Santander Consumer Bank – opinie klientów i informacje

Santander Consumer Bank - Logo


Ocena ogólna

Santander Consumer Bank – opinie klientów i informacje
śr: 4.2 | opinii: 6

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

INFOLINIA I KONTAKT

SIEDZIBA I ADRES

Santander Consumer Bank - Podstawowe informacje

Nazwa:Santander Consumer Bank
Data powstania:2002
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter działalności:Bank kredytowy
Forma prawna:Spółka Akcyjna
Kapitał zakładowy:520 000 000,00 zł
Numer NIP:5272046102
Numer KRS:0000040562
Numer Regon:012736938
Adres siedziby:
ul. Strzegomska 42C, 53-611 Wrocław
Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku:

Oprocentowanie
7,20%

RRSO
9,25%

Prowizja
3,29%

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku:

Oprocentowanie
4,99%

RRSO
 9,07%

Prowizja
2,18%

Karta kredytowa w Santander Consumer Banku:

Okres bezodsetkowy
54 dni

RRSO
11,78%

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Zwrot za wybrane zakupy do 360 zł

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku:

Wymagane konto osobiste
NIE

Oprocentowanie
1,60%

Kwota
do 200 000 zł

Santander Consumer Bank w Liczbach

511 000 000

ZYSK W PLN

2 054 000

LICZBA KLIENTÓW

2 052

LICZBA ETATÓW

2002

ROK ZAŁOŻENIA

150

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Santander Consumer jest całkiem znanym bankiem stricte nastawionym na działalność kredytową. Nie posiada szerokiej oferty ani nie należy do czołówki największych instytucji. Na Polskim rynku pod różnymi markami działa od 2002 roku. Współpracuje z salonami i komisami samochodowymi w zakresie finansowania pojazdów oraz sklepami umożliwiając ich klientom rozkładanie zakupów na raty. Nie ma w swojej ofercie rachunków osobistych ani kredytów hipotecznych.

Santander Consumer Bank historia i informacje

Santander Consumer Bank jest bankiem komercyjnym stricte nastawionym na sprzedaż produktów kredytowych. Oczywiście posiada w swojej ofercie również inne produkty i usługi, jednak sam chce być kojarzony z „bankiem od kredytów”. Tak też brzmi jego hasło, które przedstawia w różnych komunikatach i reklamach. W oczywisty sposób chce odróżnić się od Santander Banku, który jest w pełni bankiem uniwersalnym, jednak jako następca BZ WBK działa pod tym brandem znacząco krócej bo od 2018 roku. Akcent również jest kładziony na miejsce siedziby, którą jest Wrocław co odróżnia Santander Consumer od innych instytucji, które co do zasady urzędują w stolicy.

Santander Consumer Bank - Wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Santander Consumer Banku

Bank ten działa pod obecną marka od 2006 roku, jednak jego początki sięgają już 2002 roku. To wówczas Santander (hiszpańska grupa finansowa) przejmuję Bank of America Polska SA rozpoczynając realizację planów swojej działalności na naszym terytorium. Dochodzi do zmiany marki na CC-Bank, siedziba przenosi się z Warszawy do Poznania i rozpoczyna się świadczenie usług i pierwsza sprzedaż produktów finansowych. Następnie w 2004 roku dochodzi do przejęcia jednego z największych jak na tamte czasy operatorów kredytowych czyli Polskiego Towarzystwa Kredytowego w wyniku czego dochodzi do kolejnej zmiany nazwy (tym razem na PTF Bank S.A.) oraz przeniesienia siedziby do Wrocławia.

Obecna nazwa została przyjęta w 2006 roku i od tego momentu instytucja ta znana jest jako Santander Consumer Bank. Kolejną datą mającą spory wpływ na obecną sytuację tej instytucji jest rok 2009, kiedy to zostało zamkniętych 50 placówek stacjonarnych i zniknęły z oferty kredyty hipoteczne. Odziały i placówki przyjęły obecną nazwę i  logo w 2011 roku, kiedy to AIG Bank Polska SA połączył się z Santander Consumer Bankiem SA. Dzisiaj bank ten, mimo że jego oferta jest stosunkowo skromna, a jej sprzedaż prowadzona jedynie wśród klientów indywidualnych, posiada całkiem sporą grupę klientów. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że Santander Consumer przez cały okres funkcjonowania nigdy nie posiadał w ofercie rachunków osobistych (ROR) ani rachunków firmowych.

Oferta Santander Consumer Banku

Santander Consumer nie jest bankiem uniwersalnym, nie posiada zatem szerokiej oferty produktów kierowanej do wszystkich klientów. Skupia się raczej na dość wąskiej działalności kredytowej, z nią się utożsamia (wspomniane hasło „bank od kredytów”) oraz z nią chce być kojarzony, jednak nie ogranicza się tylko i wyłącznie do niej. W dodatku na próżno również szukać w jego ofercie konkretnej propozycji dla przedsiębiorców.

Santander Consumer Bank w swojej ofercie posiada:

 

Należy zauważyć, że pomimo, że oferta jest dość skromna, to jednak wielu może uznać ją za atrakcyjną, w szczególności lokaty, które zdają się być całkiem wysoko oprocentowane. Poza tym, wszelkie kredyty według opinii wielu klientów są dość łatwo przyznawalne. Jeżeli chcesz sfinansować nieruchomość Santander nie będzie dobrym wyborem, gdyż pomimo, iż bank ten swoją działalność skupia wokół produktów kredytowych to nie posiada w swojej ofercie kredytu hipotecznego.

Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku:

Oprocentowanie
7,20%

RRSO
9,25%

Prowizja
3,29%

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku:

Oprocentowanie
4,99%

RRSO
 9,07%

Prowizja
2,18%

Karta kredytowa w Santander Consumer Banku:

Okres bezodsetkowy
54 dni

RRSO
11,78%

Opłata za kartę
od 0 zł


BONUS – Zwrot za wybrane zakupy do 360 zł

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku:

Wymagane konto osobiste
NIE

Oprocentowanie
1,60%

Kwota
do 200 000 zł

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Santander Consumer Bank opinie klientów

Santander Consumer Bank jest ceniony przez swoich klientów za kilka różnych kwestii. Przede wszystkim za atrakcyjną ofertę kredytową i dość wysoko oprocentowane lokaty terminowe. Klienci wskazują również na bardzo wysoką przyznawalność kredytów oraz polecają w szczególności kredyt samochodowy. Santander Consumer chwalony jest też za komunikacje z klientem oraz jego obsługę przy pomocy dobrze przeszkolonych pracowników infolinii.

Niestety Santander Consumer to nie same pochwały, ale również precyzyjnie skierowane uwagi. Klienci wskazują, że jest to bank z dość ograniczoną ofertą i pomimo, że reklamuje się jako bank kredytowy to nie posiada w swojej ofercie kredytu hipotecznego. Minusem jest również brak oferty dla przedsiębiorców. Dodatkowo instytucja posiada niewiele dróg kontaktu.

Każda działalność związana z obsługą klientów wiąże się z wyrażeniem ich opinii na temat usługi lub produktu, z których korzystają. Oczywiście opinie te są różne, jednak nie trudno zauważyć, że z reguły o wiele większą motywację do publikacji różnych komentarzy wykazują przede wszystkim osoby, które są niezadowolone, zawiodły się lub oczekiwały czegoś innego. Nie inaczej jest też z tą instytucją finansową. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „Santander Consumer Bank Opinie” szybko zauważysz, że wiele o częściej powtarzają się wyrazy niezadowolenia. Postrzeganie tego banku jedynie przez ich pryzmat może mocno wypaczyć to, co rzeczywiście ma on do zaoferowania. Bardzo ważne jest zatem aby wypowiadali się wszyscy, którzy mogą w sposób obiektywny ocenić Santander Consumer Bank. Jeżeli jesteś lub byłeś klientem tej instytucji i chcesz podzielić się opinią na jej temat, możesz to zrobić na dole niniejszej strony (do sekcji komentarzy przejdziesz klikając w poniższy przycisk).

DODAJ OPINIĘ

Santander Consumer Bank adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby Santander Consumer Banku:
   Santander Consumer Bank S.A.
   ul. Strzegomska 42C
   53-611 Wrocław

  • Adres korespondencyjny Santander Consumer Banku:
   Santander Consumer Bank S.A.
   ul. Legnicka 48 B
   54-202 Wrocław

 

Santander Consumer Bank wady i zalety

Każda osoba chcąca skorzystać z produktu lub usługi danej instytucji finansowej po raz pierwszy powinna zapoznać się z opiniami klientów, którzy współpracują z nią już jakiś czas. Niestety w gąszczu różnych komentarzy, które nierzadko sobie przeczą i wskazują na różne plusy i minusy współpracy, dość łatwo się pogubić i czasami ciężko jest wyciągnąć z nich rzeczowe informacje. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie wskazując na największe wady i zalety Santander Consumer Banku.

Zalety
✔️ ciekawa oferta kredytowa
✔️ dobrze oprocentowane lokaty
✔️ wysoka przyznawalność kredytów
✔️ dobra komunikacja z klientami
✔️ pomocni pracownicy na infolinii
✔️ przejrzysta i ciekawa strona internetowa
✔️ wsparcie zakupów na raty
Wady
❌ mocno ograniczona oferta kierowana tylko do klientów indywidualnych
❌ brak kredytu hipotecznego pomimo kreowania się na „bank od kredytów”
❌ niewielka liczba dróg kontaktu

INNE BANKI

Santander Bank - Logo
Nest Bank - Logo
Citi Handlowy - Logo
Getin Bank - Logo
Bank Pekao - Logo
PKO Bank Polski - Logo
Bank Millennium - Logo
Alior Bank - Logo
ING Bank Śląski - Logo
inBank -Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

Wasza dyskusja i opinie o Santander Consumer Banku

 

Facebook

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AgataLeszekAsystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Gość
Leszek

Najgorszy bank który w najbezczelniejszy sposób jaki może być okrada klientów. Jestem w pełni świadomy tego co piszę – jeżeli ktoś chciałby znać szczegóły zapraszam – leszek1352@gmail.com

Agata
Gość
Agata

Może więcej szczegółów