SMEO Faktoring – opinie klientów i informacje

SMEO Faktoring - Logo


Ocena ogólna

SMEO Faktoring – opinie klientów i informacje
śr: 4.7 | opinii: 39

ZŁÓŻ WNIOSEK W SMEO

CZĘSTE PYTANIA

Jakie rodzaje faktoringu ma w ofercie SMEO?

SMEO posiada w ofercie standardowy faktoring należności. Dodatkowo firma przewiduje specjalną ofertę dla stałych klientów.

Jaki jest limit faktoringowy w SMEO?

Limit faktoringowy w SMEO może wynieść aż 500 000 zł. Nowi klienci na start mogą otrzymać 50 000 zł.

 

Jaką wartość faktury można sfinansować?

W SMEO możesz sfinansować do 100% wartości faktury.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków od SMEO?

Po załatwieniu formalności SMEO powinno przelać środki w ciągu 15 minut.


SMEO Faktoring Przykładowe opinie klientów

Marian, Zabrze, lat 47

Ocena 5 na 5 - gwiazdki

„Regularnie korzystam z faktoringu w SMEO. Mój obecny limit wynosi równe 500 000 zł. To naprawdę niezwykły komfort mieć dostęp do takich środków finansowych. Polecam!”

Aleksander, Poznań, lat 30

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Nawiązałem współpracę ze SMEO całkiem niedawno. Skusiły mnie przede wszystkim koszty i szybka wypłata. Być może są firmy mające szerszą ofertę, ale ten rodzaj faktoringu mi całkowicie wystarcza!”

Anna, Bielsk Podlaski, lat 43

Ocena 4 na 5 - gwiazdki

„Faktoring jest idealnym rozwiązaniem dla mojej małej firmy. Często wystawiam faktury, które kontrahent opłaca nawet po 60 dniach. Dzięki SMEO nie ma to tak naprawdę znaczenia, bo dostęp do pieniędzy mam niemal automatycznie.”

SPRAWDŹ OPINIE

 

Każda firma niezależnie od branży, w której działa powinna posiadać środki na bieżące potrzeby. Możemy do nich zaliczyć rozliczenia z kontrahentami, zakup niezbędnych towarów, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ZUS-em i pracownikami. Gdy wystawione faktury posiadają odroczony termin płatności, a zobowiązania należy uregulować na już, to przy braku odpowiedniej ilości pieniędzy możemy uznać, że firma ma problemy z płynnością finansową. Jest kilka metod aby temu przeciwdziałać. Jedną z nich jest faktoring, który umożliwia otrzymanie gotówki za nieopłacone jeszcze faktury przez kontrahentów. Jest to opcja łatwo dostępna i przede wszystkim stosunkowo tania. Jedną z firm, która posiada w swojej firmie tego typu usługi jest SMEO. Sprawdźmy więc jak wygląda oferta tej firmy faktoringowej, kiedy opłaca się z niej skorzystać oraz jakie opinie na jej temat mają klienci SMEO.

SMEO Faktoring co to za firma?

SMEO to firma, której oferta dotyczy stricte usług faktoringowych. Działa w formie spółki akcyjnej co nie jest częste, gdyż zwykle firmy trudniące się faktoringiem wolą funkcjonować jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to dość młoda firma, gdyż wpis do rejestru KRS uzyskała dopiero w 2017 roku, jednak brak długiego stażu nie powinien być problemem, gdyż doświadczenie tej firmy nie jest wynikiem jej stażu na rynku, a kadry menedżerskiej, w skład w której wchodzą osoby doświadczone i znane ze swoich kompetencji. Oferta SMEO jest prosta i nieskomplikowana celująca w firmy z wielu branż (handel, przemysł, budownictwo, transport itd.). Co prawda firma swoją siedzibę ma w Warszawie na ulicy Emilii Plater, jednak o faktoring mogą wnioskować firmy z całej Polski, gdyż wniosek składa się za pośrednictwem strony internetowej faktora. Sama procedura trwa krótko, a czas wypłaty nie powinien trwać dłużej niż 5 minut. SMEO początkowo celował w klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, z kolei dzisiaj z oferty firmy mogą korzystać również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawne oraz startupy. Przed skorzystaniem z usług SMEO warto zapoznać się ze stroną internetową tego faktora. Jest ona prosta, intuicyjna i przede wszystkim bardzo bogata w informacje, dzięki czemu potencjalny klient może lepiej zrozumieć samą ofertę oraz zasady, które dotyczą usług faktoringowych.

SMEO Faktoring - Wygląd strony głównej

SMEO – wygląd strony internetowej

Oferta SMEO

Wiele firm faktoringowych różnicuje swoją ofertę udostępniając swoim klientom możliwość skorzystania z usług różnego rodzaju faktoringu. Oferta SMEO jest niestety dość uboga i właściwie sprowadza się do standardowego faktoringu należności. Dużym plusem oferty jest bezpłatny dostęp do bardzo wysokiego limitu faktoringowego oraz niższe opłaty dla stałych klientów.

Oferta SMEO w pigułce

Faktoring należności
✅ Proste wnioskowanie za pośrednictwem strony internetowej
✅ Wysoki limit faktoringowy do 500 000 zł (na start 50 000 zł)
✅ Minimalna wartość faktury 300 zł
✅ Gotówka na koncie nawet w 5 minut
✅ Faktury w PLN i EURO (bez ryzyka kursowego)
✅ Do 100% wartości faktury
✅ Brak dopłat do 30 dni po terminie płatności
Smart plan SMEO
✅ Większa elastyczność i stały dostęp do środków
✅ Stała współpraca procentuje lepszymi cenami za usługę faktoringową
✅ Stały dostęp do limitu faktoringowego

ZŁÓŻ WNIOSEK W SMEO

Niestety w ofercie SMEO na próżno szukać takich rodzajów faktoringu jak faktoring odwrotny (inaczej dłużny, umożliwiający sfinansowanie zakupów) oraz faktoring cichy (dający pewność, że kontrahent nie dowie się o skorzystaniu przez firmę z usługi faktoringu w SMEO). Jeżeli liczysz zatem na tego typu opcje, to jesteś zmuszony do skorzystania z oferty innej firmy faktoringowej.

Czy faktoring SMEO się opłaca?

Płynność finansowa jest niezwykle istotna dla każdej firmy. Niestety w historii każdego przedsiębiorstwa zdarzają się momenty, w których może jej zabraknąć. W niektórych branżach chwilowy brak płynności jest pewnym standardem występującym co pewien czas. Niestety firma nie posiadająca dostępu do środków ma czasowo związane ręce, przez co mogą wyniknąć różnego rodzaju problemy z terminowym wywiązywaniem się ze zobowiązań. Aby tego uniknąć należy zadbać o finansowanie zewnętrzne. Nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić na kredyt firmowy, który często jest bardzo trudno uzyskać. W takiej sytuacji warto postawić na faktoring, który może się okazać jedyną i jednocześnie bardzo opłacalną opcją. Jeżeli zakres oferty SMEO spełnia Twoje oczekiwania i postawisz na stałą współpracę z tą firmą, to będziesz mógł liczyć na niższe niż standardowo ceny. Tym samym opłacalność takiego rozwiązania wzrośnie. Warto poważnie zastanowić się na takim rozwiązaniem, gdyż Twoja firma zyska stały dostęp do gotówki w niewielkiej cenie, którą poniesiesz tylko wtedy, gdy skorzystać z przygotowanego dla Ciebie limitu. Będzie on zawsze pod ręką, a samo zawnioskowanie nie będzie wymagało od Ciebie spełnienia wielu formalności. Oferta SMEO więc może być jedną z bardziej opłacalnych opcji dla Twojej firmy na rynku. Warto się nad nią zastanowić lub porównać ją z innymi firmami posiadającymi w ofercie usługi faktoringowe.

ZŁÓŻ WNIOSEK W SMEO

Ile kosztuje faktoring w SMEO?

Faktoring w SMEO jest stosunkowo tanim sposobem na polepszenie płynności w swojej firmie. Biorąc pod uwagę fakt, że tego typu usługa nie jest zobowiązaniem długoterminowym nie należy się spodziewać wysokich opłat, gdyż te są uzależnione od terminu spłaty. W SMEO mamy do czynienia z dwoma rodzajami opłat. Pierwszą z nich jest tzw. prowizja faktoringowa. Liczona ona jest w ujęciu dziennym i wynosi od 0,09% do 0,12% wartości sfinansowanej faktury. Drugą częścią składową kosztów jest oprocentowanie, które wynosi 7,2 % w ujęciu rocznym. Pożyczając więc na krótkie okres możesz być pewien, że całkowity koszt będzie niski. Jeżeli postawisz na usługę Smart Planem SMEO możesz liczyć na jeszcze niższe opłaty, gdyż faktor na swojej stronie internetowej zaznacza, że klienci regularnie korzystający z faktoringu mogą liczyć na wyjątkowe warunki cenowe. Niestety dokładne upusty nie są podane i zapewne zależą od kilku czynników.

Jak widzisz opłaty za usługę faktoringu w SMEO nie należą do wysokich. Faktorant oczywiście wystawi Ci fakturę i biorąc pod uwagę fakt, że koszt faktoringu jest kosztem księgowym prowadzenia firmy Twój księgowy będzie mógł go odliczyć od podatku. Finalnie zatem realne opłaty powinny być jeszcze niższe. Warto jednak przed finalną decyzją zastanowić się również nad innymi ofertami firm konkurencyjnych. Porównania ewentualnych kosztów możesz dokonać samemu lub sprawdzić nasz ranking faktoringu, dzięki któremu będziesz mógł dobrać atrakcyjny cenowo faktoring do swoich indywidualnych potrzeb.

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Opinie klientów o SMEO

SMEO, pomimo że na rynku funkcjonuje od stosunkowo niedawna, zdołał obsłużyć całkiem sporą liczbę klientów (prawie 3 000 przedsiębiorców!). Nic dziwnego więc, że w internecie można spotkać sporo opinii na temat tej firmy. Znaczna część z nich jest pozytywna. Klienci SMEO cenią tego faktora przede wszystkim za dostępność. Każdy zainteresowany może szybko sfinansować fakturę składając odpowiedni wniosek przez stronę internetową. Ich uwadze nie przeszły też niskie opłaty (wielu klientów korzysta z usług regularnie obniżając ceny) i ekspresowa wypłata środków. Często pieniądze znajdują się na koncie nawet w ciągu 5 minut. Niestety wskazują również oni na wady, których nie sposób przeoczyć. Jedną z nich jest dość uboga oferta jeśli chodzi o rodzaje oferowanego faktoringu, a także na brak kalkulatora na stronie, który naświetliłby dokładniej ofertę cenową przy konkretnych parametrach faktury. Wiele negatywnych komentarzy jest pisanych przez osoby, wobec których firma rozpoczęła działania windykacyjne, gdyż nie uregulowali należności względem SMEO w terminie. Nie należy jednak na nie zwracać szczególnej uwagi, gdyż z reguły są one pisane z chęcią odwetu na firmie. Istotne zatem jest, żeby jak najwięcej komentarzy było obiektywnych. Dlatego, jeżeli korzystałeś już faktoringu w SMEO dodaj swoją opinie na dole niniejszej strony. Może one pomóc w decyzji innym osobom o skorzystaniu z usług tego faktora.

DODAJ OPINIĘ

SMEO Faktoring adres siedziby oraz dane firmy faktoringowej

NAZWASMEO S.A.
KRS0000679116
NIP5252712429
REGON367336046
ADRESSMEO S.A.
ul. Emilii Plater 53/XIV P.
00-113 Warszawa

 

Zalety i wady faktoringu w SMEO

Zalety
✔️ Proste wnioskowanie i szybka wypłata środków (nawet w 5 minut)
✔️ Stali klienci mogą liczyć na korzystniejsze warunki
✔️ Bardzo wysoki limit faktoringowy
✔️ Możliwość finansowania faktury w EURO
✔️ Niskie koszty
✔️ Możliwość odliczenia kosztów

 

Wady
❌ Brak faktoringu dłużnego (odwrotnego)
❌ Brak faktoringu cichego
❌ Brak informacji o oczekiwanym stażu firmy

Numer telefonu i dane kontaktowe do SMEO Faktoring

Adres e-mail:kontakt@smeo.pl
Numer na infolinie:799 701 701
22 113 42 00
Strona internetowa:smeo.pl

 

SMEO warunki faktoringu

Limit Faktoringowy1 000 000 zł (na start 50 000 zł)
Okres spłaty30 dni
Wartość faktury100%
Rodzaj faktoringunależności
Opłaty i prowizjeod 0,09%/dzień
Czas wypłaty
ok. 15 minut

 

INNE FIRMY FAKTORINGOWE

Brutto Faktoring - Logo
Fandla Faktoring - Logo
Finea Faktoring - Logo
Monevia - Logo
Faktoria - Logo
Aforti Factor - Logo
NFG e-Faktoring - Logo

WSZYSTKIE FIRMY

PRZYDATNE RANKINGI

 

Dyskusja o SMEO Faktoring

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o