Ranking pożyczek na raty

Ranking pożyczek na raty
śr: 4.9 | opinii: 79
Chcesz pożyczyć pieniądze online? Interesuje Cię wysoka kwota, dopasowana niska rata i minimum formalności? Pożyczki na raty online są tym czego szukasz! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie, w którym uwzględniliśmy wszystkie godne uwagi oferty. Sprawdź nasz ranking pożyczek na raty, wybierz najlepszą ofertę, wnioskuj online i otrzymaj gotówkę jeszcze dzisiaj.

>>POPULARNA OFERTA<<

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 6 000 PLN

Okres spłaty
12 – 36 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
36 miesięcy

Pożyczka nie tylko dla graczy – Pieniądze na dowolny cel

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
2 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
6 – 24 miesięcy

Wysoka kwota – Długi okres spłaty – Niska rata

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
3 000 – 60 000 PLN

Okres spłaty
6 – 84 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
4 – 50 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
2 000 – 15 000 PLN

Okres spłaty
6 – 36 miesięcy

Pożyczka bez BIK – Dla zadłużonych

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
1 000 – 10 000 PLN

Okres spłaty
6 – 40 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
200 – 20 000 PLN

Okres spłaty
2 – 48 miesięcy

Czas wypłaty
15 minut

Kwota pożyczki
300 – 20 000 PLN

Okres spłaty
3 – 48 miesięcy

PRZYDATNE ARTYKUŁY
PORADNIK O POŻYCZKACH NA RATY

 

Czym są pozabankowe pożyczki na raty online?

Pożyczki ratalne oferowane online to popularny w Polsce sposób na finansowanie swoich potrzeb. Przede wszystkim spełniają one tę samą funkcję, którą spełnia kredyt gotówkowy. Oferowane są przez firmy pożyczkowe, nie zaś przez banki. Sposób aplikowania jest znacznie uproszczony, wypłata gotówki szybka, dokumentacja w praktyce zbędna. Często, aby mieć możliwość pożyczenia pieniędzy, nie trzeba spełnia szczególnych wymogów, a pieniądze zostają szybko przelane na nasze konto osobiste.

Pożyczka online jest spłacana w ratach, a kwota często jest znacząco większa, niż w przypadku chwilówek.

Zatem możesz pożyczyć spore pieniądze (nawet do 25 ooo zł) i spłacać je w wygodnych dla siebie ratach.

Oczywiście nie wszystko co związane z pożyczkami online jest w stu procentach pozytywne, istnieją również minusy tego rozwiązania. Przede wszystkim minusem zazwyczaj jest koszt pożyczenia pieniędzy, który często jest znacząco w większy, niż w przypadku kredytów gotówkowych. Nie jest to jednak regułą, ponieważ zdarzają się firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki online, na zasadach mogących konkurować z ofertami kredytów bankowych.

 

Jakie jest przeznaczenie pożyczek na raty?

Jeśli chodzi o przeznaczenie tego typu pożyczek, to nie różni się ono od chwilówek czy kredytu gotówkowego. Nie ma obowiązku przeznaczenia pieniędzy na konkretny cel, ponieważ pożyczka online na raty, nie jest pożyczką celową. Firma oferująca ten produkt finansowy nie jest zainteresowana na co wydasz pieniądze. Nie masz obowiązku przedstawiania, żadnych dokumentów związanych z celem, na który przeznaczysz środki.

Nie ma najmniejszego problemu, abyś środki z pożyczki online wydał na bieżące wydatki i potrzeby, jakiekolwiek by one nie były. Często osoby, którym przyznano środki wydają je na sprzęt AGD, nowy samochód, rachunki czy też wydatki, które nagle pojawiły się na ich drodze, a których nie mogli wcześniej przewidzieć. Pozabankowa pożyczka ratalna jest dla nich środkiem w osiągnięciu celu lub ratunkiem w trudnej finansowej sytuacji.

Powinieneś wiedzieć, że wypełniając wniosek online o pożyczkę, może się zdarzyć, że będziesz musiał odpowiedzieć na pytanie na co przeznaczysz pieniądze. Odpowiedź nie jest weryfikowana przez pożyczającą Ci pieniądze firmę. Jednak może mieć ona pewne znaczenie w ostatecznej decyzji, czy środki zostaną Ci przyznane. Jeżeli środki chcesz przeznaczyć na spłatę innych zadłużeń jest to pewnego rodzaju sygnał ostrzegawczy dla firmy pożyczkowej, że być może jesteś na drodze ku spirali zadłużenia.

 

Pożyczka na raty a kredyt gotówkowy

Pożyczka online na raty oraz kredyt gotówkowy to dość podobne do siebie produkty finansowe. Pierwsze z nich oferowane są przez firmy pożyczkowe i cieszą się bardzo dużą popularnością na naszym rynku finansowym. Polacy doceniają tę prostą formę ubiegania się o pieniądze, a także szybką decyzję i wypłatę środków. Jakie zatem są różnice i cechy wspólne z bankowym odpowiednikiem pożyczek online. Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Cechy wspólne pożyczki online na raty i kredytu gotówkowego

 • płatność ratalna – w przypadku obu tych produktów umawiasz się na spłacanie należności w co miesięcznych ratach. Posiadasz harmonogram spłaty z wyszczególnionym dniem przypadającym na każdy miesiąc, w którym jesteś zobowiązany uiścić wysokość raty na wskazane w umowie konto. Różnica tutaj może być czysto praktyczna. Przykładowo, przy kredycie gotówkowym ustalona kwota będzie potrącana w danym dniu z Twojego konta osobistego, na którym musisz posiadać lub wpłacić (najpóźniej w dniu potrącenia) kwotę równą kwocie raty kredytu. W przypadku pożyczki online w swoim panelu klienta (na stronie pożyczkodawcy) będziesz posiadał numer konta, na który jesteś zobowiązany przelać środki w formie tradycyjnego przelewu lub z pomocą operatora operacji płatniczych.
 • długi okres spłaty – jest to cecha, która różni pożyczki ratalne od chwilówek i znacząco przypomina kredyt gotówkowy. W obu wypadkach mamy możliwość wybrania okresu spłaty, na który się decydujemy. Należy pamiętać, że dłuższy okres spłaty to z jednej strony mniejsze odsetki, zaś z drugiej większe koszty ze względu na oprocentowanie. Różnica pomiędzy oboma produktami polega jedynie na ewentualnej maksymalnej długości spłaty naszego zobowiązania. W przypadku kredytu gotówkowego mamy możliwość pożyczenia nawet na okres 10 lat, natomiast w przypadku pożyczek online na raty najczęstszym i najdłuższym okresem jest 48 miesięcy, czyli ponad dwukrotnie krócej.
 • brak celowości – jak już wspominaliśmy zarówno bank, jak i firma pożyczkowa nie jest zainteresowana na co wydasz pożyczone od nich pieniądze. Kredyt gotówkowy jest jednym z nielicznych produktów bankowych, który posiada tę cechę, natomiast większość produktów pożyczkowych oferowanych przez firmy pożyczkowe jest skonstruowana właśnie w tym modelu. Jest to oczywiście cecha, którą można uznać za plus, ponieważ brak wskazania celu to zawsze mniejsza dokumentacja, łatwiejsza procedura przy uzyskiwaniu środków oraz większa elastyczność w ich wydatkowaniu.

Różnice pomiędzy pożyczką online na raty a kredytem gotówkowym

 • instytucja pożyczająca – podstawową różnicą pomiędzy tymi obydwoma typami ofert finansowych jest kwestia instytucji, która pożycza pieniądze klientowi. Kredyty są udzielane przez banki, które zawierają umowy na podstawie prawa bankowego. Pożyczki są udzielane przez firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy na podstawie kodeksu cywilnego.
 • sposób ubiegania się – jest to różnica, która działa na korzyść pozabankowych pożyczek ratalnych. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że kredyt gotówkowy wymaga zazwyczaj zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, a to z kolei może wiązać się wizytą w oddziale banku i to nawet dwukrotną. Pierwszy raz, w którym otrzymasz wzór zaświadczenia oraz drugim, w którym go składasz razem z wnioskiem. Oczywiście nie jest to regułą, niektóre banki mogą posiadać w ofercie kredyt gotówkowy na oświadczenie bądź możesz go otrzymać w ramach propozycji, która zostanie Ci przedstawiana na podstawie Twoich wpływów na konto. W przypadku pożyczek pozabankowych ta droga jest znacząco skrócona, nie musisz przedstawiać żadnego zaświadczenia o zatrudnieniu, a jedynie oświadczasz, że jesteś zatrudniony wskazując swojego pracodawcę. Tym samym, sposób ubiegania się o pożyczkę online na raty w większości przypadków jest znacząca szybszy, niż w przypadku kredytu gotówkowego.
 • koszty – tutaj ogólną przewagę posiada kredyt gotówkowy. Przewaga to polega na mniejszych kosztach, niż ma to miejsce w przypadku pożyczki online. Niestety pozabankowa pożyczka ratalna nie jest idealnym produktem, a byłaby nim bez wątpienia, gdyby jej koszty były niższe. Kredyt gotówkowy pomimo tego, że jest dość drogi w porównaniu do innych kredytów (np: hipotecznego, samochodowego), to jednak wciąż jest tańszy, niż szybkie pożyczki online. Oczywiście zdarza się, że na rynku pozabankowym znajdziemy oferty, które mogą konkurować w kwestii kosztów z bankowymi kredytami gotówkowymi, jednak takie oferty są w mniejszości.

 

Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać pożyczkę na raty?

Obecnie na rynku pożyczka na raty jest najłatwiejszym sposobem na otrzymanie szybkich pieniędzy, które można spłacać w ratach. Z reguły niezależnie od tego o jaki produkt finansowy się starasz, musisz spełnić pewne warunki, aby móc go otrzymać. Nie inaczej jest i w tym przypadku, zatem aby otrzymać pożyczkę na raty online musisz posiadać:

 • minimalny wiek (zawsze) –  aby móc otrzymać pożyczkę online musisz spełnić wymóg minimalnego wieku. Oznacza to, że musisz po prostu mieć ukończone co najmniej 18 lat. Co do górnej granicy wieku, jest on zależny od instytucji, zazwyczaj nie możemy mieć więcej, niż 75 lat.
 • dowód osobisty (zawsze) – jest Ci potrzebny, aby móc spełnić wymogi weryfikacji Twojej osoby. Z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz musiał podać, numer dowodu osobistego. Przyda Ci również przy przepisywaniu numeru pesel. Może się zdarzyć, że firma pożyczkowa będzie oczekiwał załączenia skanu bądź zdjęcia dowodu, co również nie powinno być dla Ciebie większym problemem.
 • konto bankowe (zawsze) – służy ono do dwóch rzeczy. Po pierwsze, firma udzielająca Ci pożyczki na raty będzie chciała zweryfikować dane, które przedstawiłeś we wniosku. W tym celu poprosi Cię o to, żebyś wykonał przelew weryfikacyjny (zazwyczaj 1 zł) ze swojego konta osobistego. Dzięki temu zabiegowi będzie mogła potwierdzić, że dane posiadacza rachunku zgadzają się z danymi przesłanymi we wniosku. Kwotę którą prześlesz firma odeśle Ci po chwili z powrotem. Po drugie, posiadając zweryfikowane konto będziesz mógł otrzymać na nie pieniądze, o które wnioskowałeś.
 • pozytywną historię kredytową (często) – bardzo często wymogiem dla ubiegających się o internetową pożyczkę na raty jest pozytywna historia kredytowa. Firma pożyczkowa sprawdzając Twój BIK może chcieć zweryfikować kilka ważnych dla niej kwestii. Przede wszystkim, jak rzetelnym płatnikiem jesteś i czy spłacałeś/spłacasz swoje zobowiązania w stosunku do innych instytucji terminowo. Może również chcieć zweryfikować, czyli kwoty i liczba obecnych zadłużeń pozwalają Ci na spłatę kolejnego zobowiązania. Możesz również samemu sprawdzić swój BIK. Oczywiście zdarzają się oferty, w których firmy pożyczkowe nie sprawdzają Twojej historii kredytowej, to tzw. pożyczki bez BIK, jednak takich ofert jest zdecydowanie mniej.
 • zatrudnienie (często) – posiadanie stałego dochodu jest na pewno ułatwieniem w wielu przypadkach. Przyda się m.in podczas ubiegania się o pożyczkę na raty online. Powodem takiego stanu rzeczy jest mnogość ofert, ponieważ większość z nich kierowana jest do osób, które posiadają zatrudnienie i możliwość spłaty rat pożyczki online. Faktem jest, że większość firm nie weryfikuje w rzeczywistości tego, czy ich przyszły klient rzeczywiście jest zatrudniony w miejscu i za kwotę, które wskazał we wniosku. Daje to sporę możliwości osobom, które mogą nadużywać tej możliwości. Należy zaznaczyć, że istnieją również pożyczki na raty dla osób bezrobotnych. Na rynku istnieją jednak pojedyncze przypadki firm oferujących taką możliwość.

 

Pożyczki na raty online maksymalna kwota i okres spłaty

Jak za pewne się domyślasz pożyczka ratalna nie jest nieograniczona. Istnieją pewne ograniczenia dotyczące właśnie kwot, jakie możesz pożyczyć oraz okresu spłaty.

Maksymalna kwota pożyczki na raty

Oczywistym jest, że maksymalna kwota pożyczki na raty jest większa niż chwilówki, gdyż te są pożyczkami „jednorazowymi”. Z drugiej zaś strony, maksymalna kwota pozabankowych pożyczek ratalnych z reguły jest mniejsza niż kredytów bankowych i zależy od poszczególnej oferty.

Na polskim rynku istnieją pożyczki na 10 000 zł, 20 000 zł lub 25 000 zł. Rzadko możemy spotkać firmę, która ma w swojej ofercie 50 000 zł, aczkolwiek zdarzają się takie oferty.

Musisz pamiętać, że pomimo faktu, że dana oferta przewiduje maksymalną kwotę na poziomie (załóżmy) 20 000 zł, to absolutnie nie oznacza, że otrzymasz pożyczkę w tej wysokości. Oczywiście możesz o nią wnioskować, ale instytucja po sprawdzeniu Twojego wniosku i BIK-u może odrzucić Twój wniosek. Zazwyczaj kończy się to na innej, mniejszej propozycji, którą możesz zaakceptować lub odrzucić. Jeżeli będziesz w takiej sytuacji, zawsze masz alternatywę w postaci innych ofert, których jest cała masa na rynku.

Pamiętaj, że aplikowanie kilka razy pod rząd może skończyć się na tym, że nie otrzymasz pożyczki w ogóle. Może się zdarzyć, że wszystkie firmy, do których będziesz aplikował o pożyczkę będą sprawdzać Twój BIK. Każde takie sprawdzenie jest w nim odnotowane, a co za tym idzie koleje firmy będą widziały to, że już aplikowałeś o pożyczkę tego samego dnia, gdzie indziej. Nie wpływa to pozytywnie na Twoją zdolność.

Jaką kwotę pożyczki na raty wybrać?

Wybierając kwotę pożyczki powinieneś przeanalizować dokładnie swoje potrzeby. Z finansowego punktu widzenia, nie wydaje się zbytnio rozsądnym, abyś pożyczał „na zaś”.

Przykładowo, jeżeli masz upatrzoną pralkę i telewizor, które zamierzasz sfinansować pożyczką online i łączna suma tych zakupów to 3000zł, to nie pożyczaj 4000 tylko dlatego, że masz taką możliwość. Nadwyżka szybko się rozejdzie, a Ty będziesz musiał ponosić dodatkowe koszty. Rozsądek jest zawsze w cenie i to szczególnie jeśli chodzi o finanse.

Maksymalny okres spłaty pożyczki na raty

Pożyczka na raty online jest typowym produktem polegającym na zaciągnięciu zobowiązania, które następnie jest spłacane w comiesięcznych ratach, według ustalonego harmonogramu spłaty. Składając wniosek o pożyczkę musisz określić okres spłaty. Zazwyczaj wygląda to tak, że poprzez wizualny suwak określasz, jaką kwotę zamierzasz pożyczyć i na jak długo. Od razu powinieneś otrzymać kalkulację ewentualnej raty.

Maksymalny okres spłaty pożyczki uzależniony jest od poszczególnej oferty firmy pożyczkowej, te mogą znacząco różnić się od siebie. W niektórych wypadkach maksymalny okres może być znacząco krótszy, niż w ofertach innych firm. Ogólnie rzecz ujmując można zauważyć, że kształtuje się w zakresie od 6 do 48 miesięcy, z tym że najczęściej spotkany to okres 24-miesięczny.

Jaki okres spłaty pożyczki wybrać?

Musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym zależy Ci najbardziej? Bo z jednej strony dłuższy okres to mniejsza rata, z drugiej większe koszty. Jeżeli niewielkie różnice w co miesięcznej racie nie mają dla Ciebie aż tak dużego znaczenia, to powinieneś pomyśleć o okresie krótszym.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki okres wybierzesz największe koszty to nie oprocentowanie, a koszty administracyjne. I właśnie m.in dlatego powinieneś skorzystać z naszego rankingu pożyczek na raty lub samemu przeanalizować oferty i wybrać tę pożyczkę, która będzie miała najniższe RRSO, czyli tę która będzie Cie kosztowała jak najmniej.

 

Koszty i opłaty pożyczek online na raty

Pożyczki na raty online niestety nie są darmowe i nie możesz liczyć na to, że oddasz jedynie pożyczony kapitał. Podstawową zasadą przy pożyczaniu pieniędzy w tej formie jest to, że zawsze oddajesz więcej, niż pożyczyłeś. Oczywiście te opłaty mogą być różne i zależne od konkretnej oferty, promocji i innych czynników, które mogą mieć wpływ na łączny koszt pożyczki online.

Aby jak najlepiej zobrazować Ci koszty, na jakie możesz się napotkać przy pożyczce na raty, podzielmy je na poszczególne elementy. I tak, na łączne koszty pożyczki mogą składać się:

 • kapitał – jest podstawą do naliczania części opłat. Są to dokładnie te pieniądze, które pożyczasz i są ci przelewane na konto. Pożyczasz 10 000 zł, to kapitał wynosi 10 000 zł. Proste.
 • opłata przygotowawcza – opłata, którą musisz ponieść za przygotowanie pożyczki online. Firmy nie informują jakie elementy zostają „przygotowane” za te pieniądze, natomiast zazwyczaj chodzi o sprawdzenie klienta, wypłatę środków itd. Opłata przygotowawcza może wynieść nawet 20-30% kapitału pożyczki.
 • prowizja – jest to opłata, której zazwyczaj nie sposób ominąć. Jest ona de facto opłatą za to, że firma zgodziła się nam pożyczyć pieniądze. Prowizja przy pożyczce na raty jest wysoka i różni się w zależności od oferty.
 • oprocentowanie –  czyli procent od kapitału, który powinien być rzeczywistym zarobkiem dla firm pożyczkowych.  Maksymalna wysokość oprocentowania jest regulowana ustawą antylichwiarską. Z prawnego punktu widzenia nie może przekroczyć czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. Obecnie wynosi on 2,5%, zatem maksymalne oprocentowanie może wynieść maksymalnie 10%.
 • ubezpieczenie – jego koszt musi ponieść pożyczkobiorca, o ile jest ono wymagane przez pożyczkodawcę.

Oczywiście dla Ciebie, jako pożyczkobiorcy drugorzędne znaczenie ma wartość jednego z powyższych elementów, składających się na koszty. Powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na ich sumę. Firma pożyczkowa zawsze informuje Cię o tym ile w sumie powinieneś oddać. Nie daj się nabrać na promocje, które na pozór mogą wydawać się bardzo opłacalne np. „prowizja 0%”. Inne koszty takiej pożyczki mogą okazać się na tyle duże, że oferta wcale nie będzie bardziej korzystna od ofert firm, które prowizję sobie naliczą.

Jakie są koszty pożyczki online związane z brakiem terminowej spłaty?

W przypadku braku spłaty pożyczki online na raty i nie wywiązywanie się z umowy, poprzez spłatę rat w ustalonym harmonogramie, możesz spotkać się z kolejnymi kosztami, którymi mogą być:

 • koszty firmy windykacyjnej,
 • odsetki karne,
 • koszty sądowe,
 • monity,
 • koszty egzekucyjne.

 

Jak widzisz brak płatności i wypowiedzenie umowy przez firmę udzielającą pożyczek na raty w dłuższej perspektywie, może okazać się bardzo dotkliwy dla Twoich finansów. Nawet niewielka suma, którą początkowo zalegasz, po kolejnych monitach, rozprawie sądowej i kosztach komorniczych może się zamienić w kwotę, która nie przypadnie Ci do gustu. Zawsze rób wszystko, aby spłacać pożyczkę w terminie.

 

Pożyczka na raty wady i zalety

Ratalne pożyczki internetowe są bardzo popularne w naszym społeczeństwie. Jest na nie bardzo duży popyt i po mimo tego, że wiele podmiotów konkuruje ze sobą o klienta, to znacząca większość z nich funkcjonuje na rynku bez problemów. Dlaczego pożyczki na raty cieszą się tak dużą popularnością? Dlatego, że posiadają zalety odróżniające je od trudniej dostępnych kredytów bankowych. Niestety, jak każdy inny produkt finansowy, pożyczki na raty przez internet mają też swoje wady. Przyjrzyjmy się zatem podstawowym cechom tego produktu.

Zalety pożyczek online na raty

Jak już wspomnieliśmy pożyczki online posiadają kilka podstawowych zalet, które sprawiają, że znacząca część Polaków sięga po ten produkt. Dlaczego? Oto kilka powodów:

 • prosta i szybka metoda wnioskowania – wystarczy dostęp do internetu i nic więcej, aby zapoznać się z ofertą i złożyć wniosek. Nie trzeba iść do banku, przedstawiać zaświadczeń od pracodawcy i innych dokumentów.
 • łatwa dostępność – pożyczka online jest dostępna, w teorii dla każdego, kto ma ukończone 18 lat. Oczywiście mogą zaistnieć przesłanki, które sprawią, że dostaniemy odmowę, Mimo to produkt ten jest o wiele łatwiejszy w uzyskaniu, niż kredyt w banku. Szczególnie dla osób ze złą historią kredytową, którzy mogą sięgnąć po pożyczkę na raty bez BIK.
 • elastyczna rata – w wygodny sposób, zazwyczaj za pomocą suwaka znajdującego się na stronie pożyczkodawcy, możemy dopasować pożyczaną kwotę oraz okres spłaty. Wysokość raty automatycznie jest przeliczana i pokazywana, dzięki czemu dokładnie wiemy, jaką będziemy mieli ratę przy danych założeniach.
 • szybka decyzja – w większości przypadków decyzja jest podejmowana automatycznie przez system, który może nas zweryfikować i dosłownie w kilka minut poinformować nas, czy nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony.
 • szybka wypłata środków – po pozytywnej decyzji automatycznie dostajemy przelew wnioskowanej kwoty na konto. Hasła reklamowe „gotówka w 15 minut na Twoim koncie” są prawdziwe.

Wady pożyczek online na raty

Niestety pożyczki na raty podobnie, jak każdy inny produkt pożyczkowy posiada pewne wady, których na szczęście jest zdecydowanie mniej, niż zalet. Właściwie możemy wyróżnić dwa minusy, które są związane z tą formą pożyczania pieniędzy. Jest to:

 • dość wysoki koszt – koszt pożyczek na raty zazwyczaj jest znacząco większy, niż w przypadku ich bankowych odpowiedników. Niestety za pewne udogodnienia musimy zapłacić więcej. Porównując pożyczkę online do chwilówek, również możemy zauważyć pewną różnicę na niekorzyść spłat ratalnych. Z jednej strony wygoda, z drugiej zaś większe koszty. Zatem jeżeli potrzebujesz zaledwie kilkaset złotych, które możesz oddać przy najbliższej wypłacie postaw na chwilówkę tym bardziej, że jako nowy klient firmy pożyczkowej możesz dostać ją za darmo. W takim wypadku możesz skorzystać z naszego rankingu chwilówek za darmo.
 • przyznawalność – z jednej strony pożyczki na raty online charakteryzują się tym, że łatwiej je otrzymać, niż kredyt gotówkowy, z drugiej zaś nieco trudniej, niż chwilówkę. Za taki stan rzeczy odpowiada to, że większość firm oczekuje od przyszłego klienta zdolności do spłaty zobowiązania. Oczywiście istnieją produkty pożyczkowe na raty kierowane do osób zadłużonych, zazwyczaj są one nieco droższe. Jeżeli rzeczywiście jesteś w złej sytuacji finansowej i potrzebujesz pieniędzy, pożyczka na raty dla zadłużonych może być dobrym rozwiązaniem. Natomiast jeżeli nie posiadasz zobowiązań, Twoja historia kredytowa jest dobra oraz posiadasz dochód poparty umową o pracę, to nie będziesz miał żadnych problemów z uzyskaniem każdego z tych produktów finansowych. W dodatku jeżeli potrzebujesz większej gotówki, posiadasz czas i chęci do załatwiania spraw bankowych to radzimy, abyś skorzystał z kredytu gotówkowego. Będzie Cię to po prostu mniej kosztowało.

 

Czy warto zaciągnąć pożyczkę na raty?

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy i chcesz je pożyczyć, rynek finansowy oferuje Ci kilka rozwiązań. Ważne abyś dopasował odpowiednie rozwiązanie do swoich możliwości i potrzeb.

Pożyczka online na raty to oferta dla osób, które:

 • chcą szybko i w łatwy sposób pożycz pieniądze,
 • nie mogą bądź nie chcą skorzystać z oferty kredytu gotówkowego,

 

a także, w niektórych wypadkach:

 • mają zły BIK i/lub chcą znaleźć sposób na oddłużenie.

Jeżeli Twoja motywacja jest opisywana za pomocą jednego z powyższych powodów, to tak, pożyczka na raty  jest dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę koszty. Dlatego, tak jak już wspominaliśmy, jeżeli potrzebujesz niewielkiego wsparcia to weź darmową chwilówkę. Jeżeli chcesz pożyczyć większe pieniądze i jednocześnie masz możliwość starania się o kredyt gotówkowy, to zrób to.

 

Gdzie wziąć pożyczkę na raty online?

Można powiedzieć, że odpowiedzi na to pytanie jest tyle ile ofert pożyczek. Każda firma pożyczkowa w reklamach będzie Cię namawiała, na swój produkt jednocześnie twierdząc, że jest to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Oczywiście znacząca część z nich mija się z prawdą.

Weź pożyczkę na raty tam, gdzie możesz:

 • pożyczyć kwotę jakiej potrzebujesz,
 • dopasować ratę do swoich możliwości (poprzez dopasowanie okresu spłaty),
 • spłacić jak najmniej poprzez naliczenie przez pożyczkodawcę jak najmniejszych kosztów.

O ile wnioskowanie i otrzymanie pieniędzy może w większości przypadków potrwać maksymalnie pół godziny, o tyle znalezienie produktu, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy będzie o wiele bardziej czasochłonne. Oczywiście tylko wówczas, jeżeli porównujesz oferty pożyczek na raty na własną rękę. Zamiast trudzić się w poszukiwaniach i analizie ofert pod kątem tych trzech wytycznych, o wiele prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu pożyczek na raty stworzonego przez Asystenta Finansowego.

 

Pożyczki na raty online podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy wszystkie najważniejsze, według nas, informacje dotyczące pożyczki na raty. Produktu, który jest stworzony, aby potencjalny klient mógł w bardzo prosty, nieskomplikowany sposób pożyczyć pieniądze, a gotówkę otrzymać w kilka chwil i mógł wydać je w dowolny dla siebie sposób. Pożyczka ratalna spełnia tę samą funkcję co kredyt gotówkowy, z tym że łatwiej i szybciej ją uzyskać.

Niestety jej główną wadą jest jej koszt, o ile nie wybierzesz oferty, która jest mocno konkurencyjna, prawdopodobnie przepłacisz. Dlatego ważne jest odpowiednie porównanie ofert, sprawdź ranking pożyczek online na raty, wybierz najlepszą ofertę i aplikuj bezpośrednio ze strony pożyczkodawcy. Pamiętaj, że decyzje finansowe to ważne decyzje.

 

Dyskusja i wasze opinie o pożyczkach na raty:

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o