Monevia – opinie klientów i informacje

Monevia - Logo


Ocena ogólna

Monevia – opinie klientów i informacje
śr: 4.3 | opinii: 4

ZŁÓŻ WNIOSEK W MONEVIA

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie Monevia?

Monevia posiada w ofercie standardowy faktoring należności. Dodatkowo firma przewiduje specjalną ofertę dla firm transportowych.

Jaki jest limit faktoringowy w Monevia?

Limit faktoringowy w Monevia może wynieść nawet 300 000 zł. Nowi klienci na start mogą otrzymać 50 000 zł.

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W Monevia możesz sfinansować do 100% wartości faktury.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od Monevia?

Po załatwieniu formalności Monevia powinna przelać środki w ciągu 15 minut.


Monevia Przykładowe opinie klientów

Karolina, Szczecin, lat 29

Ocena 2 na 5 - gwiazdki

„Ja osobiście nie jest zbytnio zadowolona ze współpracy. Niestety oferta Monevia jest wąska, o kosztach dowiedziałam się, gdy zostawiłam dane na stronie i do tego można dostać 2% kary.”

Przemysław, Katowice, lat 42

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Liczyłem na proste reguły w zakresie typowego faktoringu. Otrzymałem to na co liczyłem i skorzystałem ponownie. Jestem zadowolony i polecam innym!”

Jolanta, Łuków, lat 61

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Monevia to porządna firma faktoringowa, która dba o zadowolenie klienta. Zostałam obsłużona bardzo profesjonalnie, a pieniądze otrzymałam jeszcze tego samego dnia. Polecam!”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Problemy z płynnością finansową mogą dotknąć przedsiębiorstwo niezależnie od jego wielkości, branży w której działa, czy też realnej pozycji na rynku. Bywają okresy, w których nawet bardzo dobrze prosperujące firmy maja z nią problem, a jak wiadomo możliwość terminowego regulowania zobowiązań i zakupu towarów jest niezwykle istotna. Nie zawsze w takiej sytuacji należy korzystać z kredytu lub pożyczki. Często zamiast tych rozwiązań o wiele bardziej odpowiedni będzie faktoring, czyli usługa umożliwiająca natychmiastowe otrzymanie pieniędzy za faktury z odroczonym terminem płatności. Jedną z firm, która trudni się ich finansowaniem jest Monevia i to właśnie tej firmie przyjrzymy się bliżej. Sprawdzimy jej ofertę, koszty usług oraz opinie klientów. Czy faktoring w Monevia się opłaca?

Monevia co to za firma?

Monevia jest firmą faktoringową, której działalność ma na celu poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw. Klienci firmowi korzystający z jej usług mogą liczyć na finansowanie faktur oraz kilka innych usług, które firma również posiada w swojej ofercie. Monevia jest jedną z najdłużej działających firm w całej branży, co zdecydowanie działa na jej korzyść. Wpis do rejestru KRS wskazuję, że jej działalność sięga 2001 roku, posiada zatem przeszło 20 letnie doświadczenie w obsłudze klientów w zakresie faktoringu! W odróżnieniu od innych firm jej siedziba mieści się w Bydgoszczy, a nie w Warszawie. Dobrą informacją jest to, że jako klient nie musisz wybierać się do żadnej placówki, ponieważ wszystkie sprawy będziesz mógł załatwić w 100% online. Wszystkie formalności są uproszczone, a sam proces wnioskowania prosty i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Wystarczy wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że na szczególne wyróżnienie może liczyć branża transportowa, gdyż firma stara się w pełni zaspokoić specyficzne potrzeby firm działających w tej branży. Co istotne Monevia jako jedna z nielicznych faktorów nie wymaga od swoich klientów stażu prowadzenia działalności, dzięki czemu z jej oferty mogą skorzystać firmy całkowicie nowe w branży.

Monevia - Wygląd strony głównej

Monevia – wygląd strony internetowej

Oferta Monevia

Filarem oferty Monevia, tak jak każdego innego faktora, jest standardowy faktoring należności, umożliwiający przedsiębiorcy otrzymanie środków z wystawionej, a jeszcze nieopłaconej faktury z odroczonym terminem płatności. Jest to świetny sposób na szybkie polepszenie płynności, zaś sama płatność zostaje uregulowana w momencie opłacenia faktury przez kontrahenta. Jest to oferta kierowana dla małych przedsiębiorców. Co istotne nie muszą mieć oni długiego stażu na rynku, dzięki czemu mogą z niego skorzystać również nowe firmy. Dodatkowo w ofercie Monevia można znaleźć specjalną usługę dla firm transportowych korzystających z platformy transportowej Connect Trans, które mogą automatycznie sfinansować swoje faktury za transport.

Oferta Brutto w pigułce

Faktoring należności
✅ Bez zbędnych formalności i długoterminowych umów współpracy
✅ Limit finansowania nawet do 300 000 zł (50 000 zł na start)
✅ Minimalna wartość faktury 700 zł lub 200 euro
✅ Nawet do 100% wartości faktury
✅ Również dla nowych firm
✅ Okres spłaty do 90 dni
Faktoring dla firm transportowych
✅ Uproszczone procedury online
✅ Szybkie finansowanie faktur dla korzystających z platformy Connect Trans
✅ Dodatkowe rabaty na paliwo dzięki kartom paliwowym

ZŁÓŻ WNIOSEK W MONEVIA

Monevia zapewnia ekspresową wypłatę środków. Przedsiębiorcy mogą ją otrzymać już nawet w 15 minut. Niestety oferta Monevia ma kilka istotnych wad. Przede wszystkim nie znajdziemy w niej faktoringu odwrotnego oraz faktoringu cichego. Zatem firmy, które chcą sfinansować zakupy lub nie chcą aby kontrahent dowiedział się o korzystaniu z usługi muszą rozejrzeć się za inną opcją. Tych na rynku jest co najmniej kilka.

Czy faktoring Monevia się opłaca?

Każdej firmie niezależnie od stażu na rynku i branży, w której działa, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową. Opcji na rynku jest co prawda sporo, jednak nie dla każdego przedsiębiorcy pożyczkę dla firm czy kredyt firmowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Poza tym, nie każda firma spełnia warunki aby je otrzymać. Banki często wymagają odpowiedniego stażu i wyników finansowych. Firmy, które nie spełniają warunków często są odsyłane z kwitkiem. W takiej sytuacji warto postawić na faktoring, który jest nie tylko bardziej dostępny (łatwiej go otrzymać), ale również umożliwia szybkie pozyskanie środków bez przedstawiania zbędnej dokumentacji. Monevia umożliwi Ci sfinansowanie faktur online, a pieniądze wypłaci nawet w 15 minut, dzięki czemu może to być naprawdę opłacalna opcja umożliwiająca spłatę naglących należności.

Monevia swoją ofertę kieruje głównie do małych firm i nie stawia szczególnych warunków jeśli chodzi o formę prawną. Dlatego też z faktoringu w Monevia mogą skorzystać jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli zatem Twoja firma posiada jedną z tych form prawnych warto abyś zastanowił się nad tą opcją. Powinieneś zrobić to przede wszystkim dlatego, że Monevia umożliwia szybkie i proste finansowanie również dla firm, które dopiero co wystartowały ze swoją działalności, a jak wiadomo krótki staż na rynku często uniemożliwia dowolny wybór formy finansowania. Biorąc pod uwagę również niewygórowaną cenę może się okazać, że faktoring w Monevia będzie dla Twojej firmy idealnym rozwiązaniem i opcją na szybkie pozyskanie środków finansowych.

ZŁÓŻ WNIOSEK W MONEVIA

Ile kosztuje faktoring w Monevia?

Niestety na próżno szukać konkretnych informacji o kosztach i opłatach faktoringu w Monevia na stronie internetowej tej firmy. Jak dowiadujemy się z sekcji FAQ cena usługi zależy od typu i charakterystyki dłużnika (ocena jego zdolności finansowej), wartości brutto faktury oraz jej daty płatności. Firma proponuje zarejestrowanie się na stronie i sprawdzenie ewentualnych opłat przy pomocy odpowiedniego kalkulatora. Oczywiście dobrą informacją jest, że firma wystawia fakturę, która jest kosztem w firmie i można odliczyć 23% podatku Vat.

Warto zdawać sobie sprawę, że firm faktoringowych na rynku jest sporo i w przypadku, gdyby koszty proponowane przez Monevia nie sprostały Twoim oczekiwaniom możesz sprawdzić również oferty innych firm i je porównać. Oczywiście przy małych fakturach na krótki okres różnice nie będą znaczące, natomiast w przypadku większych kwot i dłuższych okresów różnice w opłatach mogą być odczuwalne. Jak wiadomo optymalizacja kosztów w firmie ma spore znaczenie, a prawdopodobnie rozpoczynając współpracę z daną firmą faktoringową będziesz korzystał z jej usług dłuższy czas. Warto więc odpowiedzialnie podejść do tego tematu i przeanalizować różne oferty. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest ranking faktoringu na stronie Asystenta Finansowego.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o Monevia

Monevia z racji, że posiada już długi staż na rynku faktoringowym posiada sporą rzeszę klientów, którym zapewniła odpowiednie finansowanie. Jak wiadomo klienci korzystający z usług finansowych mają różne, często skrajne opinie o danej instytucji. W przypadku Monevia zdecydowanie częściej pojawiają się pozytywne komentarze wskazujące w szczególności na szybką wypłatę środków oraz bardzo proste wnioskowanie online. Jak wynika z opinii Monevia nie zaciąga danych z Biura Informacji Kredytowej, co klienci uważają za duży plus współpracy z tą firmą. Oczywiście zdarzają się również negatywne opinie o Monevia, które głównie wskazują na dość wąską ofertę (brak faktoringu dłużnego, cichego) oraz brak możliwości oszacowania kosztów bez rejestracji na stronie. Jednak znaczna większość negatywnych opinii pisana jest przez osoby, które nie spłaciły swojego zobowiązania w terminie przez co firma rozpoczęła wobec nich działania windykacyjne. Nie należy więc przykładać dużej wagi do tego typu komentarzy. Jeżeli sam korzystałeś z usług faktoringu w Monevia podziel się swoją opinią z innymi. W sekcji komentarzy możesz opisać swoje wrażenia ze współpracy z tą firmą. Twoja opinia może pomóc innym w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług Monevia.

DODAJ OPINIĘ

Monevia adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWAMonevia Sp. z o.o.
KRS0000075028
NIP5541021281
REGON091225389
ADRESMonevia Sp. z o.o.
Juliusza Słowackiego 1
85-008 Bydgoszcz

 

Zalety i wady faktoringu w Monevia

Zalety
✔️ Szybkie i proste wnioskowanie
✔️ Ekspresowa wypłata środków
✔️ Faktury w PLN i w EURO
✔️ Możliwość odliczenia kosztów
✔️ Możliwość finansowania faktur na niskie kwoty
✔️ Monevia nie sprawdza BIK-u

 

Wady
❌ Brak informacji o kosztach na stronie
❌ Brak faktoringu dłużnego w ofercie
❌ Brak faktoringu cichego

Numer telefonu i dane kontaktowe do Monevia

Adres e-mail:monevia@monevia.pl
Numer na infolinie:52 525 77 10
Strona internetowa:monevia.pl

 

Monevia warunki faktoringu

Limit Faktoringowy300 000 zł
(50 000zł na start)
Okres spłatydo 90 dni
Wartość faktury100%
Rodzaj faktoringunależności
Opłaty i prowizjezależne od indywidualnego przypadku
Czas wypłaty
ok. 15 minut

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

Finea Faktoring - Logo
Brutto Faktoring - Logo
Fandla Faktoring - Logo
Aforti Factor - Logo
Faktoria - Logo
SMEO Faktoring - Logo
NFG e-Faktoring - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o Monevia

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o