Provident – opinie i informacje

Provident - Logo


Ocena ogólna

Provident – opinie i informacje
śr: 4.5 | opinii: 4

ZŁÓŻ WNIOSEK

CZĘSTE PYTANIA

Jaką pożyczkę ma w ofercie Provident?

Provident ma szeroką ofertę. Znajdziesz w niej:

 • pożyczkę na raty online - spłacana przelewem, kwota wynosi od 500 do 20 000 zł, okres spłaty od 12 do 48 miesiecy,
 • pożyczka z miesięczną ratą na konto - spłacana przelewem, kwota do 15 000 zł, okres spłaty od 12 do 24 miesięcy,
 • pożyczka do domu - spłacana gotówkowo, kwota wynosi do 15 000 zł, okres spłaty wynosi 12 do 24 miesięcy (płatność miesięczna) lub od 45 do 104 tygodni (płatność tygodniowa),
 • pożyczka wynajmowana - spłacana przelewem, kwota od 500 do 4 000zł, okres spłaty 5 miesięcy (4 pierwsze raty bardzo niskie, ostatnia rata wysoka).
Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Provident?

Provident nie posiada dużych wymagań względem klientów.

Aby Twój wniosek pozytywnie przeszedł procedurę w Provident powinieneś posiadać:

 • minimum 18 lat,
 • rachunek osobisty,
 • stały dochód,
 • aktualny dowód osobisty,
 • adres zameldowania,
 • adres e-mail,
 • telefon,
 • brak wpisów w bazach dłużników,
 • zdolność do spłaty pożyczki.

 

Jak wziąć pożyczkę w Provident - Krok po kroku
 1. Przejście z rankingu do strony internetowej Provident.
 2. Wybór odpowiedniej pożyczki poprzez znalezienie jej na stronie.
 3. Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty.
 4. Wypełnienie formularza
 5. Weryfikacja za pomocą przelewu weryfikacyjnego, rozmowy z konsultantem, spotkania z doradcą.
 6. Otrzymanie decyzji.
 7. Wypłata środków w formie przelewu lub otrzymanie w gotówce.
 8. Spłata rat w ustalonych terminach.
Czy Provident zweryfikuje mnie w BIK?

NIE. Provident nie należy do firm pożyczkowych, które sprawdzą Twój BIK, natomiast zostaniesz zweryfikowany w bazach dłużników.


Provident Przykładowe opinie klientów

Michał, Knurów, lat 28

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Znana i ceniona firma z ugruntowaną pozycją na rynku, która na wpis w BIK patrzy z przymrużonym okiem. Provident to naprawdę dobry partner do pożyczania pieniędzy!”

Anna, Suwałki, lat 44

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„O Providencie mogę mówić w samych superlatywach. Ja wybrałam odwiedziny pracownika. Nie muszę martwić się o spłatę. Po prostu umawiam się z osobą, która odbiera ode mnie pieniądze w moim domu.”

Gracjan, Rzeszów, lat 54

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Mam problemy z komornikiem, który zajął mi konto, dlatego też biorę pod uwagę jedynie firmy oferujące wypłatę poprzez czek GIRO. Provident ma go w ofercie, ale można liczyć na o wiele więcej.”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Provident to bez wątpienia lider polskiego rynku pożyczek, jeśli chodzi o rozpoznawalność i popularność marki. Słyszeli o nim nie tylko ci, którzy korzystali z jego usług, ale praktycznie każdy w Polsce potrafi rozpoznać ten brand. Duża zasługa takiego stanu rzeczy jest w aktywnej promocji, którą firma prowadzi w praktycznie wszystkich kanałach komunikacji, w tym przede wszystkim prezentuje swoje reklamy w telewizji. Któż nie nucił sobie piosenki „Mam plan” 🙂 Provident posiada zarówno popularne pożyczki do domu (udzielane przez pracowników mobilnych), jak i pożyczki samoobsługowe (udzielane przez internet i spłacane samodzielnie). Oferta tego pożyczkodawcy wydaje się bardzo atrakcyjna, klient może wnioskować o kwotę nawet 20 000 zł rozłożoną na długi okres spłaty wynoszący nawet 48 miesięcy. Dodatkowo może wybrać płatności tygodniowe lub miesięczne. Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczce w Providencie? Jakie ma wymagania? Dlaczego klienci korzystają z jego usług? Co zrobić, aby otrzymać pożyczkę na raty w tej firmie? Prześwietlmy więc tego pożyczkodawcę dokładnie.

Dla wielu klientów jedną z najważniejszych cech firmy pożyczkowej jest jej elastyczność. Różni klienci mają różnie zdefiniowane potrzeby i nie wielu pożyczkodawców jest w stanie dostosować swoją ofertę w taki sposób, aby jak najwięcej klientów było zainteresowanych skorzystaniem z niej. Elastyczność większości ofert sprowadza się do oferowania jednego typu pożyczki, w której klient może ustalić jej wysokość i ewentualnie okres spłaty (opcja nie dostępna w przypadku wielu chwilówek). Inaczej jest z firmą Provident, który oferuje zarówno pożyczkę online, jak i pożyczkę do domu. W przypadku tej drugiej oferuje również możliwość spłaty w ratach tygodniowych lub miesięcznych. Ponadto posiada również ofertę tzw. pożyczki wynajmowanej (wszystkie opcje opiszemy w dalszej części). Oferta ta jest bez wątpienia najbardziej elastyczną ofertą pożyczkową na polskim rynku pożyczkowym, co w połączeniu z szeroką promocją i reklamą w mediach powoduje, że Provident jest liderem polskiego rynku pożyczkowego jeśli chodzi o popularność, rozpoznawalność i prawdopodobnie liczbę obsługiwanych klientów.

Provident - Wygląd strony głównej

Provident – wygląd strony internetowej pożyczkodawcy

Co warto wiedzieć o Provident?

Provident jest nie tylko marką pożyczkową, ale również samą nazwą pożyczkodawcy, która w pełni brzmi Provident Polska S.A. Jest to część dużej międzynarodowej grupy finansowej IPF (International Personal Finance), która działa w wielu krajach świata od 1996 roku. Możemy do nich zaliczyć m.in. Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz Meksyk. W Polsce z kolei na stałe zadomowiła już w 2001 roku, co sprawia, że jest jedną z najdłużej działających pożyczkodawców na naszym rynku. Przez 20 lat Provident obsłużył miliony klientów, co daje Ci gwarancję, że jest to rzetelny i sprawdzony w polskich realiach pożyczkodawca. Nie powinieneś mieć zatem najmniejszych obaw związać się umową z tą firmą. Warto dodać, że do grupy IPF należy inny brand, również bardzo popularny i szeroko znany, a jest nim HapiPożyczki oferujący pożyczkę na raty w 100% online.

Nie ma co ukrywać, że wielu klientów korzystających z usług firm pożyczkowych nie ma najlepszej historii kredytowej. Stąd też duża ich część jest zainteresowana, czy dany pożyczkodawca będzie zaciągał informacje na ich temat z bazy BIK i baz dłużników. W przypadku Providenta ta kwestia wygląda tak, że osoby posiadające złe wpisy w BIK-u wciąż mają dużą szansę na otrzymanie pożyczki. Jest to spowodowane tym, że firma ta nie sprawdza tej bazy i tym samym nie wyciąga żadnych wniosków na temat wiarygodności klienta na tej podstawie. Inaczej ma się sprawa jeśli chodzi kwestię długów. Provident bowiem weryfikuje popularne BIG-i, czyli Bazy Informacji Gospodarczej, gdzie widnieją informację o długach i raczej odrzuca wnioski osób, które mają niespłacone zobowiązania. Dlatego, jeżeli należysz do grupy osób z problemami finansowymi, warto abyś sprawdził informacje o pożyczce oddłużeniowej lub dowiedział się jak spłacić długi.

Ciekawą opcją dla osób, które wpadną w okresowe problemy finansowe, może być Okresowa Przerwa w Spłacie, którą Provident oferuję wszystkim tym klientom, którzy posiadają pożyczkę od co najmniej 5 tygodni i spłacili 4 raty w przypadku płatności tygodniowej lub 2 raty w przypadku płatności miesięcznej. Osoby, które skorzystały z pożyczki z ratą tygodniową mogą skorzystać z odroczenia od 1 do 4 tygodniowych rat bez podania przyczyny. Ta zasada dotyczy również osób z ratą miesięczną. W tym wypadku klient może odroczyć płatność 1 pełnej raty.

Provident Oferta pożyczki na raty

Provident proponuje cały wachlarz możliwości, dzięki czemu każdy klient w praktyce może znaleźć odpowiednio dopasowane rozwiązanie do swoich preferencji. Możesz bowiem skorzystać z typowej pożyczki internetowej, o którą wnioskuje się online, a następnie spłaca zwykłym przelewem lub też złożyć wniosek o pożyczkę, gdzie będziesz obsługiwany w obu zakresach przez pracownika mobilnego. Tutaj też istnieje wybór jeśli chodzi o częstotliwość płacenia rat. Sprawdźmy zatem wszystkie opcje, które proponuje Provident.

Oferta Pożyczki samoobsługowej w Providencie

W ofercie Providenta możemy znaleźć przede wszystkim pożyczkę na raty, która udzielania jest online. Klient może pożyczyć od 300 do 20 000 zł. Okres spłaty jest częściowo elastyczny tj. można wybrać okres 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięczny. Dopasowanie odpowiedniej wysokości raty nie jest więc problemem, natomiast sam okres nie jest w pełni elastyczny i tym samym nie można wybrać np. 30 miesięcy na spłatę pożyczki. Istnieje możliwość skorzystania z przesunięcia terminu płatności raty bez podania przyczyny. Wszystkie sprawy od złożenia wniosku przez wypłatę środków po spłatę pożyczki odbywają się bez fizycznego kontaktu stron. Jest to pożyczka w 100% przez internet, dzięki czemu pieniądze na Twoim koncie mogą się pojawić, mimo że nie ruszysz się nawet ze swojego domu. Pamiętaj, że Provident udzielając pożyczki sprawdzi, czy nie jesteś dłużnikiem, natomiast nie będzie weryfikował bazy BIK.

Oferta Pożyczki w domu

Drugą opcją, którą Provident przygotował w ramach swojej oferty jest elastyczna pod względem wyboru formy spłaty tzw. Pożyczka w domu. W tym wypadku znacznie większe znaczenie ma kontakt z doradcą klienta, który odwiedza pożyczkodawcę w określonych terminach w celu otrzymania płatności w gotówce. W przypadku tej pożyczki wniosek również można złożyć za pośrednictwem internetu, natomiast klient ma wybór odnośnie wyboru częstotliwości płatności rat. Może to robić co tydzień lub co miesiąc.

Za tymi dwoma opcjami kryją różne warunki samej pożyczki i tak w przypadku:

 • pożyczki miesięcznej w gotówce – maksymalna kwota to 15 000 zł, a okres spłaty wynosi od 12 do 24 miesięcy, RRSO wynosi 117,92%.
 • pożyczki tygodniowej w gotówce – maksymalna kwota to 15 000 zł, a okres spłaty wynosi od 45 do 104 tygodni, RRSO wynosi 130,31%.

 

Do tego rodzaju pożyczki tj. Pożyczki w domu należy również „Pożyczka z miesięczną ratą na konto”. Jej sposób działania jest podobny do Pożyczki samoobsługowej tj. udzielana jest przez internet, a spłacana za pomocą przelewów. Natomiast maksymalna kwota jest niższa, gdyż wynosi 15 000 zł, zaś okres spłaty jest mniej elastyczny, ponieważ można wybrać od 12 do 24 miesięcy. Szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiemy co ta dodatkowa opcja ma wnieść do oferty, ponieważ jeżeli ktoś jest zainteresowany typową pożyczką przez internet może skorzystać z Pożyczki samoobsługowej, której warunki są znacznie bardziej interesujące.

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4 000 zł

W ofercie Providenta możemy również znaleźć jeszcze jedną opcję, którą jest „Pożyczka wynajmowana”. Kwota, którą można pożyczyć, w jej przypadku wynosi od 500 do 4 000 zł. Okres spłaty jest stały i wynosi równe 5 miesięcy. Jej sposób spłaty jest nieco inny niż pożyczek, które zostały opisane powyżej i polega na tym, że przez pierwsze 4 miesiące płaci się bardzo małą kwotę, a następnie spłaca całość pożyczki. Przykładowo chcąc pożyczyć 3 000 zł przez 4 miesiące będziesz spłacał po 150 zł, a piąta rata wyniesie 3150 zł. O Pożyczę wynajmowaną możesz wnioskować tak samo jak o Pożyczkę samoobsługową, a sposób jej spłaty również odbywa się poprzez przelewy w formie bezgotówkowej na konto pożyczkodawcy.

Dla kogo Pożyczka w Providencie?

Pożyczka w Providencie jest przede wszystkim bardzo dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego. Po pożyczkę często bowiem sięgają osoby, których wniosek o kredyt w banku został odrzucony ze względu na złą historię kredytową, która w przypadku pożyczki w Providencie nie będzie miała aż tak dużego znaczenia. Kolejną grupą są osoby, które niekoniecznie posiadają umiejętności pozwalające im na samodzielne obsługiwanie przelewów internetowych lub po prostu wolą bezpośrednią relację z doradcą klienta. Osoby korzystające z Pożyczki wynajmowanej to z kolei najczęściej osoby, które chcą skorzystać z opcji podobnej do chwilówki, jednak ze znaczniej dłuższym terminem spłaty. I rzeczywiście taki rodzaj pożyczki wydaje się dla nich najbardziej optymalny. Można zatem powiedzieć, że każda osoba, która chce pożyczyć pieniądze i niekoniecznie może sobie pozwolić na kredyt bankowy, na pewno znajdzie najbardziej odpowiadającą jej potrzebom ofertę w firmie Provident.

Provident Koszty pożyczki

6 mies12 mies24 mies36 mies48 mies
1000 zł129.92 zł100.04 złxxx
2000 zł259.78 zł199.96 zł200.08 zł599.92 złx
5000 zł649.48 zł499.96 zł500.08 zł1500.16 zł1999.84 zł
10000 złxx999.92 zł2999.96 zł4 000.16 zł
15000 złxx1500.00 zł4500.12 zł6000.00 zł
20000 złxxxx7 999.84 zł

CHWILÓWKI ZA DARMO

 

Provident Jakie wymagania?

Wszystkie firmy pożyczkowe przed udzieleniem pożyczki będą oczekiwać od klienta złożenia odpowiedniego wniosku, w którym trzeba zawrzeć odpowiednie informację na swój temat. Na ich podstawie instytucja podejmie decyzję o udzielenia pożyczki. W ten sposób działa również Provident, który posiada pewne wymagania względem swoich klientów. Cześć pożyczkodawców może mieć przeświadczenie, że jest to jedynie formalność, jednak każda firma odrzuca wnioski części klientów z obawy, że nie będą oni wstanie spłacić terminowo zobowiązania. Poza samym określeniem wiarygodności, Provident będzie wymagał pewnych kwestii, które również mają znaczenie podczas rozpatrywania wniosku. Jakie więc wymagania ma ta firma pożyczkowa?

Po pierwsze klient powinien być pełnoletni. Jest to bardzo nisko postawiony pułap, ponieważ większość firm posiada pewne widełki wiekowe, w których powinien mieścić się pożyczkodawca. W przypadku Providenta jest inaczej i minimalny wiek określony jest tak nisko jak tylko przewidują to przepisy prawa. Nie wskazuje również maksymalnego wieku co oznacza, że pożyczka dostępna jest również dla seniorów. Do kolejnych wymagań możemy zaliczyć posiadanie statusu osoby fizycznej, adresu e-mail, konta w banku, adresu zameldowania oraz stałego dochodu, który będzie wystarczający do terminowej spłaty rat. Ostatnim wymogiem jest brak negatywnych wpisów w bazach dłużników, gdyż te mogą stanąć na przeszkodzie w uzyskaniu pożyczki. W większości przypadków Provident nie będzie oczekiwał zaświadczenia o dochodach, ponieważ pożyczka udzielana jest na oświadczenie. Chociaż niektórzy klienci wskazują, że w ich przypadku zaświadczenie było niezbędne, dlatego też ciężko wskazać na ogólną zasadę, którą kieruje się ten pożyczkodawca. Jak sam widzisz, wymagania Providenta nie są szczególnie wysokie i większość osób bez większego problemu powinno je spełnić i tym samym otrzymać pożyczkę.

ZŁÓŻ WNIOSEK

Jak dostać pożyczkę w Provident?

Provident jest w pewien sposób unikatowy, ponieważ klient może otrzymać pożyczkę całkowicie przez internet, która będzie wypłacona wprost na konto osobiste lub za pośrednictwem doradcy klienta. Może ją spłacać przelewem lub spłacać ją gotówkowo wprost do rąk pracownika mobilnego. Wszystko defacto zależy od jego preferencji i oczekiwań. W obu przypadkach masz możliwość skorzystania z usług Providenta nie ruszając się z domu poprzez złożenie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej tego pożyczkodawcy. Po prostu w jednym przypadku zweryfikujesz się przy pomocy bankowości internetowej, a w drugim odwiedzi Cię pracownik, który wręczy Ci pieniądze w gotówce. Niezależnie zatem jaką formę pożyczki wybierzesz, w obu przypadkach możesz otrzymać pieniądze nie ruszając się ze swojego domu.

Aby dostać pożyczkę w Provident wejdź na stronę internetową pożyczkodawcy. Na stronie głównej zauważysz specyficzny suwak, który odpowiada za wysokość pożyczki. Jest to opisana powyżej pożyczka internetowa. Możesz wybrać kwotę do 20 000 zł i skorzystać z Pożyczki samoobsługowej, jeżeli nie potrzebujesz więcej niż 4 000 zł będziesz mógł skorzystać również z opcji Pożyczki wynajmowanej. Poniżej suwaka znajdują się właśnie te dwie opcje, przy których możesz również wybrać okres spłaty poprzez zaznaczenie odpowiedniego kółka. W tym miejscu możesz się również zapoznać ze wszystkimi istotnymi informacjami takimi jak wysokość RRSO, całkowita kwota spłaty, czy wybrany przez Ciebie okres spłaty. Poniżej tych informacji znajduje się przycisk „Złóż wniosek”, w który musisz kliknąć aby przejść do właściwego formularza.

Jeżeli jesteś zainteresowany Pożyczką w domu musisz wybrać tę opcję w menu, a następnie zaznaczyć czy interesuje Cię pożyczka z tygodniową ratą, czy też z miesięczną. Po wybraniu odpowiedniej opcji przejdziesz na stronę, na której będzie się znajdował opis danej pożyczki i po kliknięciu analogicznego przycisku tj. „Złóż wniosek” przejdziesz również do formularza, na którym będziesz mógł ustalić wysokość pożyczki i okres spłaty, a także zapoznać się z niezbędnymi informacjami.

We wszystkich powyższych przypadkach będziesz musiał rzetelnie wypełnić formularz, który pomoże pożyczkodawcy w określeniu czy jest w stanie pożyczyć Ci pieniądze. Będziesz poproszony o podanie podstawowych informacji na swój temat takich jak: dane osobiste, adresowe oraz dane finansowe. W przypadku wyboru pożyczki przez internet będziesz musiał zweryfikować swoją osobę przelewem weryfikacyjnym na podany w formularzu numer konta. Następnie zostanie podjęta decyzja, a środki zostaną Ci przelane w ciągu kilku chwil. Natomiast, jeżeli wybrałeś pożyczkę do domu, odbędziesz rozmowę z konsultantem, który umówi Cię z pracownikiem mobilnym. To z nim podpiszesz umowę, a pieniądze zostaną Ci dostarczone w formie gotówki.

Provident adres siedziby oraz dane firmy pożyczkowej

NAZWAProvident Polska S.A.
KRS0000009389
NIP5251571292
REGON011994880
ADRESProvident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

 

Provident Zalety i wady

Zalety
✔️ Znana firma z ugruntowaną pozycją na rynku
✔️ Minimum formalności i szybka wypłata
✔️ Prosta procedura (całość załatwiana jest online)
✔️ Bardzo wysoka kwota
✔️ Brak górnej granicy wieku
✔️ Możliwość wypłaty pieniędzy za pomocą czeku GIRO
✔️ Bez zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach
✔️ Możliwe wstrzymanie spłaty (wakacje pożyczkowe)
✔️ Pożyczka już od 18 lat (bez górnej granicy wiekowej)
✔️ Elastyczna oferta – dostosowana do potrzeb klienta

 

Wady
❌ Sprawdzane bazy BIK, KRD i BIG
❌ BOK nie działa w niedzielę

Numer telefonu i dane kontaktowe do Provident

Adres e-mail:bok@provident.pl
Numer na infolinie: 600200200
Strona internetowa:provident.pl

 

Provident Informacje o pożyczce

Wiek pożyczkobiorcy:
od 18 lat (bez górnej granicy)
Pierwsza Darmowa:
N/D
Maks pierwsza pożyczka300 – 20 000 zł
Maks kolejna pożyczka
300 – 20 000 zł
Termin spłatod 3 do 48 rat
Czas wypłatyok. 15 minut

 

INNE FIRMY POŻYCZKOWE

Smart Pożyczka - Logo
HaloPożyczka - Logo
Ekassa - Logo
Loans 4 Players - Logo
Smartney - Logo
KredytOK - Logo
Provema Credit - Logo
KasaTak - Logo
Pożyczka Plus - Logo
AlfaKredyt - Logo
Mikrokasa - Logo
VIA SMS - Logo
HapiPożyczki - Logo
NetCredit - Logo
Wandoo - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

SPRAWDŹ RANKINGI

Opinie i dyskusja o Provident

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o