Czym są pożyczki dla zadłużonych?
Prawie 3 mln polskich obywateli nie płaci w terminie lub spóźnia się z regulowaniem swoich zobowiązań. Zadłużenie przybiera różne formy od zaległych mandatów do rat kredytów. Jest to ogromna liczba osób, która ma różnego rodzaju problemy finansowe lub (nie ma co generalizować) nieodpowiedzialnie podchodzi do swoich finansowych obowiązków. Natomiast liczba osób, która posiada różne kredyty to ponad 15 milionów ludzi. Te liczby mogą robić wrażenie. Nic więc dziwnego, że rynek znalazł swoją propozycję dla tych osób, którą jest pożyczka dla zadłużonych.
Ten rodzaj pożyczki to forma pozabankowego kredytu, który może zostać przyznany przez internet. Oferta ta kierowana jest do osób, które posiadają różnego rodzaju długi. W dużej mierze posiada te same cechy, co inne pożyczki pozabankowe. Chodzi o to, że nie ma w niej nic szczególnego poza grupą docelową. Będziesz związany z firmą umową, pieniądze otrzymasz na konto lub będziesz mógł je wypłacić na poczcie, a zobowiązanie będziesz regulował każdego miesiąca według ustalonego harmonogramu spłaty.
Jakie są rodzaje pożyczek dla zadłużonych?
Rodzaje ofert firm pożyczkowych są ograniczone i można je podzielić na dwa rodzaje.
W zależności od tego jakiej formy pożyczki dla zadłużonych przez internet potrzebujesz, możesz skorzystać z wybranej przez siebie opcji.
Będąc zadłużony możesz pożyczyć pieniądze w formie:
- chwilówki – w sytuacji, w której interesuje Cię niewielka kwota, a pieniądze chcesz oddać czym szybciej, powinieneś zainteresować się tą opcją. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy oddzielny ranking chwilówek oferowanych przez pożyczkodawców, którzy nie sprawdzają swoich klientów w bazach. Poniżej rankingu znajdziesz też poradnik podobny do tego. Powinien rozwiać on większość Twoich wątpliwości co do tego produktu pożyczkowego. Aby zapoznać się z rankingiem przejdź do chwilówek bez BIK.
- pożyczki na raty – w wielu aspektach pożyczka dla zadłużonych na raty przypomina kredyty bankowe. Różnica jest taka, że w przypadków tej pierwszej opcji cała procedura kredytowa jest o wiele prostsza, a także o wiele łatwiej ją dostać. Szczególnie osobom zadłużonym.
Dlaczego pożyczka dla zadłużonych a nie kredyt gotówkowy?
Kredyt gotówkowy jest alternatywą dla wszystkiego rodzaju pożyczek na raty. Niestety nie jest to alternatywa dla osób zadłużonych. Dlaczego? Przede wszystkim, w przypadku wszelkich kredytów pożyczkodawcą są banki, te z kolei nie pożyczają pieniędzy dłużnikom z kilku powodów, które warto znać za nim udamy się do oddziału banku, aby bezsensownie złożyć wniosek o produkt, który i tak nie zostanie nam przyznany.
Powodem dla którego bank nie udzieli kredytu jest to, że bank:
- sprawdzi Twoją zdolność kredytową – zrobi to po to aby sprawdzić, czy jesteś w stanie spłacić wnioskowany kredyt. Niestety niespłacone zobowiązania wpływają na nią negatywnie, dlatego decyzja banku będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa odmowna.
- zweryfikuje Twoją historię kredytową – poprzez sprawdzenie bazy BIK bank dowie się, czy miałeś lub masz opóźnienia w spłacie innych zobowiązań. Jeśli tak, możesz być pewny, że bank weźmie to pod uwagę określając ryzyko kredytowe. W tym przypadku również nie masz co liczyć na pozytywną decyzję i pożyczenie pieniędzy od banku.
- sprawdzi czy jesteś dłużnikiem – nie tylko po przez sprawdzenie Cię w BIK-u. Instytucje finansowe weryfikują również inne bazy, takie jak KRD, czy BIG. Jest to o tyle nieciekawa sytuacja, że jeżeli kilka lat temu dostałeś mandat, którego później nie spłaciłeś, to może on Ci stanąć na drodze do otrzymania upragnionego kredytu.
Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą liczyć na kredyt bankowy ze względu na którykolwiek z powyższych powodów, jest pożyczka na raty dla zadłużonych. Pożyczkodawcy udzielający tego typu pożyczek nie mają takich samych procedur jak banki, a na dłużników patrzą z przymrużeniem oka.
Dlaczego banki są tak restrykcyjne w kwestii weryfikowania kredytobiorców a firmy pożyczkowe nie?
Bank bardzo wnikliwie analizują sytuacje finansową swoich klientów, ponieważ ma w tym interes oraz obowiązek. Interes wynika z tego, że aby móc zarabiać, banki muszą posiadać klientów, którzy wywiązują się ze spłaty kredytów. Drugą kwestią jest prawo bankowe, które zaostrza kryteria w ponoszeniu ryzyka. Dzieje się tak, ponieważ banki funkcjonują na zasadach opartych o prawo bankowe i nad ich działalnością czuwa wiele instytucji m.in. Komisja Nadzoru Finansowego. Natomiast firmy pożyczkowe (zawierające umowy w oparciu o prawo cywilne i ustawę o kredycie konsumenckim) mogą pozwolić sobie na o wiele większą dowolność, dzięki czemu znajdują się wśród nich podmioty, które oferują pożyczki dla zadłużonych.
Jak zadłużenie wpływa na zdolność kredytową?
Zadłużenie, szczególnie to nie spłacone, wpływa negatywnie na Twoją zdolność kredytową. Można nawet z całą pewnością stwierdzić, że jeżeli bank zobaczy Twoje nazwisko widniejące w bazach dłużników, odrzuci Twój wniosek bez większego namysłu. Dlaczego tak się dzieję? Żeby to zrozumieć powinieneś zapoznać się z powiązanymi terminami.
Czym jest zadłużenie?
Zadłużenie to niespełnione przed dłużnika świadczenie pieniężne na rzecz wierzyciela. Sposób powstania tego świadczenia w oczach banku nie ma większego znaczenia. Nie wywiązałeś się z umowy handlowej, nie zapłaciłeś faktury, nie uregulowałeś mandatu lub rat kredytu. Posiadasz dług. Jeżeli posiadasz dług jesteś dłużnikiem.
Czym jest zdolność kredytowa?
Jeżeli klient posiada zdolność kredytową to znaczy, że znajduje się w sytuacji, w której (według oceny banku) jest w stanie terminowo i rzetelnie wywiązywać się z płatności, które ustali z bankiem. Wpływ na ocenę zdolności kredytowej ma kilka istotnych kwestii.
Zdolność kredytowa a zadłużenie
Na ocenę zdolności kredytowej wpływa kilka czynników, m.in również to, czy posiadamy niespłacone długi. Jeżeli tak, nasza zdolność kredytowa dramatycznie spada i często uniemożliwia wzięcie kredytu bankowego. Ciężko jednoznacznie wskazać jakimi metodami posługują się banki przy ocenianiu zdolności kredytowej, ponieważ prawo bankowe nie reguluje ściśle tej kwestii. Na pewno można uznać za regułę to, że bank nie pożyczy Ci pieniędzy jeżeli jesteś dłużnikiem.
Zdolność kredytowa a długi z przeszłości
Na zdolność kredytową mają wpływ opóźnienia widniejące w BIK-u, czyli te wynikające z braku terminowego regulowania płatności rat za kredyty, limity, karty kredytowe i pożyczki. Jeżeli nie spłaciłeś rat w terminie w przeszłości bank będzie o tym wiedział. Jeżeli Twoje opóźnienie nie przekroczyło 31 dni, to nic wielkiego się nie stało, ponieważ nie ma to aż takiego dużego znaczenia i wpływu na Twój scoring BIK. Opóźnienia przekraczające 31 dni już istotnie wpływają na Twoją wiarygodność kredytobiorcy. Banki różnie sprawdzają Twoją przeszłość, najbardziej utartym schematem działania wydaje się sprawdzanie BIK-u do 5 lat wstecz.
Jeśli chodzi o długi które spłaciłeś, a przez które widniałeś w bazach dłużników (takich jak np. KRD), to nie powinieneś się przejmować. W momencie spłaty przestajesz być dłużnikiem a wierzyciel ma obowiązek „wykreślenia” Twojego nazwiska z bazy w ciągu 14 dni.
Czy firmy oferujące pożyczki dla zadłużonych sprawdzają zdolność kredytową?
Tak. Instytucja, która oferuje pożyczki dłużnikom robi coś na kształt określenia zdolności kredytowej, jednak skupia się na innych aspektach niż bank. Dla Ciebie, jako osoby z długami, ma to duże znaczenie. Oczywiście najlepszą opcją byłoby, gdybyś posiadał dochód. Najlepiej aby był on oparty o umowę o pracę, gdyż firmy pożyczkowe muszą chociaż w minimalny sposób zabezpieczyć się i weryfikować w jakiś sposób osoby, którym pożyczają pieniądze. W przypadku pożyczki dla zadłużonych, długi nie stanowią problemu samych w sobie. W końcu po to został stworzony ten produkt.
Jak sprawdzić czy jestem zadłużony?
Chcesz pożyczyć pieniądze, a nie wiesz jaką formę kredytu wybrać? Na Twój wybór kluczowe znaczenie powinna mieć wiedza na temat zadłużenia, które posiadasz. Być może nie jest Ci ono znane. Nie wiesz przez to, do jakiej instytucji finansowej się zgłosić i po jaki produkt pożyczkowy? Do wyboru masz kredyt w banku, pożyczkę pozabankową oraz pożyczkę dla zadłużonych. Zawsze lepiej zdecydować się na tańsze rozwiązanie, jeśli jest ono możliwe. Twoje możliwości są przede wszystkim zależne od Twojej historii kredytowej. Jeśli chcesz sprawdzić czy jesteś zadłużony powinieneś poczynić kilka kroków.
Krok 1 Sprawdź BIK
Biuro Informacji Kredytowej udostępnia wiedzę na temat historii kredytowej i obecnych zobowiązań nie tylko firmom pożyczkowym i bankom. Jako osoba prywatna możesz sprawdzić te dane, które dotyczą Ciebie poprzez wygenerowanie raportu. Żeby to zrobić musisz liczyć się z kosztem. Do wyboru masz dwie opcje. Możesz wygenerować raport pojedynczy za 39 zł lub 12 raportów (w okresie jednego roku) za 99 zł. Wygenerowany raport nie jest liczony jako zapytanie, dlatego nie ma żadnego wpływu na Twój scoring.
Krok 2 Sprawdź KRD
Krajowy Rejestr Długów to rejestr, który daje wiele możliwości, jeśli chodzi o różnego rodzaju powiadomienia, sprawdzanie czy dopisywanie dłużników. Jeżeli chcesz sprawdzić samego siebie nie będziesz miał z tym większych problemów. Musisz się zarejestrować i wygenerować raport na swój temat.
Krok 3 Sprawdź BIG
Podobnie jak powyżej, Biuro Informacji Gospodarczej przetwarza informacje gospodarcze na temat osób fizycznych i firm. Rejestrując się na stronie internetowej BIG-u możesz sprawdzić:
- kto i co dopisał na Twój temat,
- zapytania odnośnie Twojej osoby,
- co wiedzą przedsiębiorcy na Twój temat.
Przeznaczenie pożyczek dla zadłużonych
Jeżeli jesteś dłużnikiem nie masz byt wielu możliwości na pożyczenie pieniędzy. Praktycznie jedyną opcją, którą masz do dyspozycji to pożyczka dla zadłużonych. Możesz ją wydać dowolnie. Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki dłużnikom nie są specjalnie zainteresowane sposobem wydania środków przez klienta.
Podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego, chwilówek czy innych pożyczek pozabankowych, przeznaczeniem pożyczek dla dłużników są cele konsumpcyjne, a wiec dowolne. To czy pieniądze przeznaczysz na samochód, wakacje czy spłatę innych zobowiązań zależy wyłącznie od Ciebie. Instytucji pożyczające pieniądze zbytnio to nie interesuje.
Zabezpieczenia przy pożyczce dla zadłużonych
Pożyczki dla zadłużonych mogą przybierać różną formę. Wachlarz możliwości na rynku jest dość szeroki. Część pożyczkodawców może stosować różnego rodzaju zabezpieczenia, które ograniczają ryzyko po stronie firmy udzielającej pożyczki. Chcą one chronić w ten sposób swoje interesy. W końcu ryzyko związane z udzieleniem pożyczki dłużnikowi jest o wiele większe, niż w przypadku innych osób. Możemy zatem podzielić pożyczki na raty dla zadłużonych na trzy rodzaje związane z ich zabezpieczeniem bądź jego brakiem. Zatem, na rynku pożyczek możesz się spotkać z następującymi jej formami.
Pożyczka dla zadłużonych bez zabezpieczenia
Przyjmuję formę podobną do kredytu gotówkowego. Firma nie liczy absolutnie na żadne zabezpieczenie i pożycza Ci pieniądze (zazwyczaj dość drogo), a Ty musisz je spłacać w ratach. W przypadku braku płatności z Twojej strony i wypowiedzenia umowy pożyczki, sposób na odzyskanie należności jest standardowy. Następują działania windykacyjne, jeżeli one nie pomogą sprawa wędruje do sądu, a następnie sprawę może przejąć komornik.
Pożyczka dla dłużników z zabezpieczeniem hipotecznym
Przy pożyczkach tego typu, zabezpieczeniem jest nieruchomość. Zazwyczaj taka pożyczka może być o wiele większa, niż w innych przypadkach i dochodzić do kilkuset tysięcy złotych (w zależność od wartości nieruchomości) oraz udzielana na długi okres czasu (często nawet 10 lat). W przypadku, gdy nie będziesz jej spłacał pożyczkodawca może sobie rościć prawo do nieruchomości, którą następnie może upłynnić. Będzie miał do tego prawo, ponieważ zostanie wpisany jako obciążenie w rozdziale IV księgi wieczystej. Dlatego w przypadku nie wywiązywania się z warunków umowy, Twoja nieruchomość przejdzie w jego ręce w celu zaspokojenia roszczeń.
Pożyczka oferowana dłużnikom z gwarantem
Zabezpieczeniem w tym przypadku jest gwarant (inaczej żyrant, poręczyciel) czyli osoba, która poręcza możliwość spłaty Twojego zobowiązania. Jeżeli go znajdziesz i przestaniesz spłacać swoje zobowiązanie, to zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za Twój dług. Dlatego też musi to być osoba, która ufa Ci dość mocno. Zazwyczaj gwarantem zostaje członek rodziny, przyjaciel lub partner.
Pożyczka dla zadłużonych jako pożyczka oddłużeniowa
Jak już wspomnieliśmy pożyczki dla zadłużonych to pożyczki, które możemy zazwyczaj wydać w dowolny sposób. W takim wypadku dla osób z bardzo słabą kondycją finansową, na którą wpływ mają obecne długi, może być przeznaczenie pożyczki na ich spłatę. Możemy to uczynić w sytuacji, w której nie mamy większych szans na kredyt konsolidacyjny, który z założenia jest przeznaczany na zmniejszanie co miesięcznych finansowych obciążeń.
Osoby pogrążone w długach, bardzo często posiadają różnorodny wachlarz zobowiązań. Od chwilówek po kredyty bankowe. Wyklucza to wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny, ponieważ ten jest udzielany zazwyczaj jedynie na spłatę zobowiązań bankowych.
Problem ze spłatą chwilówek lub pożyczek na raty nie może zostać zatem rozwiązany za pomocą konsolidacji, ponieważ pożyczki pozabankowe nie mogą być spłacone przez ten kredyt. Osoby, które posiadają zaległości w ich spłacie, tym bardziej nie mogą na niego liczyć.
Szukając rozwiązania tego problemu, jako dłużnik powinieneś pomyśleć nad przeznaczeniem środków z pożyczki dla zadłużonych na spłatę zobowiązań i długów. Potraktuj ją po prostu jako pożyczkę oddłużeniową. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja sytuacja może diametralnie się polepszyć. Kilka zaległych długów, czy zobowiązań komorniczych zamieni się w kredyt z jedną stałą i dopasowaną ratą. Telefony z windykacji ustaną i nie będzie ryzyka, że komornik zapuka do Twoich drzwi.
Pożyczki dla zadłużonych jakie formalności?
Starając się o kredyt w banku musisz zazwyczaj spełnić szereg formalności, w tym przedstawić odpowiednie zaświadczenia. Na rynku pozabankowym podmioty oferujące pożyczki zazwyczaj rezygnują z tak długiej drogi i ograniczają kwestie formalności do niezbędnego minimum. Podobnie jest z pożyczką dla zadłużonych przez internet, z tym że liczba formalności jest uzależniona od jej formy oraz wewnętrznych procedur firmy.
Starając się o pożyczkę dla zadłużonych na raty możesz się spotkać z wymogiem:
- wypełnienia wniosku online (zawsze) – w większości przypadków wypełnienie wniosku online jest wstępem do otrzymania pieniędzy. Wystarczy wypełnić prosty formularz, w którym większość pytań dotyczy naszych danych osobowych, takich jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel itd. Jeżeli firma pożyczkowa wymaga abyśmy byli zatrudnieni, to ponadto będziemy musieli wpisać z jakiego tytułu posiadamy stały dochód.
- weryfikacji (zawsze)– często wystarczy przelać 1 grosz ze swojego konta osobistego na konto pożyczkodawcy, aby ten nas zweryfikował. Czasami odbyć rozmowę telefoniczną z konsultantem. W przypadku pożyczek dla zadłużonych bez specjalnych zabezpieczeń, ten etap jest ostatni. Po nim firma pożyczkowa może podjąć decyzję o przyznaniu nam pożyczki.
- przedstawienia zaświadczenia od pracodawcy (czasami) – czasami zdarza się, gdy firmy które udzielają naprawdę trudnych pożyczek, że będzie potrzebne zaświadczenie od pracodawcy.
- dodatkowego kontaktu z gwarantem (przy pożyczce zabezpieczonej) – jeżeli zabezpieczeniem jest żyrant. Firma pożyczkowa będzie chciała się z nim skontaktować. Czasami wystarczy rozmowa telefoniczna. Musi on jednak widnieć na umowie z firmą pożyczkową i musi być tego świadomy.
- przedstawienia dokumentów związanych z nieruchomością (przy pożyczce zabezpieczonej) – wachlarz dokumentów może być naprawdę szeroki. Jednak zazwyczaj dotyczy głównie operatu szacunkowego nieruchomości i odpisu z księgi wieczystej.
- podpisanie aktu notarialnego (przy pożyczce zabezpieczonej) – jeżeli pożyczasz dużą kwotę, która jest zabezpieczona nieruchomością, musisz liczyć się z podpisaniem umowy w obecności notariusza. Jest to jedyny sposób na tego typu zabezpieczenie. W polskim prawie nie można zabezpieczyć pożyczki nieruchomością po prostu podpisując umowę. Kwestie formalne związane z notariuszem są niezbędne.
Czy pożyczki dla zadłużonych są bezpieczne?
Tak. Na naszej stronie znajdują się jedynie firmy, które działają w 100% legalnie. Korzystając z którejkolwiek oferty znajdującej się na naszej stronie możesz być pewien, że firma pożyczkowa posiada zdolność prawną do oferowania pożyczek i prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie. Opisujemy jedynie popularne instytucje, o których każdy użytkownik Asystenta Finansowego może się wypowiedzieć, zatem możesz dodać opinię na ich temat. Zwróć uwagę, że dane każdej z nich możesz sprawdzić w KRS. Zatem wiesz od kogo pożyczasz pieniądze i komu masz je zwrócić.
Są to podstawowe dane, które w przypadku problemów umożliwiają Ci podjęcie kroków prawnych. W naszej działalności jeszcze nie spotkaliśmy się by firma, której oferty prezentujemy kogokolwiek oszukała. Jeżeli nawet Twoja współpraca nie układała się pomyślnie, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś się podzielił swoją opinią na ogólnym forum dodając komentarz w tej sprawie na stronie opisującej daną firmę pożyczkową.
Czy firmy które oferują pożyczki dla zadłużonych sprawdzają bazy BIK, KRD i BIG?
Teoretycznie firma oferująca ten rodzaj pożyczek nie sprawdza żadnych baz, ponieważ z reguły ten produkt jest kierowany do osób zadłużonych. Może jednak się zdarzyć, że firma pożyczkowa sprawdzi Twój BIK, KRD lub BIG, aby dowiedzieć się, jak długo posiadasz niespłacone zadłużenie. W większości przypadków jednak takie działanie nie będzie miało miejsca.
Nawet jeśli firma zajrzy w bazy dłużników to nie będzie wyciągała z tego daleko idących wniosków, gdyby to robiła musiałaby zmienić profil swojej oferty. Skoro firma pożycza osobom zadłużonym, to siłą rzeczy ich historia kredytowa i różnego rodzaju wpisu muszą być negatywne.
Ciężko jednocześnie stwierdzić na jakiej podstawie firmy odrzucają wnioski, bo przecież nie wszyscy dłużnicy otrzymują pożyczki. Część z ich wniosków zostaje odrzucona. Jednak dzieje się tak zazwyczaj nie ze względy na zły BIK, czy wpisy w rejestrach, tylko dlatego że nie posiadają dochodu lub ten dochód nie jest należycie udokumentowany. Nie możemy też w jednoznaczny sposób stwierdzić, że jest tak w przypadku wszystkich odrzuconych wniosków.
Każda firma ma swoje wewnętrzne procedury i nie istnieje jeden, ogólny schemat, który można dopasować do wszystkich sytuacji. Niektóre firmy sprawdzą bazy i wyciągną z nich wnioski. Inne nie sprawdzą, a jeszcze inne sprawdzą i nie będzie to miało większego znaczenia.
Plusy i minusy pożyczki dla zadłużonych
Pożyczki dla dłużników posiadają plusy, których na próżno szukać w przypadku innych produktów pożyczkowych. Zawsze przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z danego typu oferty, powinieneś zapoznać się plusami i minusami danego rozwiązania. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Poniżej w dużym skrócie opisujemy główne „za” i „przeciw” dotyczące pożyczki oferowanej dłużnikom.
Plusy pożyczki dla zadłużonych
Jeśli chodzi o plusy tego rozwiązania to przede wszystkim zauważ, że pożyczka dla zadłużonych to:
- prosty wniosek – wypełnisz go w kilka minut,
- szybka decyzja – w większości przypadków podejmowana jest automatycznie,
- minimum formalności – w przeciwieństwie do kredytów bankowych są mocno ograniczone,
- różne formy zabezpieczeń – od ich braku po zabezpieczenia w oparciu o hipotekę,
- wysokie kwoty – możesz otrzymać kilkadziesiąt, a w przypadku zabezpieczenia nieruchomością, nawet kilkaset tysięcy złotych,
- wysoka przyznawalność – jest to najłatwiej osiągalna pożyczka na rynku, tak samo jak pożyczki z komornikiem.
- możliwość oddłużenia – jeżeli przeznaczymy środki na spłatę obecnych zobowiązań, możemy znaczącą polepszyć swoją sytuację finansową.
Minusy pożyczki dla zadłużonych
Podstawowym i właściwie jedynym minusem pożyczek dla zadłużonych jest ich koszt. Wynika on bezpośrednio z ryzyka, które podejmuje firma pożyczkowa decydując się na pożyczenie pieniędzy dłużnikowi. Dlatego jeżeli długi nie są wielkim problem warto zastanowić się nad innymi opcjami i przeanalizować wszystkie opcje za nim zdecydujemy gdzie pożyczyć pieniądze.
Jak znaleźć najlepszą pożyczkę dla zadłużonych?
Znalezienie odpowiedniej oferty finansowej to zawsze pewien nakład pracy. W przypadku ofert ratalnych pożyczek dla dłużników należy wyselekcjonować firmy, które udzielają finansowania osobom zadłużonym. Następnie należy odrzucić wszystkie firmy, których jedyną ofertą są chwilówki. Na końcu zaś, powinniśmy sprawdzić, która firma jest najtańsza i od niej rozpocząć próbę ubiegania się o pożyczkę. Możesz to zrobić samodzielnie, co będzie kosztowało Cię trochę czasu lub skorzystać z naszego rankingu pożyczek dla zadłużonych, który znajduje się na górze strony.
Możesz być pewien, że dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić Ci najlepszą opcję na pożyczenie pieniędzy bez względu na to, w jakiej jesteś teraz sytuacji finansowej. Pamiętaj o odpowiedzialnym pożyczaniu, ponieważ każda decyzja o kolejnym zobowiązaniu powinna być dobrze przemyślana.
Dyskusja i wasze opinie o pożyczkach dla zadłużonych:
- Czym są pożyczki dla zadłużonych?
- Dlaczego pożyczka dla zadłużonych a nie kredyt gotówkowy?
- Jak zadłużenie wpływa na zdolność kredytową?
- Jak sprawdzić czy jestem zadłużony?
- Przeznaczenie pożyczek dla zadłużonych
- Zabezpieczenia przy pożyczce dla zadłużonych
- Pożyczka dla zadłużonych jako pożyczka oddłużeniowa
- Pożyczki dla zadłużonych jakie formalności?
- Czy pożyczki dla zadłużonych są bezpieczne?
- Czy firmy które oferują pożyczki dla zadłużonych sprawdzają bazy BIK, KRD i BIG?
- Plusy i minusy pożyczki dla zadłużonych
- Jak znaleźć najlepszą pożyczkę dla zadłużonych?
- Dyskusja i wasze opinie o pożyczkach dla zadłużonych:
Czy kiedykolwiek otrzymałeś pożyczkę pomimo długów?
Czy masz wiedzę, które firmy poza wymienionymi, nie zwracają uwagi na długi swojego klienta?
Czy możesz polecić firmę, z którą dobrze Ci się współpracowało?
Której firmy nie polecasz?
Podziel się swoją opinią na temat pożyczki dla zadłużonych i pomóż dokonać dobrego wyboru innym! 🙂