Ranking pożyczek na dowód

Ranking pożyczek na dowód
śr: 4.1 | opinii: 57
Nie chcesz lub nie możesz tracisz czasu na formalności? Musisz szybko pożyczyć pieniądze? Znamy rozwiązanie Twojego problemu. To szybka pożyczka na dowód! Są one niezwykle popularne wśród Polaków i stanowią konkurencję dla kredytów bankowych, które często niosą ze sobą wiele komplikacji w procesie wnioskowania. Sprawdź nasz ranking pożyczek na dowód, a pożyczysz szybko, tanio, bezpiecznie i nie przepłacisz!

>>POPULARNA OFERTA<<

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 6 000 PLN

Okres spłaty
12 – 36 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
36 miesięcy

Pożyczka nie tylko dla graczy – Pieniądze na dowolny cel

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
2 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
6 – 24 miesięcy

Wysoka kwota – Długi okres spłaty – Niska rata

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
3 000 – 60 000 PLN

Okres spłaty
6 – 84 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
4 – 50 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
2 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
6 – 36 miesięcy

Pożyczka bez BIK – Dla zadłużonych

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 10 000 PLN

Okres spłaty
6 – 40 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
200 – 20 000 PLN

Okres spłaty
2 – 48 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
300 – 20 000 PLN

Okres spłaty
3 – 48 miesięcy

PRZYDATNE ARTYKUŁY
PORADNIK O POŻYCZKACH NA DOWÓD

 

Co to jest pożyczka ratalna na dowód osobisty?

Pożyczka na dowód to oferta firm pożyczkowych kierowana do osób, które chcą pożyczyć pieniądze bez zbędnych zaświadczeń. Posiadanie samego dowodu osobistego jest wystarczające, aby złożyć wniosek. Tym samym, aby ją otrzymać nie musisz posiadać innych zaświadczeń, chociażby zaświadczenia o zarobkach, które bardzo często jest wymagane przy podobnych produktach kredytowych. Cała procedura jest prosta i często odbywa się online, dzięki czemu aby złożyć wniosek, otrzymać decyzję i pieniądze na konto osobiste, nie musisz się ruszać sprzed komputera.

Jest to podstawowy argument, który sprawia że tego typu pożyczki są niesamowicie popularne. Osoby potrzebujące pieniędzy są przyciągane hasłami reklamowymi typu „pożyczka bez zbędnych formalności”, „pieniądze w kilka minut”, „szybka pożyczka na dowód”. Bardzo często hasła te mają pokrycie w rzeczywistości, a firmy pożyczkowe wywiązują się ze swoich obietnic.

 

Cechy pożyczki na dowód

Pożyczki bez zaświadczeń to szczególny produkt na naszym finansowym rynku. Żeby móc zrozumieć jego zasady działania, powinieneś zapoznać się z cechami, które wyróżniają ten typ pożyczki spośród jej bardziej skomplikowanych odpowiedników. Tylko wówczas będziesz mógł określić, czy jest to dla Ciebie odpowiednia forma pożyczania pieniędzy, czy też może lepiej abyś zdecydował się na coś innego.

1) Brak zaświadczeń

Typową i podstawową cecha pożyczki na dowód jest to, że wszystkie formalności są ograniczone do podstawowego minimum, które jest wymagane przez prawo. Oczywiście nie oznacza to, że każdy może otrzymać tego typu pożyczkę. Firmy pożyczkowe mają swoje własne procedury związane z przyznawaniem pożyczek, zaś sam dowód osobisty jest jedynym dokumentem, który będzie nam potrzebny przy wypełnianiu wniosku.

2) Łatwiej niż o kredyt gotówkowy

Kolejną pozytywną cechą przemawiającą za tą formą pożyczania pieniędzy jest to, że nie każdy ma możliwości (lub chęci) wnioskowania o kredyt gotówkowy, co wiąże się ze znacznie większą ilością formalności. Często trzeba udać się do banku, przedstawić odpowiednie zaświadczenia, a decyzja o przyznaniu kredytu o wiele częściej niż w przypadku pożyczek pozabankowych bywa negatywna. Nawet sam fakt kalkulacji ewentualnej raty jest bardziej uciążliwy. Ewentualną symulację kredytu bankowego dostaniemy, gdy pracownik banku przeprowadzi z nami mini wywiad, zaś w przypadku pożyczki na dowód wystarczy sprawdzić kalkulację raty za pomocą suwaka określającego czas i kwotę pożyczki, który znajduje się na stronie internetowej firmy pożyczkowej.

3) Elastyczna rata

Jak już wspomnieliśmy rata i wysokość pożyczki zależy od Ciebie. Oczywiście maksymalna wysokość jest ograniczona i każda firma stosuje własną politykę w tym zakresie. Do sprawdzenia i dopasowania raty do swoich możliwości wystarczy prosta analiza za pomocą suwaków znajdujących się stronach pożyczkodawców. Dzięki nim możesz sprawdzić ile będziesz musiał miesięcznie oddawać przy danym okresie spłaty i kwocie pożyczki. Pozwala to na stworzenie takich warunków pożyczenia, które będą idealne dla Ciebie i nie będą zbyt mocno godzić w Twój budżet domowy.

4) Wysokie kwoty i stosunkowo długi okres spłaty

Kwoty w przypadku pożyczki na dowód są znacząco wyższe, niż w przypadku inny produktów pozabankowych, chociażby chwilówek. Natomiast nie są aż tak duże, jak w przypadku kredytów bankowych. Powodem takiego stanu jest to, że maksymalny okres spłaty kredytów gotówkowych wynosi często nawet 10 lat, zaś pożyczki na dowód rzadziej są spłacane dłużej niż 48 miesięcy. Oczywiście nie jest to reguła i możemy się spotkać pożyczkami udzielanymi na dłuższy okres ale również z okresami 12, 24 czy 36 miesięcznymi. Kwoty pożyczek na dowód dochodzą nawet do 50 000 zł co (biorąc pod uwagę prostotą procedurę wnioskowania) jest dużą sumą.

5) Wniosek, weryfikacja i decyzja online

W przypadku większości firm cała procedura odbywa się przez internet. Wystarczy przejść na stronę pożyczkodawcy, aby móc skutecznie rozpocząć całą procedurę. Każda pełnoletnia osoba może to zrobić i nie musi przy tym spełniać szczególnych wymagań, czy dysponować wyjątkowymi umiejętnościami.

6) Wysoki koszt

Nie ma co ukrywać, że pożyczki na dowód posiadają również wady. Nie ma idealnego rozwiązania na pożyczenie pieniędzy i z pewnością pożyczki bez zaświadczeń również nim nie są. Stosunkowo wysoki koszt, to coś co stawia spory minus przy tym produkcie pozabankowym. W większości przypadków pożyczka bez zaświadczeń jest droższa od kredytów bankowych. Jednak nie zawsze tak musi być. Dlatego też, abyś odnalazł się w bardzo szerokiej ofercie produktów pożyczkowych, przygotowaliśmy ranking pożyczek na dowód i posegregowaliśmy oferty tak, aby na jego szczycie znalazły się najtańsze opcje. Zdarzają się pożyczki, które niczym nie ustępują kredytom gotówkowym. Najlepiej żebyś sam się o tym przekonał sprawdzając nasz ranking i robiąc kalkulację na stronie pożyczkodawcy.

 

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę na dowód?

Kiedy rozważasz pożyczenie pieniędzy warto, abyś przeanalizował różne źródła i wybrał takie, które będzie dla Ciebie optymalne pod kątem:

  • wysokości kwoty,
  • comiesięcznych rat,
  • ogólnego kosztu,

 

a także będzie odpowiadało Twoim potrzebom i wymaganiom. Może zaistnieć kilka przesłanek, które sprawią, że pożyczka na dowód będzie dla Ciebie najlepszą możliwą opcją.

Pożyczka bez zaświadczeń będzie dobrym wyborem, jeśli:

  • chcesz pożyczyć online – pożyczkę na dowód  załatwisz całkowicie przez internet. Nie będziesz musiał ruszać się sprzed swojego komputera aby uzyskać środki.
  • szukasz pożyczkodawcy, który szybko udzieli Ci pożyczki – decyzja jest podejmowana automatycznie, nie musimy donosić dokumentów, czekać na stanowisko analityka czy na inne kwestie, które opóźniają wypłatę pieniędzy.
  • nie posiadasz żadnych zaświadczeń – dowód osobisty w przypadku tej pożyczki całkowicie wystarczy. Reszta to kwestia oświadczeń w formularzu.
  • Twój wniosek w banku został odrzucony – nie jest tajemnicą, że firmy pożyczkowe patrzą na swoich klientów nieco bardziej łaskawym okiem, niż banki.

 

Jak wygląda procedura przyznawania pożyczek na dowód?

Procedura pożyczki na dowód jest bardzo prosta i każdy bez większego problemu powinien dać sobie radę z wypełnieniem wniosku i zrozumieniem poszczególnych etapów. Postaraliśmy się pokrótce opisać każdy z nich tak, abyś miał lepszy wgląd w to, jak będzie wyglądał cały tryb udzielenia pożyczki bez zaświadczeń.

1) Wypełnienie wniosku na stronie pożyczkodawcy

Wypełnienie wniosku to nieodłączny element starania się wszystkie produkty związane z finansami. Wniosek wypełniasz zdalnie i polega on na wpisaniu swoich danych w formularzu. Zazwyczaj są one skonstruowane w taki sposób, abyś nie miał wątpliwości co i gdzie wpisać. Ponadto możesz otrzymać odpowiednie podpowiedzi, a gdy dane będą źle wpisane nie przejdziesz do kolejnego kroku.

Przy pożyczkach na dowód, dane które musisz podać zazwyczaj są podstawowe i dotyczą Twojej osoby w takim zakresie, aby pożyczkodawca wiedział komu pożycza pieniądze i z jakiego tytułu czerpiesz dochody. Nie będziesz musiał przedstawiać żadnych zaświadczeń z tym związanych. Jednak musisz mieć na uwadze, że bazy BIK, KRD i inne mogą zostać sprawdzone.

2) Weryfikacja danych zawartych we wniosku

Każda firma przed udzieleniem pożyczki na dowód, musi Cię zweryfikować. W końcu wniosek wypełniłeś online, nie przedstawiasz żadnych dokumentów, ani zaświadczeń, a podejmowanie decyzji „na słowo honoru” nieznanej osoby byłoby – delikatnie mówiąc – mocno ryzykowne dla każdego, nie tylko firm pożyczkowych.

Zatem jak wygląda weryfikacja? Bardzo prosto. Właściwie istnieją dwie zbliżone do siebie możliwości. Pierwszą z nich jest przelanie bardzo małej kwoty (zazwyczaj jednego grosza) w celu sprawdzenia, czy wszystkie dane osobiste zgadzają się z danymi właściciela rachunku, na który zostanie przelana wnioskowana kwota. Drugą opcja jest weryfikacja przez aplikacje, jest to nieco szybszy sposób. Polega na tym, że logujesz się na swoje konto, a program sprawdza czy dane na Twoim koncie są właściwie. Przy okazji firma może sprawdzić, czy otrzymujesz wpływy, które odpowiadają temu co zawarłeś w formularzu.

3) Decyzja pozytywna lub odmowa w sprawie przyznania pożyczki na dowód

Zazwyczaj jest podejmowana automatycznie, to znaczy, że pracownicy firmy nie są angażowani w całą procedurę. Ewentualnie może się zdarzyć, że otrzymasz telefon od pracownika w celu potwierdzenia danych we wniosku. Następnie poprosi Cię on o chwilę cierpliwości w celu podjęcia decyzji. Każda firma może działać w nieco inny sposób. Jednak niezależnie od instytucji, którą wybierzesz istnieją tylko trzy prawdopodobne decyzje, które mogą być podjęte przez pożyczkodawcę.

Pożyczka na dowód zostanie Ci udzielona

Otrzymasz informację, która potwierdzi Twoją zdolność to otrzymania środków. Wówczas nie pozostaje Ci nic innego jak oczekiwanie na przelew.

Dostaniesz odmowę

Najmniej optymistyczna wiadomość. Niestety rzadko się zdarza, żeby firma pożyczkowa udzielała informacji, dlaczego otrzymujesz odmowę. Właściwie istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich to, to że nie posiadasz właściwej zdolności kredytowej. Druga opcja jest taka, że firma wycofała się ze względu na Twój BIK.

Zostanie Ci zaproponowana inna kwota

Jest to dość częsta praktyka. Po zweryfikowaniu okazuje się, że według instytucji kwota, o którą wnioskujesz przewyższa Twoje możliwości finansowe. Wówczas zamiast odmowy dostajesz kontrpropozycje, która jest mniejsza od pierwotnej kwoty. Jej akceptacja jest zależna od Ciebie. Możesz się zgodzić i wówczas otrzymać mniejsze środki i spłacać mniejszą ratę lub postarać się o pożyczkę na dowód u innego pożyczkodawcy.

4) Przelanie środków na konto

Jeżeli otrzymałeś pozytywną decyzję, ostatni etap to otrzymanie środków na konto. Wnioskowane środki otrzymasz na zweryfikowany i wskazany we wniosku numer konta. Jeżeli firma pożyczkowa ma konto w tym samym banku co Ty lub zleca przelew natychmiastowy (a dzieje się tak w większości przypadków), to nie powinieneś czekać na pieniądze dłużej niż 15 minut. W tym momencie firma pożyczkowa wypełniła warunki umowy. Teraz Twoja kolej, aby zrobić to samo i spłacać raty według ustalonego harmonogramu.

 

Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać pożyczkę na raty bez zaświadczeń?

Aby otrzymać tego typu pożyczkę, poza samym faktem posiadania dowodu trzeba spełnić kilka dodatkowych warunków. Warunki te nie są niczym szczególnym, jednak mogą stanąć na drodze po uzyskanie pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Przede wszystkim musisz spełnić warunek minimalnego wieku. Zazwyczaj wystarczy, że jesteś pełnoletni, jednak nie zawsze. Niektóre firmy pożyczkowe mogą pożyczać jedynie osobom, które skończyły 21 lub 23 lata. Zależy to od wewnętrznej polityki danej instytucji i nie jest ogólnie przyjętą regułą. Jeżeli jesteś młodszy możesz sprawdzić chwilówki od 18 lat. Kolejną kwestią jest posiadanie konta osobistego, dzięki któremu zostaniesz zweryfikowany i na które zostaną przelane środki. Brak konta nie powinien stanąć na przeszkodzie po pożyczkę na dowód. Jeżeli go nie masz, możesz w każdej chwili założyć za darmo sprawdzając nasz ranking kont osobistych (znajdziesz go w menu).

Podczas weryfikacji może się zdarzyć, że pracownik firmy zadzwoni do Ciebie, aby potwierdzić Twoje dane. Dlatego będziesz zobowiązany na podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail, który może być użyty w celu przesłania Ci umowy, harmonogramu lub informacji handlowych.

Ostatnie dwa warunki, które nie są regułą, ale mogą się zdarzyć. Są to kwestie, przez które część osób może nie otrzymać pożyczki. Pierwsza to „dobry” BIK, a druga to stały dochód. O ile pożyczka na dowód charakteryzuje się brakiem zaświadczeń, o tyle prawdopodobnie będziesz musiał podać dane pracodawcy w formularzu.

 

Czy firmy oferujące pożyczki na dowód tożsamości sprawdzą mnie w BIK-u?

Jest to dobre pytanie, dla każdego kto obawia się, że jego „zły” BIK może przekreślić plany na pożyczenie pieniędzy. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każda firma pożyczkowa ma swoje własne, wewnętrzne procedury związane z podejmowanie decyzji. Znacząca część firm pożyczkowych sprawdzi Cię w BIK-u, a także w KRD. Jeżeli „masz coś za uszami” może się okazać, że rzeczywiście stanie to na drodze do otrzymania pożyczki na dowód. Nie powinieneś jednak popadać w panikę i aplikować na ślepo licząc, że u którejś z firm Twój wniosek przejdzie.

Dla osób które mają problemy z negatywnymi wpisami w różnych bazach, przygotowaliśmy specjalne zestawienie ofert pożyczek ratalnych bez BIK. W tym rankingu ofert powinieneś znaleźć ofertę, gdzie pomimo widnienia Twojego nazwiska w bazach dłużników, to przy stałym dochodzie powinieneś otrzymać pożyczkę. Również tutaj, kwestie związane z aplikowaniem nie powinny stanąć na przeszkodzie. W większości przypadków wniosek możesz złożyć online, a pieniądze otrzymasz jeszcze tego samego dnia.

 

Pożyczka na dowód jak dopasować ratę?

Pożyczka na dowód to dość elastyczne rozwiązanie, które możesz dopasować do swoich potrzeb, ale również (a może przede wszystkim) możliwości. Korzystając z tej metody na pożyczanie pieniędzy powinieneś mieć na uwadze nie tylko kwotę, o którą wnioskujesz, ale również drugi element, którym jest jest comiesięczna rata. Dość znaczna część społeczeństwa żyje chwilą i biorąc pożyczkę na dowód, raczej rozmyśla o sposobach wydania pieniędzy, niż o tym jak przyszła rata wpłynie na ich finanse osobiste.

Bardzo ważną kwestią przy zaciąganiu jakiekolwiek zobowiązania jest odpowiedzialność, którą bierzemy na swoje barki w raz z pożyczką czy kredytem. Dopasowanie raty ma dwa oblicza. Z jednej strony czym dłuższy okres wybierzemy tym rata będzie mniejsza, zaś koszty pożyczki większe.

Z drugiej krótki okres to mniejsze koszty ale większa rata. Jak zatem ją dopasować? Powinieneś na podstawie swojego dochodu oszacować, na jak wysokie zobowiązanie Cię stać. W tym zakresie lepiej nie ryzykować i jeżeli masz wątpliwości lepiej abyś zachował płynność finansową i nie narażał się na komplikacje z płatnością. Z kolei jeżeli nie posiadasz innych comiesięcznych płatności, a Twój dochód pozwala na nieco większą ratę możesz się na nią zdecydować, ponieważ zaoszczędzisz na kosztach i szybciej spłacisz pożyczkę. Odpowiedzialne pożyczanie to zawsze przemyślane działanie.

 

Ile kosztuje pożyczka na dowód bez zaświadczeń?

Jeśli chodzi o rynek pożyczek na dowód, to jest on dość rozwarstwiony. Jednocześnie utarło się przekonanie, że tego typu pożyczki to drogie rozwiązanie. Rzeczywiście to prawda, w szczególności jeżeli porównamy je z produktami kredytowymi, które oferują nam banki. Natomiast istnieją pożyczki na dowód, które pod względem kosztów są bardzo konkurencyjne, można nawet powiedzieć, że nie ustępują lub są równe kredytom gotówkowym.

Jako pożyczkobiorca możesz zatem wnioskować o produkt, który jest niesłychanie drogi, a możesz też znaleźć tanią ofertę. Różnica pomiędzy oboma rozwiązaniami, przy dużej kwocie, może sięgać nawet kilkuset złotych! I to jest najlepszy argument za tym, żeby tej kwestii nie pozostawiać przypadkowi.

 

Jak znaleźć tanią pożyczkę na dowód?

Na znalezienie taniej pożyczki bez zaświadczeń w praktyce mamy trzy opcje. Pierwsza z nich to samodzielne wertowanie internetu, sprawdzanie oprocentowania i opłat administracyjnych każdej możliwej oferty. Druga opcja to przechadzka do pośrednika, który wybierze pożyczkę za nas. Musisz mieć jednak świadomość, że tego typu pośrednicy posiadają umowy jedynie z kilkoma firmami pożyczkowymi. Trzecia najłatwiejsza i według nas najbardziej rozsądna decyzja to znalezienie rankingu, który jest najbardziej neutralny i porównuje oferty całego rynku.

Asystent finansowy porównuje oferty 64 firm pożyczkowych, nie pobiera od Ciebie żadnych opłat i kieruje się dobrem pożyczkobiorcy. Zabieganie o możliwość stałej współpracy na wszelkich płaszczyznach poprzez obiektywizm, wartość i zaufanie jest naszą główną dewizą. Chcąc znaleźć najlepszą pożyczkę na dowód powinieneś wrócić na górę strony i skorzystać z rankingu pożyczek na dowód.

 

Dyskusja i wasze opinie o pożyczkach na dowód:

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o