Ranking pożyczek bez BIK

Ranking pożyczek bez BIK
śr: 4.3 | opinii: 63
Masz wpisy w bazach dłużników i myślisz, że nie masz szans na pożyczkę? Nic bardziej mylnego. O pożyczki bez BIK możesz wnioskować pomimo złej historii kredytowej. Starannie wyselekcjonowaliśmy firmy, które nie sprawdzą Twojej przeszłości finansowej lub zrobią to pobieżnie nie przykładając do negatywnych wpisów zbyt dużej wagi. W dodatku są to pożyczkodawcy, którzy oferują prostą procedurę oraz minimum formalności. Sprawdź nasz ranking pożyczek bez BIK, złóż wniosek online i otrzymaj pieniądze jeszcze dzisiaj.

Pożyczka bez BIK – Dla zadłużonych

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 10 000 PLN

Okres spłaty
6 – 40 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
300 – 20 000 PLN

Okres spłaty
3 – 48 miesięcy

Do 3 000 zł za darmo – Pożyczka bez BIK

Pierwsza darmowa
TAK

Kwota pożyczki
200 – 5 000 PLN

Okres spłaty
10 – 30 dni

Do 3 000 zł za darmo – Pożyczka bez BIK

Pierwsza darmowa
TAK

Kwota pożyczki
200 – 15 000 PLN

Okres spłaty
10 – 45 dni

Pierwsza darmowa
TAK

Kwota pożyczki
200 – 15 000 PLN

Okres spłaty
10 – 30 dni

Pierwsza darmowa
NIE

Kwota pożyczki
500 – 6 000 PLN

Okres spłaty
30 dni

Pierwsza darmowa
TAK

Kwota pożyczki
100 – 8 000 PLN

Okres spłaty
14 – 30 dni

PRZYDATNE ARTYKUŁY
PORADNIK O POŻYCZKACH BEZ BIK

 

Pożyczki bez BIK jako osobny produkt pozabankowy

Pożyczki na raty cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. Nie są oferowane przez banki tylko przez  firmy pożyczkowe, które pożyczają pieniądze klientom w oparciu o przepisy prawa cywilnego. Dzięki temu są bardziej elastyczne, łatwiej o nie wnioskować, posiadają mnie procedur, a także łatwiej o pozytywną decyzję, niż w przypadku kredytu gotówkowego.W Polsce istnieje dość spora grupa osób, która miała w przeszłości problemy finansowe, a co za tym idzie ich bazy nie są wzorowe. Często osoby te szukają rozwiązań, które umożliwią im zaciągnięcie zobowiązania, które będą mogły spłacać w ratach.

W przypadku kredytowych produktów bankowych ich pozycja jest bardzo zła i nie mają szans na kredyt, nawet po mimo regularnych wpływów na konto. Podobnie bywa w branży pozabankowej, gdyż większość firm pożyczkowych, które trudni się tym tym segmentem rynku finansowego, również sprawdza swoich klientów w BIK i/lub KRD. Na przeciw tej sytuacji wyszło kilka firm, które trudni się w oferowaniu pożyczek na raty bez BIK i sprawdzania innych baz. Właśnie o tym rodzaju pożyczki jest niniejszy poradnik.

 

Czym jest pożyczka bez BIK i KRD na raty?

Pożyczka bez BIK i KRD to produkty podobne do kredytów bankowych. Do podstawowych wspólnych cech możemy zaliczyć to, że wypłata środków jest przelewana na Twoje konto osobite i posiadasz harmonogram spłat, według którego uiszczasz co miesiąc ustalone z góry raty na konto pożyczkodawcy. Istnieją dwie podstawowe różnice. Pierwsza z nich jest taka, że pożyczkodawca, u którego wnioskujesz o pożyczkę nie sprawdzi Twojej historii kredytowej w bazie BIK, a także nie będzie Cię prześwietlał w bazach dłużników, takich jak KRD czy BIG. Twoja przeszłość finansowa i zobowiązania są mu całkowicie obojętne.

Ten rodzaj pożyczek możemy podzielić na dwie kategorie:

 • gotówkowe pożyczki na raty bez BIK – pełnią tę samą funkcję, co kredyt gotówkowy oraz „zwykłe” pożyczki na raty. Różnica jest oczywista. W przypadku tych dwóch pierwszych Twoje bazy zostaną sprawdzone, inaczej jest w przypadku pożyczki bez BIK.
 • hipoteczne pożyczki na raty bez BIK – podobną funkcję pełni bankowy kredyt hipoteczny . Pożyczasz pieniądze od firmy pożyczkowej, a Twoja nieruchomość zostaje wpisana jako zabezpieczenie kredytu. Dzięki temu możesz liczyć na naprawdę sporą pożyczkę.

 

Dla kogo pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie a dla kogo nie?

Pożyczki na raty bez sprawdzania baz dłużników są kierowane do wszystkich osób pełnoletnich. Część z nich posiada mocne argumenty za tym, żeby rzeczywiście z niej skorzystać. Jednak nie każda osoba, która chce pożyczyć pieniądze powinna aplikować o pożyczkę bez BIK. Dlatego że istnieją o wiele tańsze i bardziej dopasowane rozwiązania kredytowe. Zatem, dla kogo pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie, a dla kogo nie?

Pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie

Grupę osób dla których pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie (a czasami nawet ostatnia deska ratunku), możemy podzielić na kilka kategorii. Jednak wszystkie z nich łączą dwa wspólne elementy, które w pewien sposób wynikają z siebie wzajemnie. Pierwszy z nich to brak możliwości ubiegania się o kredyt lub pożyczkę na zasadach, według których jesteśmy weryfikowani w bazach. Druga to bardzo zła sytuacja finansowa. Poniżej widnieje lista osób, które powinny zastanowić Cię nad wnioskowanie o pożyczkę bez BIK.

Osoba mająca złą historię kredytową

Problemy z przeszłości potrafią ciągnąć się za nami całymi latami. Wystarczy że spóźnimy się z ratą ponad 31 dni i automatycznie nasz BIK staje się „zły”. Dla wszystkich banków i znaczącej części firm pożyczkowych stajemy się automatycznie niewiarygodni, a nasze szanse na otrzymanie kredytu czy pożyczki spadają do zera. Większość banków prześwietla naszą historię kredytową nawet 5 lat wstecz. Wystarczy, że mieliśmy gorszy okres (nawet krótki) w życiu pod względem finansowym i możemy zapomnieć o jakimkolwiek kredycie bankowym. Wystarczy, że straciliśmy stałe źródło dochodu (bo przecież pracę może stracić każdy) i mimo, że uregulowaliśmy dawno nasze zobowiązania, to i tak musimy ponieść tego konsekwencje. Niezależnie czy z własnej winy, czy też nie. Jedyna szansa na kolejne ratalne zobowiązanie to pożyczka bez BIK.

Osoba, która znalazła się w spirali zadłużenia

Rosnące zobowiązania, brak płynności finansowe i spłacanie długów poprzez zaciąganie kolejnych. To wszystko może sprawić, że znajdziemy się w spirali zadłużenia czyli sytuacji, w której nasze dochody nie umożliwią nam spłacania wszystkich zobowiązań na bieżąco. Długi zaczynają się nawarstwiać, na kredyt konsolidacyjny nie mamy większych szans. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wyjść z długów? Jedną z opcji jest zaciągnięcie pożyczki bez BIK w gotówkowej wersji, a jeżeli nasze długi są na prawdę bardzo duże warto pomyśleć o zabezpieczeniu hipotecznym. Jest to szansa na nowy rozdział w naszym życiu i zakończenie problemów finansowych. Oczywiście tylko wtedy, gdy środki z pożyczki przeznaczymy na całkowitą spłatę zadłużenia.

Osoba mająca dużą ilość zaciągniętych zobowiązań

Duża ilość zobowiązań sprawia, że mamy co raz mniej wolnych środków, a tym samym nasza zdolność kredytowa maleje. Może się okazać, że nie mamy jej w ogóle, a jednocześnie chcemy pożyczyć pieniądze. Co zrobić w takiej sytuacji? Najrozsądniejszym rozwiązanie wydaje się zaciągnięcie pożyczki na raty, gdzie pożyczkodawca nie będzie sprawdzał nas w BIK-u i tym samym nie będzie brał pod uwagę braku naszej zdolności wynikające ze zbyt dużej liczby zaciągniętych zobowiązań.

Osoba posiadająca długi

Może się okazać, że mimo iż nie posiadamy żadnych zobowiązań w bankach czy w firmach pożyczkowych, to i tak nie otrzymamy żadnego kredytu czy pożyczki. Dlaczego? Ponieważ instytucje te sprawdzą nas w różnych bazach takich jak KRD czy BIG i jeżeli jesteśmy dłużnikami w stosunku do kogokolwiek możemy trafić do tych baz i tym samym skutecznie pozbawić się możliwości otrzymania kredytu. Wówczas mamy możliwość sięgnięcia po pożyczkę na raty bez BIK. Jeżeli spełnimy podstawowe warunki powinniśmy dostać bez większego problemu. Za jej pomocą możemy uregulować nasze zaległości w stosunku do innych wierzycieli.

Osoba chcąca spłacić zadłużenie komornicze

Nasz dług został dawno wypowiedziany, widnieje wyrok sadowy do zapłaty, a komornik oczekuje jak najszybszej wpłaty? Chce uniknąć „goszczenia” go w domu i w jakiś sposób uniemożliwić mu upłynnienia Twoje majątku? W takim momencie pożyczka bez BIK może się okazać niezwykle pomocna. Natomiast specjalnie dla osób, które są w takiej sytuacji przygotowaliśmy oddzielny ranking i poradnik, dzięki czemu mogą znaleźć oferty pożyczek z komornikiem i raz na zawsze zażegnać problem.

Pożyczka bez BIK to złe rozwiązanie

Pożyczka bez BIK to nie są same zalety. Każdy portal finansowy, który jest rzetelny i jego forma jest inna, niż „naganianie klientów” zwróci uwagę, że pożyczka bez BIK powinna być swego rodzaju wyjściem z pułapki, opcją braną pod uwagę w sytuacjach naprawdę trudnych. Gdzie inne możliwości już zawiodły.

Jeżeli Twój BIK nie jest zły lub nie posiadasz długów wpisanych w inne bazy. Powinieneś zainteresować się pożyczkowymi produktami w następującej kolejności:

 1. kredyt bankowy,
 2. pozabankowe pożyczki na raty,
 3. pożyczki bez BIK.

 

Powyższa kolejność wynika z tego, że kredyty bankowe są najtańsze. Najtrudniej je dostać ale najmniej za nie zapłacisz. Kolejne są pożyczki sprawdzane w BIK-u. Musisz mieć świadomość, że każde pożyczanie pieniędzy to pewne ryzyko dla pożyczkodawcy, że pożyczkobiorca nie zwróci środków. Najważniejszą cechą tego przedsięwzięcia jest zawsze to, że czym większe ryzyko kredytowe ponosi instytucja tym droższe jest pożyczenie od niego pieniędzy. Pożyczki bez BIK to bardzo duże ryzyko, a więc wysokie koszty. Nawet jeżeli jesteś przekonany o swoim złej sytuacji, to po mimo tego powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności, opcje bankowe, następnie rankingi „normalnych” pożyczek na raty i dopiero na samym końcu zainteresować się pożyczkami bez BIK. Co prawda każde zapytanie do bazy BIK teoretycznie obniża Twój scoring, ale skoro i tak ostatecznie masz mieć przyznaną pożyczkę bez sprawdzania baz, to nic to nie zmienia. Warto tym bardziej, że Twoja sytuacja może nie być aż tak zła, jak przypuszczasz i wówczas zapłacisz mniej, niż gdybyś bezpośrednio wnioskował o pożyczki w rankingu na górze tej strony.

 

Dlaczego mając zły BIK i KRD tak ciężko dostać pożyczkę lub kredyt?

Wszystkie banki sprawdzają BIK i KRD. Dlaczego to robią? Ponieważ chcą sprawdzić, czy oddasz pieniądze, czy też będziesz miał z tym problemy. Niestety nasza finansowa przeszłość wpływa na teraźniejszość i wszelkiego rodzaju instytucje nie chętnie spoglądają na osoby, które:

 • posiadają przeterminowane długi,
 • mają kilka zadłużeń w kilku instytucjach,
 • w przeszłości miały przeterminowane płatności rat,
 • często aplikują w różne miejsca o kredyty i pożyczki,
 • nie płaciły zobowiązań innych, niż kredytowe,
 • mają złą ocenę BIK.

Każdy z powyższych punktów definiuje nas w oczach przyszłego pożyczkodawcy. Ciężko wskazać jednoznacznie kryteria, które są brane pod uwagę przez wszystkie banki. Warto wiedzieć, że niektóre z nich mogą być ciut bardziej pobłażliwe, niż inne. To samo tyczy się firm pożyczkowych. Dlatego przed staraniem się o kredyt bankowy czy pożyczkę, na której naprawdę nam zależy warto poprawić lub zbudować swoją historię kredytową, a gdy z jakichś względów jesteśmy skreśleni zainteresować się pożyczką bez BIK.

 

Czy pożyczki na raty bez BIK są popularne?

Dziesiątki tysięcy Polaków każdego miesiąca szuka informacji na tematy pożyczek bez BIK. Świadczy to o wielkim zapotrzebowaniu na tego typu produkty kredytowe, a także o tym że wielu z nas zmaga lub zmagało się z większymi bądź mniejszymi problemami finansowymi. Tysiące klientów tworzą popyt na tego typu pożyczki, jednak wydaje się że podaż nie jest odpowiednio duża, ponieważ liczba firm pożyczkowych oferujących ten typ pożyczki jest stosunkowo niewielka. Prawdą jest, że wszelkiego rodzaju produkty pożyczkowe niezależnie od ich typu będą i tak cieszyć się zainteresowaniem. Dlatego niezwykle trudno jest znaleźć firmę, która oferuję pożyczkę na raty bez sprawdzania baz.

Powinieneś zauważyć, że na rynku pożyczek bez BIK działają jedynie firmy opierające się o kodeks cywilny. Banki i inne instytucje działające w oparciu o prawo bankowe, w ogóle nie biorą możliwości wejścia w ten segment rynku. Z jednej strony mamy do czynienia z małą ilością podmiotów, z drugiej zaś z dużą ilością chętnych.

Specjalnie dla wszystkich osób zainteresowanych pożyczką bez BIK-u stworzyliśmy zestawienie firm, które działają na naszym rynku i ułożyliśmy je (biorąc pod uwagę koszty) w ranking. Dzięki czemu Ty jako osoba, która posiada złą historię kredytową nie musisz szukać i analizować wszystkich możliwości na własną rękę.

 

Pożyczka na raty bez BIK a „normalna” pożyczka ratalna

Pomiędzy pożyczką ratalną, a pożyczką bez BIK istnieje bardzo wiele cech wspólnych i zaledwie kilka różnic.

Przede wszystkim oba rodzaje pożyczki:

 • są udzielane na pozabankowym segmencie rynku,
 • można o nie wnioskować online,
 • wystarczy minimum formalności,
 • szybka decyzja o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku,
 • pieniądze są przelewane na konto osobiste,
 • płatność jest rozłożona na comiesięczne raty,
 • można indywidualnie dopasować okres i wysokość raty,
 • pożyczkobiorca otrzymuje harmonogram spłaty pożyczki.

Jak widać zarówno pożyczkę online na raty, jak pożyczkę bez BIK można uznać za ten sam produkt. Istnieją dwie dość znaczące różnice pomiędzy oboma rozwiązaniami.

Różnicą pomiędzy pożyczką bez BIK a zwykłą pożyczką jest:

 1. sprawdzanie pożyczkodawcy w bazach – i ten argument determinują to, czy dana osoba sięgnie po standardową pożyczkę ratalną, czy też pożyczkę na raty bez BIK. Jest to podstawowa różnica pomiędzy tymi produktami.
 2. suma wszelakich kosztów – niestety ryzyko, które występuję przy udzielaniu pożyczki przy złej historii kredytowej pożyczkobiorcy, firma pożyczkowa zazwyczaj rekompensuje sobie jej kosztem, który jest wyższy niż przy jej odpowiedniku sprawdzającym bazy.

 

Jakie są koszty pożyczki bez weryfikacji baz?

Koszty zawsze są uzależnione od konkretnej oferty i ryzyka ponoszonego przez firmę pożyczkową. Można śmiało powiedzieć, że tego rodzaju pożyczki są często najdroższymi na rynku. Dlatego powinny być brane w przypadku rozważenia wszystkich plusów i minusów tego rozwiązania. Oczywiście zawsze należy się poważnie zastanowić przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania, jednak w tym wypadku warto pomyśleć dwa razy za nim rzeczywiście się zdecydujemy na pożyczkę bez BIK.

Koszty tej pożyczki są złożone z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest oprocentowanie, które nie powinno nas odstraszać, ponieważ jego górny limit jest ograniczony ustawowo. Obecnie wynosi maksymalnie 10%. O wiele większą wartość przyjmuje drugi element, czyli wszelkie koszty administracyjne. Oba te elementy mają wpływ na ogólne RRSO, którym powinniśmy się kierować przy wyborze pożyczki. Czym jest niższe tym lepiej dla nas, ponieważ mniej będziemy musieli w sumie zwrócić pożyczkodawcy.

 

Pożyczka bez BIK i KRD gdzie znaleźć najlepszą?

Jak już dowiedziałeś się z niniejszego poradnika, koszty tego rodzaju pożyczek mogą być elementem odstraszającym, jednak nie muszą nim być. Jeżeli jesteś w sytuacji, gdy pożyczka bez BIK i KRD jest dla Ciebie ostatnią nadzieją na pożyczenie pieniędzy, musisz poważnie podejść do analizy ofert. Aplikowanie do pierwszej lepszej firmy nie jest żadnym wyzwaniem, a może nieść za sobą poważne konsekwencje w postaci poniesienia wyższych kosztów, których przecież można uniknąć. Nie ma najmniejszej potrzeby, aby każdego miesiąc płacić za to samo zobowiązanie większą ratę. Masz zatem dwie możliwości.

Pierwsza z nich to samodzielna selekcja firm pożyczkowych na te, które nie sprawdzają swoich klientów w bazach, następnie analiza kosztów (również tych ukrytych) poszczególnych ofert, a na końcu próba znalezienia najtańszej z nich. Drugą opcją, o wiele wygodniejszą jest skorzystanie z naszego rankingu pożyczek bez BIK, aplikowanie do wybranej instytucji i szybkie otrzymanie środków.

 

Dyskusja i wasze opinie o pożyczkach bez BIK:

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o