Nest Bank – opinie klientów i informacje

Nest Bank - Logo


Ocena ogólna

Nest Bank – opinie klientów i informacje
śr: 3.7 | opinii: 10

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Nest Bank - Podstawowe informacje

Nazwa:Nest Bank
Data powstania:1995
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:319 357 000,00 zł
Numer NIP:5261021021
Numer KRS:0000030330
Numer Regon:010928125
Adres siedziby:ul. Wołoska 24, 02-675
Warszawa
Kredyt firmowy w Nest Banku:

Staż działalności
12 miesięcy

Maksymalna kwota
450 000 zł

Prowizja
3,99%

Konto firmowe w Nest Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł

Nest Bank w Liczbach

36 340 000

ZYSK W PLN

??

LICZBA KLIENTÓW

1 300

LICZBA ETATÓW

1995

ROK ZAŁOŻENIA

210

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Nest Bank to niewielki uniwersalny bank, który specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych oraz mikroprzedsiębiorców. Ma skromną ofertę, jednak jego pozycja jest stabilna i ugruntowana. Pracuje na nią od 1995 roku, zaś jego nazwa ma być symbolem bezpieczeństwa i zaufania, z którymi Nest Bank chce być kojarzony. Klienci cenią go za skrojoną pod ich potrzeby ofertę oraz dobrą komunikację.

Nest Bank historia i informacje

Nest Bank nie zawsze działał w obecnej formie prawnej i pod obecną nazwą. Tak naprawdę obecny kształt posiada dopiero od 2016 roku, jednak jego historia jest nieco dłuższa i warto się jej przyjrzeć. Początek dzisiejszego Nest Banku sięga 1995 roku, kiedy to Westdeutsche Landesbank (Europa) AG z siedzibą w Düsseldorfie zakłada w Polsce bank o nazwie „Westdeutsche Landesbank Polska” SA. Trudna w wymowie dla przeciętnego polaka nazwa nie wpływa negatywnie na rozwój tej instytucji. Wręcz przeciwnie kolejne lata przyniosły raczej ugruntowanie się pozycji tego banku. W 2003 roku zmieniono nazwę na WestLB Bank Polska SA. i pod nią funkcjonował przez kolejne 7 lat aż do 2010 roku. To wówczas Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na transakcję sprzedaży akcji WestLB Bank Polska S.A. pomiędzy niemieckim WestLB AG a konsorcjum, w skład którego weszły fundusz Abris Capital Partners (inwestor większościowy) oraz Dom Maklerski IDM SA. Poza zmianą właściciela wynikiem tej transakcji była również zmiana nazwy (od początku 2011) na Polski Bank Przedsiębiorczości SA.

Niedługo później bo w lipcu 2012 roku Abris Capital Partners stał się jedynym właścicielem banku poprzez odkupienie mniejszościowego pakietu akcji od Domu Maklerskiego IDM SA. Był to czas kiedy Polski Bank Przedsiębiorczości specjalizował się w obsłudze samorządów oraz małych i średnich firm. Pod koniec tego samego roku do oferty wdrożono również rozwiązania dla klienta detalicznego, ale jedynie w zakresie lokat bankowych. Dość znana w tamtym czasie była tzw. lokata spinająca.

Nest Bank - Wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Nest Banku

Rok 2013 był szczególny, gdyż doszło wówczas do pierwszej w historii tej instytucji fuzji z innym bankiem tj. FM Bank S.A. W wyniku tego połączenia powstał FM Bank PBP S.A. który funkcjonował pod dwiema markami. Jedną z nich był Bank Smart, który miał się wyróżniać mobilnością i wykorzystaniem aplikacji mobilnej do pełnego dostępu oferty produktowej. Co istotne był to bank w pełni internetowy, a placówki stacjonarne nie istniały. Drugą zaś marką był BIZ Bank, który specjalizował się w obsłudze podmiotów gospodarczych, skupiając się przede wszystkim na mikro i małych firmach. Obie marki istniały do do 27 października 2016 roku, gdyż dzień później zaczął funkcjonować Nest Bank – następca prawny łączący obie marki.

Obecna strategia Nest Banku opiera się na oferowaniu swoich produktów i usług klientom indywidualnym (głównie rodzinom) oraz biznesowym (przede wszystkim mikrofirmom). Przyjęta nazwa ma symbolizować bezpieczeństwo i zaufanie, a za produkt flagowy Nest Banku można uznać Nest konto, które charakteryzuje się bezwarunkowym brakiem jakichkolwiek opłat za podstawowe operacje finansowe. Jest to jeden z mniejszych polskich banków, jednak jego placówki możemy znaleźć w ponad 180 polskich miejscowościach.

Oferta Nest Banku

Nest Bank jest bankiem uniwersalnym, zatem przynajmniej z definicji powinien kierować swoją ofertę do wszystkich możliwych odbiorców. W rzeczywistości jednak Nest Bank skupia się na dość wąskiej grupie klientów, do której należą klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy. Instytucja ta chce wspierać rodziny w zarządzaniu finansami oraz mikroprzedsiębiorców (jednoosobowe działalności gospodarcze) i to do nich kieruje swoją ofertę, która nie jest szczególnie bogata jeśli porównamy ją z ofertą innych uniwersalnych banków komercyjnych. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona atrakcyjna. Wręcz przeciwnie warto się nią zainteresować, gdyż w wielu przypadkach może okazać się bardziej opłacalna niż produkty finansowe konkurencji.

W ofercie Nest Banku znajdują się produkty:

 

Jak widać oferta Nest Banku nie jest szczególnie szeroka, a klienci indywidualni nie mają obecnie możliwości korzystania z kredytów gotówkowych, hipotecznych, czy konsolidacyjnych. Inaczej jest w przypadku przedsiębiorców, dla których została przygotowana oferta kilka różnych kredytów w tym kredytu inwestycyjnego, czy kredytu na dowolny cel. Warto również zwrócić uwagę na rachunek osobisty, który jest całkowicie darmowy i który można założyć w oddziale, przez video rozmowę, czy wykonanie przelewu z innego banku.

Kredyt firmowy w Nest Banku:

Staż działalności
12 miesięcy

Maksymalna kwota
450 000 zł

Prowizja
3,99%

Konto firmowe w Nest Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Nest Bank opinie klientów

Dobre opinie klientów Nest Banku zdarzają się stosunkowo często i są podyktowane kilkoma powodami. Najczęściej klienci chwalą tą instytucję za ofertę bezwarunkowo darmowego konta osobistego, co jak wspominaliśmy jest flagowym produktem depozytowym tego banku. Nest Bank posiada również kilka sposobów płatności mobilnych, co nie uszło uwadze klientów. Dodatkowo można natknąć się na opinie chwalące promocyjne warunki lokat dla nowych klientów, którym oferowane są bardzo dobre oprocentowanie.

Oczywiście klienci posiadają również cenne i uzasadnione uwagi co do działalności Nest Banku. Warto tutaj wspomnieć aplikacji mobilnej, do której klienci dość często mają zastrzeżenia oraz o niewielkiej liczbie oddziałów, w których obsługa niestety nie jest na oczekiwanym wysokim poziomie.

Nest Bank, mimo że nie jest dużym graczem na naszym rynku obsługującym miliony klientów ze wszystkich możliwych sektorów, to nie trudno znaleźć opinie na jego temat. Fora internetowe i portale tematyczne są przepełnione różnymi opiniami o tej instytucji. Aby się o tym przekonać wystarczy w popularną wyszukiwarkę wpisać „Nest Bank opinie” i wybrać jedną ze stron, która się pojawi. Niestety nie trudno zauważyć, że o wiele częściej ze swoją opinią nie kryją się osoby, które nie są zadowolone z usług danego banku. Z reguły wynika to z tego, że osoby zadowolone nie szukają miejsc, w których chciałyby pochwalić instytucję, z którą współpracują. Nie mają po prostu do tego motywacji. Z kolei osoba zainteresowana konkretnym produktem, która trafia na same negatywne opinie może mieć nieco wypaczone wyobrażenie o banku, z którym współpraca może się układać całkiem nieźle. Dlatego też istotne jest czytanie opinii jak najbardziej obiektywnych. Zachęcamy zatem do pozostawienia komentarza na dole niniejszej strony, jeżeli potrafisz ocenić współpracę z Nest Bankiem ogólnie bez negatywnych/pozytywnych emocji. Twoja opinia może pomóc wielu osobom (klikając w poniższy przycisk przejdziesz do sekcji komentarzy).

DODAJ OPINIĘ

Nest Bank adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny BNP Paribas:
   Nest Bank S.A.
   ul. Wołoska 24
   02-675 Warszawa

 

Nest Bank wady i zalety

Niezwykle trudno o wiarygodne informacje w internecie, gdyż opinie tam pozostawiane często są niezweryfikowane i opisują współpracę z bankiem nierzetelnie. Często też są ze sobą sprzeczne lub występują nieregularnie. Dodatkowo o wiele łatwiej napotkać na krytykę niż pochwały. Dla każdej osoby, która zastanawia się nad skorzystaniem z oferty danej instytucji istotne jest zatem poznanie jej plusów i minusów, gdyż decyzje finansowe to reguły ważne decyzje. Dlatego też w poniższym zestawieniu prezentujemy najczęściej powtarzane wady i zalety Nest Banku.

Zalety
✔️ darmowe bezwarunkowo konto osobiste
✔️ rozwinięte płatności mobilne
✔️ promocyjne warunki dla klientów
✔️ wysoko oprocentowane lokaty bankowe
✔️ profesjonalizm konsultantów na infolinii
✔️ krótki czas oczekiwania na połączenia z konsultantem
Wady
❌ dość skąpa oferta
❌ brak oferty kredytów dla klientów indywidualnych
❌ zastrzeżenia klientów do działania aplikacji
❌ mała liczba oddziałów

INNE BANKI

inBank -Logo
Santander Bank - Logo
Alior Bank - Logo
Bank Pekao - Logo
Bank Millennium - Logo
Santander Consumer Bank - Logo
Volkswagen Bank - Logo
Credit Agricole - Logo
PKO Bank Polski - Logo
mBank - Logo
SPRAWDŹ RANKINGI

 

Wasza dyskusja i opinie o Nest Banku

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o