Volkswagen Bank / Volkswagen Financial Services – opinie klientów i informacje

Volkswagen Bank - Logo


Ocena ogólna

Volkswagen Bank / Volkswagen Financial Services – opinie klientów i informacje
śr: 3.7 | opinii: 14

OFERTA

OPINIE KLIENTÓW

SESJE PRZELEWÓW

INFOLINIA I KONTAKT

KODY SWIFT I IBAN

SIEDZIBA I ADRES

Volkswagen Bank - Podstawowe informacje

Nazwa:Volkswagen Bank GmbH
Data powstania:2019 (wcześniejsza forma prawna 1998)
Rodzaj działalności:Bank komercyjny
Charakter
działalności:
Bank uniwersalny/samochodowy
Forma prawna:Spółka z o.o.
Kapitał zakładowy:132 000 000,00 zł (przed przejęciem)
Numer NIP:1070041157
Numer KRS:0000737500
Numer Regon:380646897
Adres siedziby:Rondo ONZ 1, 00-124
Warszawa
Konto firmowe w Volkswagen Financial Services:

Opłata za konto
10 zł

Wypłaty z bankomatów
2 zł

Opłata za kartę
9 zł

Volkswagen Financial Services w Liczbach

0

ZYSK W PLN

??

LICZBA KLIENTÓW

??

LICZBA ETATÓW

1998

ROK ZAŁOŻENIA

0

LICZBA ODDZIAŁÓW

 

Volkswagen Bank, a właściwie Volkswagen Financial Services to bank specjalistyczny działający w Polsce od 1998 roku. Mimo długiego na polskim rynku stażu wciąż jest marką mało znaną, a większość osób kojarzy raczej markę samochodu o tożsamej nazwie niż taką instytucję finansową. Nic dziwnego, gdyż to właśnie z niej powstał bank, który dzisiaj specjalizuje się w udzielaniu kredytów samochodowych, leasingu oraz sprzedaży ubezpieczeń. Nie sposób również trafić na jego oddział, gdyż swoje usługi oferuję poprzez sieć punktów dealerskich. Jaka jest jego historia, na czym polega jego działalność oraz jak oceniają ją klienci? Sprawdź najważniejsze informacje o Volkswagen Financial Services!

Volkswagen Bank działalność i historia

Volkswagen Bank to instytucja finansowa stworzona przez duży koncern motoryzacyjny, której pierwotnym celem było finansowanie zakupu pojazdów własnej marki (Audi, Skoda, Seat, Volkswagen). Taki stan rzeczy trwał do 2001 roku, kiedy to osoby zarządzające bankiem podjęły decyzję o rozszerzeniu oferty dla klientów detalicznych. Następnie instytucja ta trudniła się również oferowaniem produktów i usług bankowości bezpośredniej (lokaty, kredyty gotówkowe, ubezpieczenia). Nie dysponowała jednak pełną ofertą, która jest standardem dla banków uniwersalnych. Dzisiaj oferta również się nieco zmieniła, zanim jednak do niej przejdziemy warto zapoznać się z ciekawą historią tego banku, a jej początek sięga 1998 roku, gdy motoryzacyjny potentat decyduje się na stworzenie w Polsce swojego własnego banku. W związku z decyzją Przewodniczącego KNF oraz udzieleniem licencji bankowej przez Prezesa NBP pod koniec lipca 1998 roku działalność operacyjną rozpoczyna Volkswagen Bank Polska S.A.

Volkswagen Bank - wygląd strony głównej

Wygląd strony internetowej Volkswagen Banku

Bank od początku swojego istnienia działał bez oddziałów i placówek stacjonarnych, a całą swoją misję realizował poprzez dealerskie punkty Volkswagena. Od początku swojej działalności był również częścią dużego niemieckiego holdingu Volkswagen Financial Services oraz będąc członkiem Związku Banków Polskich uczestniczył w obowiązkowym systemie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto w tym miejscu wspomnieć również o wyróżnieniach, które otrzymał. Mowa tutaj przede wszystkim nagrodzie Złoty Bankier w kategorii „Najlepszy kredyt samochodowy”, którą otrzymał w 2013 roku. W tym samym roku został również nagrodzony przez ponadbranżowy Program „Innowacja Roku”, realizowany pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych PAN.

Volkswagen Bank już nie istnieje w opisanej powyżej formie. Został wykreślony jako spółka akcyjna z KRS w 2019 roku. Było to następstwem decyzji biznesowej w wyniku której „polski” Volkswagen Bank Polska z siedzibą w Warszawie został połączony z niemieckim Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Brunszwiku, bowiem Volkswagen chciał ujednolicić prowadzenie swoich operacji bankowych w krajach Unii Europejskiej. Dzisiaj usługi bankowe oferowane są pod nazwą Volkswagen Financial Services (poprzez wspomniany Volkswagen Bank GmbH), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.).

Oferta Volkswagen Financial Services

Volkswagen Bank nie jest instytucją, która posiada różnorodną ofertę kierowaną do wszystkich klientów. Chociaż jeszcze całkiem niedawno Volkswagen Financial Services posiadał w swojej ofercie m.in. lokaty terminowe dla klientów indywidualnych, konta osobiste oraz powiązane z nim limity debetowe i karty płatnicze, to dzisiaj oferta Volkswagen Banku jest zmodyfikowana i nieco węższa, aczkolwiek faktem jest, że też nigdy nie była szczególnie szeroka. Warto również zaznaczyć, że mimo, iż bank ten został utworzony przez koncern motoryzacyjny, to nie jest raczej bankiem stricte samochodowym. Z drugiej zaś strony spoglądając na jego ofertę i porównując ją z bankami typowo uniwersalnymi można się nieco zawieść, gdyż różnica w ilości produktów i usług, które są oferowane różnym podmiotom, będzie działała raczej na niekorzyść tej instytucji.

Obecnie Volkswagen Financial Services posiada kilka kluczowych produktów, które są oferowane dwóm rodzajom podmiotów. Są nimi:

 • klienci indywidualni, którzy mogą liczyć na ofertę:
 • firmy, które mogą skorzystać z:

 

Jak widać klienci indywidualni nie mogą liczyć na tak szeroką ofertę jaką proponują banki uniwersalne. Nic szczególnie ciekawego nie znajdą również przedsiębiorstwa zainteresowane innymi produktami, chociażby kredytowymi. Tych Volkswagen Bank po prostu nie ma w swojej ofercie. Ponadto dla niektórych podmiotów, które normalnie mogą korzystać z całej gamy produktów (jak samorządy, rolnicy, czy duże korporacje) Volkswagen Financial Services nie ma przygotowanej oferty.

Konto firmowe w Volkswagen Financial Services:

Opłata za konto
10 zł

Wypłaty z bankomatów
2 zł

Opłata za kartę
9 zł

Przeczytaj za nim weźmiesz kredyt:

Volkswagen Bank opinie klientów

Z reguły klientami Volkswagen Banku zostają osoby lub podmioty, które z pomocą tej instytucji chcą sfinansować zakup pojazdu. To w tym zakresie specjalizuje się ten bank i właśnie z tego rodzaju produktów najczęściej korzystają jego klienci. Dla klientów indywidualnych przewidziane są kredyty samochodowe (na nowe i używane samochody, także bez zabezpieczeń!). Z kolei dla klientów firmowych w ofercie można znaleźć całkiem atrakcyjny leasing. Co istotne, klienci cenią sobie możliwość korzystania z tej oferty na miejscu u dealera oraz za możliwość nabycia atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń.

Oczywiście istnieją też spore wady tej instytucji, na które zwracają uwagę jej klienci. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim dość ubogą ofertę, w tym brak podstawowych produktów jak konta czy lokaty dla klientów indywidualnych. Ponadto klienci nie są zadowoleni z bankowości internetowej, która nie jest szczególnie przejrzysta oraz dość często szwankuje pod względem technicznym.

Jak sam widzisz o Volkswagen Financial Services opinie bywają różne tak jak sytuacje, z którymi mają do czynienia klienci tej instytucji. Niestety komentarze, na które można się natknąć w internecie mogą wypaczać realną wartość tego banku zarówno w kwestii czysto produktowej, jak i jego podejściu do obsługi klienta. Zatem osoba, która zastanawia się nad rozpoczęcie współpracy z Volkswagen Bankiem, może finalnie nie zdecydować się na produkt, który byłby dla niej odpowiedni ze względu na negatywne opinie, które znalazła w internecie. Tych z reguły jest więcej, a sama dysproporcja nie wynika z przewagi osób, które rzeczywiście są niezadowolone a raczej z tego, że osoby posiadające negatywną opinię po prostu są bardziej zmotywowane i chętniej się nią dzielą niż Ci, którzy są zadowoleni i nie mają powodów do narzekań. Ważne zatem jest, aby każda osoba potrafiąca w jak najbardziej obiektywny sposób ocenić tę instytucję, miała możliwość dodania swojej opinii. Dlatego, jeżeli jesteś klientem Volkswagen Banku zastanów się nad pozytywnymi i negatywnymi aspektami współpracy z tą instytucją i dodaj komentarz na dole niniejszej strony (możesz przejść do sekcji komentarzy klikając w poniższy przycisk).

DODAJ OPINIĘ

Volkswagen Bank/Volkswagen Financial Services adres siedziby i korespondencyjny

  • Adres siedziby oraz adres korespondencyjny Volkswagen Banku:
   Volkswagen Bank GmbH
   Rondo ONZ 1
   00-124 Warszawa

 

Volkswagen Bank wady i zalety

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o skorzystaniu z oferty danej instytucji finansowej powinno się zapoznać z opiniami klientów danej instytucji. Dzięki nim można dowiedzieć się jak może wyglądać przyszła współpraca. Nie jest jednak proste z gąszczu różnych informacji wyciągnąć te, które rzetelnie opisują dany bank. Często też można natrafić na przeczące sobie opinie, przez co łatwo się pogubić. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie przedstawiające najczęściej pojawiające się wady i zalety Volkswagen Banku.

Zalety
✔️ Ciekawa oferta kredytów samochodowych
✔️ Brak konieczności zabezpieczeń przy kredytowaniu pojazdu
✔️ Kredyty samochodowe udzielane na nowe i używane pojazdy
✔️ Tani leasing
✔️ Atrakcyjna oferta ubezpieczeń
✔️ Możliwość skorzystania z oferty bezpośrednio u dealera
✔️ Sprawnie działająca infolinia
Wady
❌ Ograniczona oferta
❌ Niezadowalająca bankowość internetowa

INNE BANKI

Credit Agricole - Logo
Santander Bank - Logo
PKO Bank Polski - Logo
Citi Handlowy - Logo
Bank Millennium - Logo
Santander Consumer Bank - Logo
ING Bank Śląski - Logo
inBank -Logo
mBank - Logo
Nest Bank - Logo

WSZYSTKIE BANKI

SPRAWDŹ RANKINGI

 

Wasza dyskusja i opinie o Volkswagen Banku

 

Facebook

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asystent Finansowy Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o