać się z jak najbardziej obiektywnymi opiniami, które nie wprowadzają w błąd. Jeżeli więc jesteś klientem mBanku, który w obiektywny sposób potrafi zaopiniować współpracę lub jego ofertę, dodaj opinię na dole niniejszej strony (do sekcji komentarzy przejdziesz klikając poniższy przycisk). Twój komentarz może pomóc innym!

DODAJ OPINIĘ

mBank adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby mBank:
   mBank S.A.
   ul. Prosta 18
   00-950 Warszawa

 • Adres korespondencyjny mBank:
  mBank S.A.
  Bankowość detaliczna
  Skrytka Pocztowa 2108
  90- 959 Łódź 2

 

mBank wady i zalety

Bywa, że wydobycie sensownych informacji z setek różnych komentarzy znalezionych w internecie, zajmuje bardzo dużo czasu. Czasami wręcz jest niemożliwe, jednak przed rozpoczęciem współpracy racjonalnym działaniem jest zapoznanie się z plusami i minusami danej instytucji. Dlatego też, w przejrzystych tabelach, prezentujemy największe wady i zalety mBanku co, mamy nadzieję, ułatwi Ci podjęcie decyzji o współpracy (bądź rezygnacji z niej) z tą instytucją finansową.

Zalety
✔️ szeroka oferta kredytowa
✔️ bonusy i promocje dla nowych klientów
✔️ przejrzysta bankowość internetowa
✔️ sensowne warunki kont młodzieżowych
✔️ konto na selfie
✔️ produkty banku dostępne przez internet
✔️ rzadkie awarie bankowości internetowej
✔️ płatności mobilne
Wady
❌ częste zmiany w regulaminach
❌ zdarza się, że opłaty wzrastają w trakcie trwania umowy
❌ brak profesjonalnej obsługi na infolinii

INNE BANKI

Alior Bank - Logo
Citi Handlowy - Logo
Bank Pekao - Logo
BNP Paribas - Logo
PKO Bank Polski - Logo
ING Bank Śląski - Logo
Santander Bank - Logo
Bank Millennium - Logo
Getin Bank - Logo
Santander Consumer Bank - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

 

Wasza dyskusja i opinie o mBanku

 

Facebook

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
patrycjafAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
patrycjaf
Gość
patrycjaf

Apka po aktualizacji działa Ok zastępuje mi portfel i co najlepsze przy założeniu konta osobistego można zgarnąć❗️150PLN❗️PREMII wystarczy ze wpiszesz ten kod przy wypełnianiu wniosku
patrycjaf411 Wniosek wypełnisz online bez wizyty w banku czy podpisywaniu dokumentów u kuriera wszystko działa od razu po wypełnieniu formularzu to jest najlepsza apka jakiej używałam bankowości ! W dodatku nie trzeba wypełniać nr kont znajomych wystarczy znać nr. Telefonu i natychmiastowy przelew będzie na odbiorcy koncie
POLECAM 👌🏼😊💸❗️❗️✌️