Santander Bank – opinie klientów i informacje

Santander Bank - Logo


Ocena ogólna

Santander Bank – opinie klientów i informacje
śr: 1.7 | opinii: 35

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Santander Bank - Podstawowe informacje

Nazwa:Santander Bank
Data powstania:2001
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:1 020 883 050,00 zł
Numer NIP:8960005673
Numer KRS:0000008723
Numer Regon:930041341
Adres siedziby:al. Jana Pawła II 17, 00-854
Warszawa
Konto osobiste w Santander Banku:

Opłata za konto
0 zł/30 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 350 zł za otwarcie konta!

Konto młodzieżowe w Santander Banku:

Konto dla studentów

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Nawet 300 zł gotówki + 150 zł na zakupy za otwarcie konta!

Konto firmowe w Santander Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 1300 zł za otwarcie konta!

Kredyt konsolidacyjny w Santander Banku:

Oprocentowanie
12,49%

RRSO
17,24%

Prowizja
11,09%

Santander Bank w Liczbach

2 140 000 000

ZYSK W PLN

5 190 000

LICZBA KLIENTÓW

10 600

LICZBA ETATÓW

2001

ROK ZAŁOŻENIA

501

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Santander Bank Polska to uniwersalny bank działający w Polsce od 2001, pierwotnie jako Bank Zachodni WBK. To właśnie pod tą marką jest kojarzony przez większość klientów, głównie za sprawą marketingu i reklam ze znanymi gwiazdami świata Hollywood. Posiada w swojej ofercie ogrom różnego rodzaju produktów i usług kierowanych do wszystkich klientów, a tych z roku na rok przybywa, co umożliwia Santanderowi posiadanie co raz silniejszej pozycji na polskim rynku. Obecnie jest trzecim bankiem pod względem aktywów w Polsce.

Santander Bank historia i informacje

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z całą gamą różnych produktów kierowanych do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw o różnej wielkości, działających we wszystkich sektorach gospodarki. Jego historia pod obecnym brandem jest dość krótka gdyż rozpoczyna się w wrześniu 2018 roku, zaś wcześniej instytucja ta, co uszło uwadze wielu klientom, działała jako Bank Zachodni WBK. Obie marki są doskonale znane przeciętnemu konsumentowi, gdyż swego czasu bank bardzo mocno stawiał na marketing i reklamę. W telewizji często można było zobaczyć reklamy z gwiazdami Hollywood np. z Antonio Banderasem, Dannym DeVito, czy z Chuckiem Norrisem. Dzisiaj rozdział ten wydaje się zamknięty, jednak ówczesny sposób promocji na pewno zakorzenił się w świadomości wielu Polaków.

Santander Bank - Wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Santander Banku

Jak wspominaliśmy, historia Santandera to historia Banku Zachodniego WBK, gdyż to jego następcą prawnym został. Jednak za nim przejdziemy do tego etapu skupmy się na całkowitym początku. Z mocy rozporządzenia Rady Ministrów 1988 roku powstaje Bank Zachodni, a dwa lata później zostaje przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W takiej formie funkcjonuje przez następne kilka lat aż do przełomowego momentu w 1999 roku, kiedy to Allied Irish Banks (AIB) nabywa 80 procentowy pakiet akcji Banku Zachodniego. Kolejnym bardzo istotny zwrotem w historii tej instytucji jest 2001 rok. Wówczas z mocy uchwały Komisji Nadzoru Finansowego dochodzi do fuzji Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym, zaś wspomniana spółka AIB obejmuje ponad 70% udziałów w nowo powstałym banku o nazwie Bank Zachodni WBK. Jeszcze w tym samym roku BZ WBK wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych oraz do WIG 30. Przyjęta przez bank nazwa jest w użyciu przez następne 17 lat.

Pierwszym krokiem do zmiany nazwy na Santander Bank Polska była chęć sprzedaży BZ WBK hiszpańskiemu Banco Santander w 2010 roku przez AIB, do czego finalnie doszło rok później. Z kolei w 2013 roku doszło formalnie do kolejnej fuzji z Kredyt Bankiem. Na zmianę nazwy trzeba jednak było poczekać jeszcze kilka lat do 2018 roku, gdy Zarząd Spółki poinformował o zarejestrowaniu w sądzie rejestrowym zmiany firmy spółki na Santander Bank Polska. Ostatnim ważnym wydarzeniem w historii tego banku było przejęcie części Deutsche Bank Polska (przejęcie dotyczyło głównie klientów indywidualnych). Dzisiaj Santander Bank jest podmiotem dominującym całkiem sporej grupy kapitałowej świadczącej usługi na wielu płaszczyznach dotyczących finansów. Bez wątpienia posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku finansowym, o czym świadczy liczba jego klientów, która w obecnym momencie wynosi niemal 5,2 mln.

Oferta Santander Banku

Santander jako bank uniwersalny umożliwia skorzystanie ze swojej oferty wszystkim możliwym klientom. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Zaś same produkty są dopasowane do potrzeb klienta, który z kolei jest przydzielony do konkretnego segmentu. Oferta Santandera nie jest więc ściśle sprofilowana i każdy podmiot na rynku powinien znaleźć rozwiązanie finansowe dla siebie.

Santander Bank dzieli klientów na następujące segmenty:

 • klient indywidualny – to każda osoba fizyczna korzystająca z oferty w banku w zakresie swoich finansów osobistych.
 • select – segment dotyczy osób, które zarabiają min. 10 tysięcy złotych lub posiadają min. 200 tysięcy złotych oszczędności.
 • private banking – najzamożniejsi klienci indywidualni.
 • małe firmy – segment, do którego należą osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i mniejsze spółki.
 • duże firmy i korporacje – największe podmioty na rynku.

 

Do każdego segmentu jest przydzielona szeroka oferta produktów i usług, z których może skorzystać klient zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Poniżej przedstawiamy szeroką ofertę Santandera.

Do oferty Santander Bank Polska możemy zaliczyć:

 

Jak już wspominaliśmy, Santander jest dużą grupą kapitałową, zaś sama oferta Santander Banku często jest świadczona przez jego spółki zależne takie jak: Santander Finanse sp. z o.o., Santander Factoring sp. z o.o., Santander Leasing SA oraz Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA.

Konto osobiste w Santander Banku:

Opłata za konto
0 zł/30 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 350 zł za otwarcie konta!

Konto młodzieżowe w Santander Banku:

Konto dla studentów

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Nawet 300 zł gotówki + 150 zł na zakupy za otwarcie konta!

Konto firmowe w Santander Banku:

Opłata za konto
0 zł

Wypłaty z bankomatów
0 zł

Opłata za kartę
0 zł


BONUS – Nawet do 1300 zł za otwarcie konta!

Kredyt konsolidacyjny w Santander Banku:

Oprocentowanie
12,49%

RRSO
17,24%

Prowizja
11,09%

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Santander Bank opinie klientów

Wielu klientów Santander Banku ma powody do tego, aby go polecać innym. Uznaniem cieszy się przede wszystkim szeroka oferta kierowana do wszystkich klientów oraz częste promocje. W ofercie Santandera zdarzają się bowiem okresy, w których można otrzymać pieniądze za skorzystanie z konkretnego produktu np. za założenie rachunku osobistego. Kwoty, które w ten sposób można uzyskać są całkiem spore. Ponadto bank ten oferuje wiele różnych kart płatniczych i kredytowych, posiada szeroką gamę usług dla przedsiębiorców, których na próżno szukać w innych instytucjach jak np. księgowość czy windykacja należności. Klienci chwalą sobie również aplikację mobilną, która jest przejrzysta i prosta w obsłudze.

Niestety nie ma banków idealnych. Santander również posiada pewne wady, które niektórzy klienci ochocza wypominają. Przykładowo nie podoba im się fakt, że konsultanci z linii wychodzącej często wykonują połączenia celem sprzedaży kredytów. Wskazują również na bardzo słabe merytoryczne przygotowanie pracowników banku w stacjonarnych oddziałach, co zniechęca potencjalnie zainteresowanych ofertą klientów. Minusem jest również brak promocji dla stałych klientów.

Opinie o Santanderze, tak jak o każdej innej instytucji, są różne. Z reguły jednak dominują negatywne, szczególnie w internecie. Powodem takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest motywacja osoby piszącej daną opinię, a osobami bardziej zmotywowanymi są te, które nie są zadowolone z jakiejś konkretnej kwestii np. pojedynczej usługi, telefonu z  propozycją oferty (pomimo zaznaczonej zgody marketingowej) czy jednorazowej obsługi klienta, która nie spełniła oczekiwań. Sama opinia zaś dotyczy całości danego banku jako instytucji finansowej. Taki stan rzeczy może wypaczyć rzeczywisty obraz banku i spowodować, że potencjalny klient mimo, że byłby zadowolony z produktu, nie skorzysta z niego. Istotne jest zatem aby wszystkie osoby, te zadowolone i zawiedzione, w sposób jak najbardziej obiektywny i rzeczowy mogły wypowiedzieć się na temat danej instytucji. Dlatego też, jeżeli posiadasz obiektywną opinię na temat Santander Bank Polska podziel się nią wpisując komentarz na dole niniejszej strony (przejdziesz do opinii klikając poniższy przycisk). Twoja opinia może pomóc inny w dokonaniu ważnego wyboru!

DODAJ OPINIĘ

Santander Bank adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny Santander Banku:
   Santander Bank Polska S.A.
   al. Jana Pawła II 17
   00-854 Warszawa

 

Santander Bank wady i zalety

Brak posiadania odpowiedniego doświadczenia we współpracy z danym bankiem może skutkować chęcią poznania jego minusów i plusów. Jest to jak najbardziej słuszne, w końcu tej instytucji finansowej powierzymy kwestie związane z naszymi finansami. Jak je poznać skoro opinie w internecie bywają skrajnie różne? Wystarczy spojrzeć na poniższą tabelę, to w niej prezentujemy najczęściej powtarzające się wady i zalety Santander Banku.

Zalety
✔️ duży bank z ugruntowaną pozycją na rynku
✔️ szeroka oferta kierowana do wszystkich klientów
✔️ częste promocje, na których można skorzystać finansowo
✔️ różne rodzaje kart kredytowych do wyboru
✔️ przejrzysta aplikacja mobilna i prosta bankowość internetowa
✔️ szerokie możliwość w zakresie płatności mobilnych
Wady
❌ niechciane telefonu z ofertą
❌ niski poziom merytoryczny w oddziałach
❌ nie danie o relacje ze stałymi klientami
❌ ograniczenia w zakresie dostępności oferty przez internet

INNE BANKI

inBank -Logo
Bank Pekao - Logo
Volkswagen Bank - Logo
ING Bank Śląski - Logo
Getin Bank - Logo
mBank - Logo
Bank Millennium - Logo
Citi Handlowy - Logo
Credit Agricole - Logo
PKO Bank Polski - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

Wasza dyskusja i opinie o Santander Banku

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o