NFG e-Faktoring – opinie klientów i informacje

NFG e-Faktoring - Logo


Ocena ogólna

NFG e-Faktoring – opinie klientów i informacje
śr: 3.8 | opinii: 15

ZŁÓŻ WNIOSEK W NFG

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie NFG e-Faktoring?

NFG e-Faktoring posiada w ofercie standardowy faktoring należności, faktoring cichy oraz zaliczkowy.

Jaki jest limit faktoringowy w NFG e-Faktoring?

Limit faktoringowy w NFG e-Faktoring może wynieść nawet 250 000 zł.

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W NFG e-Faktoring możesz sfinansować do 100 000 zł na podstawie jednej faktury.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od NFG e-Faktoring?

W zależności od wyboru oferty NFG e-Faktoring może wypłacić pieniądze nawet w 5 minut!


NFG Faktoring Przykładowe opinie klientów

Monika, Piotrków Trybunalski, lat 44

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Otrzymałam wysoki limit faktoringowy. Wyższy niż się spodziewałam. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z NFG e-Faktoring!”

Marzena, Łódź, lat 52

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„W firmie wystawiamy dużo faktur z odroczonym terminem płatności. Taka branża. Siłą rzeczy zdarzają się problemy z płynnością. Odkąd korzystam z usług NFG ten problem praktycznie został wyeliminowany.”

Krzysztof, Wieliczka, lat 31

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Proste wnioskowanie, spory limit i ekspresowa wypłata to główne zalety tej firmy. Właśnie tego oczekiwałem od faktora. Mogę z czystym sumieniem polecić współpracę z NFG!

SPRAWDŹ OPINIE

Sukces każdej firmy zależy od wielu różnych czynników. Jednym z istotniejszy bezsprzecznie jest płynność finansowa, która umożliwia terminowe wywiązywanie się zobowiązań. Jej brak może z kolei spowodować spore problemy. Istnieje kilka sposobów na zapewnienie odpowiedniego przepływu środków, jednak nie wszystkie są opłacalne i dostępne dla wszystkich firm. Warto więc zainteresować się faktoringiem, który jest prosty w uzyskaniu, nie wymaga wielu formalności, jest łatwo dostępny i przede wszystkim jest stosunkowo tani. Podstawowym elementem faktoringu jest przedstawienie faktury z odroczonym terminem płatności firmie faktoringowej, która na jej podstawie zapłaci znacznie wcześniej niż kontrahent. Jedną z firm posiadający szeroką gamę usług w tym zakresie jest NFG e-Faktoring. Sprawdzimy, jak wygląda oferta i koszty faktoringu w tej firmie oraz opinie klientów, którzy już skorzystali z usług faktoringu w NFG.

NFG Narodowy Fundusz Gwarancyjny co to za firma?

NFG to skrót od pełnej nazwy, która brzmi „Narodowy Fundusz Gwarancyjny”. Jest to przedsiębiorstwo świadczące usługi faktoringowe dla małych i średnich przedsiębiorców, które może pochwalić się długi stażem, gdyż działa od 2007 roku. NFG jest częścią dużej spółki Kaczmarski Group, która działa na kilku polach w branży finansowej. Należą do niej m.in. Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. (popularny KRD) oraz Kaczmarski Inkasso (firma windykacyjna). Firma pod patronem KRS przyznaje certyfikat Rzetelna Firma, który zaświadcza o wiarygodności płatniczej danej firmy. Narodowy Fundusz Gwarancyjny zajmuje się działką finansowania przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na pomoc finansową w bieżącej działalności oraz na swój rozwój.

NFG oferuje wsparcie firmom działającym w różnych branżach i sektorach, w których często faktury wystawiane są z odroczonym terminem płatności. Jak się dowiadujemy ze strony internetowej z usług NFG mogą skorzystać firmy, których działalność dotyczy transportu, budownictwa, usług, handlu, przemysłu, gastronomii, a także freelancerzy. Praktycznie więc każda mała firma może starać się o faktoring w Narodowym Funduszu Gwarancyjnym, które oferta jest atrakcyjna i niezwykle szeroka w porównaniu do większości firm działających w branży faktoringu. Przedsiębiorstwa decydujące się na współpracę mogą liczyć na szybkie, sprawne i proste pozyskanie środków online. Samo NFG przedstawia się jaki pierwszy faktor online w Polsce. O ile zatem sama firma ma swoją siedzibę na ulicy Sędzikówny we Wrocławiu, o tyle z jej usług może skorzystać każdy przedsiębiorca niezależnie od tego, na jakim obszarze działa.

NFG e-Faktoring - Wygląd strony głównej

NFG e-Faktoring – wygląd strony internetowej

Oferta NFG e-Faktoring

Jak już wspominaliśmy NFG kieruje swoją ofertę faktoringu do mikro i małych firm z różnych branż. Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na współprace z tym faktorem mogą wybierać z szeregu opcji, które faktor ma w swojej ofercie, a ta jest znacznie szersza, niż w przypadku wielu firm konkurencyjnych. W ofercie NFG poza standardowym faktoringiem należności można skorzystać z faktoringu zaliczkowego, który umożliwia otrzymanie zaliczki jeszcze przed realizacją danego zlecenia i wystawieniem faktury, a także faktoringu cichego (niejawny, tajny, ukryty), który jest opcją dla tych firm, które nie chcą informować swojego klienta o usłudze. Dodatkowo NFG posiada autorską ofertę, którą nazwał Faktoringiem Ekspresowym. Usługa ta polega na przelaniu pieniędzy nawet w 5 minut i to jeszcze przed powiadomieniem kontrahenta o skorzystaniu przez firmę z faktoringu. Jak widać oferta NFG jest bogata, dzięki czemu wiele przedsiębiorstw z różnych branż może znaleźć opcję dla siebie.

Oferta NFG e-Faktoring w pigułce

Faktoring należności (jawny)
✅ Bez formalności 100% online
✅ Od 1,99 zł za każde sfinansowane 100 zł (na 30 dni)
✅ Limit finansowy od 5000 do 250 000 zł
✅ Finansowanie pojedynczej faktury od 200 do 100 000 zł
✅ Firma powinna działać minimum od 12 miesięcy
✅ Termin płatności maksymalnie 90 dni
Faktoring cichy (ukryty)
✅ Bez formalności 100% online
✅ Pieniądze na konto nawet w 5 minut
✅ Kontrahent nie wie o podjętej współpracy
✅ Płatność jest wymagana od faktoranta
Faktoring zaliczkowy
✅ Bez formalności 100% online
✅ Pieniądze na konto nawet w 5 minut
✅ Szybki dostęp do gotówki na bieżące wydatki
✅ Stały dostęp do odnawialnego limitu na zaliczki
Faktoring ekspress
✅ Bez formalności 100% online
✅ Środki jeszcze przed rozpoczęciem cesji przez kontrahenta

ZŁÓŻ WNIOSEK W NFG

Skorzystanie z oferty faktoringu w NFG jest proste. Wszystkie kwestie można załatwić nie ruszając się sprzed komputera, a pieniądze otrzymać (w zależności od wyboru oferty) nawet w 5 minut. Niestety oferta faktoringu nie jest w 100% pełna, gdyż nie przewiduje ona Faktoringu dłużnego (odwrotnego), dzięki któremu można sfinansować niezbędne zakupy w przypadku braku środków finansowych. Jeżeli zależy Ci na usłudze tego typu powinieneś sprawdzić oferty firm konkurencyjnych.

Czy faktoring NFG się opłaca?

Faktoring sam w sobie jako usługa na pewno jest opłacalna dla tych przedsiębiorstw, które mają chwilowe trudności z płynnością finansową. W różnych branżach tego typu problemy mogą pojawiać się rzadko w innych nieco częściej, dlatego też warto nawiązać współpracę z firmą, która w szybki sposób udzieli taniego finansowania. Inne opcje często nie są tak dostępne, a sam kredyt firmowy nie zawsze będzie odpowiednim rozwiązaniem. Dodatkowo trudniej go uzyskać i trzeba liczyć się z dodatkowymi formalnościami, które nie są konieczne w przypadku faktoringu w NFG, który oferuje prosty i szybki dostęp do gotówki w momencie, w którym jest to niezbędne. Warto więc nawiązać współpracę z odpowiednią firmą.

Faktoring w NFG poza istotnymi zaletami, takimi jak dostępność i łatwość we wnioskowania, posiada jeszcze jeden duży plus. Mianowicie chodzi o cenę. Narodowy Fundusz Gwarancyjny to jedna z tańszych opcji na rynku, dlatego jeżeli Twoja firma potrzebuję szybkiej gotówki i nie może sobie pozwolić na oczekiwanie opłacenia faktur od kontrahentów, to bezsprzecznie warto zainteresować się ofertą tego faktora. W zależności zatem od branży, w której działasz i potrzeb, które posiada Twoja firma, faktoring w NFG może być jedną z bardziej opłacalnych opcji, z których masz możliwość skorzystać.

ZŁÓŻ WNIOSEK W NFG

Ile kosztuje faktoring w NFG?

Faktoring w NFG jest relatywnie tanim sposobem na finansowanie swoje działalności. Sam koszt jest uzależniony od kilku parametrów m.in. od oceny firmy, wybranej oferty i terminu płatności. NFG co prawda nie podaje na swojej stronie internetowych dokładnych cen za swoje konkretne usługi, można natomiast skorzystać z kalkulatora, który w dość precyzyjny sposób określa prawdopodobne koszty przy danych parametrach. Poniżej znajduje się zestawienie opłat, które będziesz musiał ponieść wybierając odpowiednią kwotę i termin spłaty.

30 dni
60 dni90 dni
5000 zł99.50 zł199.00 zł298.00 zł
10 000 zł199.00 zł398.00 zł597.00 zł
25 000 zł497.50 zł995.00 zł1492.50 zł
50 000 zł995.00 zł1990.00 zł2985.00 zł
100 000 zł1990.00 zł3980.00 zł5970.00 zł

Powyższe opłaty są niskie, a finalnie powinny być jeszcze niższe, gdyż stanowią one koszt w firmie, a więc obniżają odpowiednio podatek, który należy odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Niezależnie od tego warto sprawdzić jak wyglądają pod tym względem oferty konkurencji. Możesz to zrobić samodzielnie lub przy pomocy chociażby rankingu firm faktoringowych, w którym porównujemy usługi poszczególnych faktorów.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o NFG e-Faktoring

Klienci, którzy skorzystali już z usług faktoringowych NFG mają z reguły dobre opinie o współpracy z tą firmą. Cenią sobie jej zalety, do których można zaliczyć możliwość skorzystania z całej oferty za pomocą internetu, niezwykle szybką wypłatę środków, niską cenę usług. Wiele przedsiębiorców korzysta z faktoringu cichego i zaliczkowego, który nie zbyt często widnieją w ofercie innych firm faktoringowych. Oczywiście NFG nie jest wyjątkiem na rynku i można znaleźć również negatywne komentarze o tej firmie. Głównie sprowadzają się one do wskazania na brak faktoringu dłużnego oraz wymogu dość długiego stażu firmy na rynku (12 miesięcy). Duża część komentarzy nie posiada obiektywnych argumentów i sprowadza się do rozczarowania podjętymi przez NFG działaniami windykacyjnymi spowodowanymi nieterminowym uregulowaniem należności przez faktoranta.

DODAJ OPINIĘ

Narodowy Fundusz Gwarancyjny adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWANarodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
KRS0000610456
NIP8951643411
REGON932008431
ADRESNarodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
Danuty Siedzikówny 12
51-214 Wrocław

 

Zalety i wady faktoringu w NFG e-Faktoring

Zalety
✔️ Ciekawa oferta
✔️ Proste wnioskowanie
✔️ Ekspresowa wypłata (nawet w 5 minut)
✔️ Wysoki limit faktoringowy
✔️ Niskie koszty
✔️ Faktoring cichy i zaliczkowy w ofercie
✔️ Oferta kierowana do klientów z wielu branż

 

Wady
❌ Brak faktoringu dłużnego (odwrotnego)
❌ Oczekiwany jest 12 miesięczny staż od firmy

Numer telefonu i dane kontaktowe do NFG e-Faktoring

Adres e-mail:oferta@nfg.pl
info@nfg.pl
Numer na infolinie:71 773 70 00
71 773 70 30
Strona internetowa:nfg.pl

 

NFG warunki faktoringu

Limit Faktoringowydo 250 000 zł
Okres spłaty30, 60, 90 dni
Wartość fakturyod 200 zł do 100 000 zł
Rodzaj faktoringunależności, cichy, zaliczkowy
Opłaty i prowizjeod 1,99 zł za każde sfinansowane 100 zł (na 30 dni)
Czas wypłaty
nawet w 5 minut

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

Brutto Faktoring - Logo
SMEO Faktoring - Logo
Aforti Factor - Logo
Faktoria - Logo
Finea Faktoring - Logo
Monevia - Logo
Fandla Faktoring - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o NFG e-Faktoring

Facebook

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DaminKonradAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Korzystałem niejednokrotnie i jak dla mnie na plus.

Damin
Gość
Damin

Świetna opcja dla firm.